Skaitymas Paryžiuje
Kelionių istorijos

Knygų kelionės: 9 romanai, kurie Jus įkvėps šią vasarą keliauti

Vasarą kelionių tiesiog negali būti per daug! Keliaukime Lietuvoje ar tolimose šalyse, romantiškai dviese, su bičiulių kompanija ar vienumoje. Keliaukime pėsčiomis, dviračiais, automobiliais, lėktuvais ar… versdami kelionių knygos puslapius. Šiandien Jums atrinkome 9 keliauti įkvepiančius vasaros romanus, kurie nukels mintimis į tolimus kraštus ir įkvėps patiems leistis į kelionę.

Pajauskite Provanso dvasią ir Jūs!Metai provanse

Peter Mayle knyga METAI PROVANSE. Tai knyga išsiilgusiems sveiko humoro, skanaus maisto ir pozityvumo. Maži nameliai senomis langinėmis, jaukūs restoranėliai, ankstyvo ryto turgūs, kvepiantys muilais, šviežutėliais sūriais ir prieskoninėmis žolelėmis, žydinčių vanilių ir rožinių oleandrų eilės pakelėse… Argi nesinorėtų visu tuo pasigerėti savomis akimis? Persikėlusi į Provansą britų porelė jautėsi lyg patekusi į rojų. Tačiau neilgam. Skaitykite ir jauskitės taip, tarsi keliautumėte kartu!

 Paslapčių įlankaNuo Ispanijos iki Anglijos: kelionė, kuri keičia moterų likimus

Rosanna Ley knyga PASLAPČIŲ ĮLANKA. Kartais į kelionę leidžiamasi ne tiesiog pailsėti ar pamatyti pasaulio, o ieškoti tiesos, kuri ilgus metus buvo slepiama. Skaitydami šią knygą nukeliausite nuo Anglijos iki pat saulėtosios Ispanijos, kur turėsite progą mintimis aplankyti net Barselonos vienuolyną! Keliaukite kartu su šeimos paslaptį įminti siekiančia žurnaliste Rube – net nepastebėsite, kaip apsidarysite ir atsidursite Ispanijoje!

Leiskite spalvingajai Indijai sužavėti Jus!Vyriausias sunus

Shilpi Somaya Gowda knyga VYRIAUSIAS SŪNUS. Šiuolaikinė Indija, stovinti pusiaukelėje tarp ištikimybės tradicijoms ir atvirumo šiuolaikinio pasaulio galimybėms. Ir du jaunuoliai, mėginantys suvokti savo ryšį su tradicija ir laisve patiems kurti savo gyvenimą. Verskite puslapį po puslapio ir pajauskite nenuvaldomą trauką patiems aplankyti Indiją – ši istorija leis geriau pažinti šios šalies kultūrą ir žmones!

Itališkas mūsų gyvenimasItališka virtuvė ir gardaus vyno istorijos – Umbrijos regiono dvelksmas iki paskutinio puslapio!

Michael Tucker knyga ITALIŠKAS MŪSŲ GYVENIMAS. Garsi amerikiečių aktorių pora – iš Lietuvos žydų šeimos kilęs Michael ir Jill – išlydėję į koledžą jaunėlį savo sūnų, pabėga ilgų atostogų į žavingą Italijos kaimelį Umbrijos regione. Sutuoktiniai svajonių namus atranda 350 metų senumo sodyboje, žaliuojančio Spoleto slėnio papėdėje, kur noksta sultingos vaismedžių uogos ir svyra aksominiai alyvų žiedai. Aplankykime Italiją ir įsimylėkime šią šalį visiems laikams!

 Butas ParyžiujeNeblėstantis Paryžiaus žavesys!

Michelle Gable knyga BUTAS PARYŽIUJE. Menas, romantika, bohemos svaigulys, laikui nepavaldūs jausmai ir unikalios gyvenimo istorijos… Visa tai gali gimti tik meilės mieste Paryžiuje! Prabangus, keistas, rafinuotas, bohemiškas butas netoli Pigalio aikštės – tarsi nepaliesta miegančiosios gražuolės pilis. Ar norėtumėte ten apsilankyti ir sužinoti, ką šis nepaprastas butas gali papasakoti apie savo šeimininkus? Tuomet kviečiame Jus praverti buto Paryžiuje duris!

 Naktis Rytų ekspreseRomantiškiausia kelionė traukiniu į Veneciją!

Veronica Henry knyga NAKTIS RYTŲ EKSPRESE. O jeigu pasiūlytume kartu su grupele žmonių keliauti Rytų ekspresu iš Londono į Veneciją? Skamba puikiai, tiesa? Tuomet nieko nelaukdami atsiverskite šią knygą ir keliaukite šiuo traukiniu kartu, patirdami senovinės prabangos žavesį ir klausydamiesi įtraukiančias herojų istorijas, kad kelionė neprailgtų. O kur dar neįtikėtinai romantiškos Venecijos atmosfera? Šios kelionės tikrai negalėsite pamiršti!

Sicilija dar ilgai išliks Jūsų atmintyje, net užvertus paskutinį Vila Sicilijoješios knygos puslapį!

Rosanna Ley knyga VILA SICILIJOJE. Jei jau kurį laiką svajojote aplankyti nepaprasto grožio salą Siciliją, tai knyga, kurią perskaityti tiesiog būtina! Be to, tai idealus pasirinkimas ir jau apkeliavusiems šį kraštą ar ieškantiems knygos atostogoms Sicilijoje. Apgriuvusi, bet labai graži vila, stūksanti ant kalvos viršūnės Sicilijoje, – ar gali būti geresnė atostogų vieta, patirti tikrąjį sicilietišką gyvenimą!

Paskutinės apeigosStulbinamas atšiauriosios Islandijos grožis!

Hannah Kent knyga PASKUTINĖS APEIGOS. Jei Jus labiau vilioja ne saulėti kraštai, o gaivališka jėga alsuojanti gamta, kviečiame pakeliauti po atšiauriąją Islandiją ir pajausti, kokios istorijos ištakos teka vietinių žmonių venomis! Autorė Hannah Kent vaizdinga kalba ir žadą atimančiais islandiškos gamtos aprašymais į vieną audinį suaudžia tikrus įvykius ir fikciją apie Islandijoje įvykdytą paskutinę mirties bausmę.

LaukinėKelionė, kuri išlaisvina moters sielą!

Cheryl Strayed knyga LAUKINĖ. Svajojate nueiti švento Jokūbo kelią Santjago de Kompostela? Nors šios istorijos herojė Cheryl keliauja Ramiojo vandenyno viršūnių taku, o ne piligrimų keliu Ispanijoje, įveikti 4 285 kilometrai tikrai įkvėps ir Jus leistis į savo gyvenimo kelionę, kad ir kurį maršrutą pasirinksite. Su kokiais iššūkiais susiduria viena keliauti nusprendusi Cheryl? Apie visa tai šioje idealiai atostogoms tinkančioje knygoje LAUKINĖ!

Skaitykite keliaudami, prieš kelionę ar ką tik grįžę iš atostogų – juk tai geriausias būdas geriau pažinti šalies kultūrą, žmones ir pratęsti gražiausius įspūdžius, patirtus toje šalyje!

Taip pat skaitykite: Literatūrinis turizmas – 7 kelionės knygų personažų pramintais takais

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!