naujienos
Knygų naujienos

Ką skaityti šią savaitę? 5 Birželio 20-26 d knygų naujienos

5 karščiausios savaitės knygų naujienos vienoje vietoje!

Naujas legendinio meilės romano leidimasLedi Čaterli meilužis

David Herbert Lawrence „Ledi Čaterli meilužis“

Vos pasirodęs šis anglų literatūros klasiko D. H. Lawrence’o romanas sukėlė skandalą ir buvo uždraustas. Kūrinys net buvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn pagal 1959 m. „Nepadorių leidinių aktą“, tačiau galiausiai garsių rašytojų pastangomis buvo išteisintas teisme. Šios knygos išleidimas tapo posūkiu moderniojoje literatūroje, o jos autorius, atkreipęs dėmesį į seksualinius moters troškimus, įsitvirtino tarp garsiausių Anglijos rašytojų. Šiuo metu romanas yra išverstas į daugybę pasaulio kalbų ir ne kartą ekranizuotas.

jautisVidiniai išgyvenimai, egzistencinė įtampa, autentika

Gintaras Bleizgys „Jautis“

Poeto, eseisto Gintaro Bleizgio knyga „Jautis“ artima personalinės egzistencinės eseistikos krypčiai. Autorius kaip reta geba įvairiomis formomis reflektuoti vidinius išgyvenimus, – asmenybė atsiveria, nevengdama asmeniškų patirčių, nesigėdydama savojo silpnumo. Iš paprastų situacijų išauginami originalūs pastebėjimai, įžvalgos. Kuriančio žmogaus savivoka, psichologiniai kazusai nušviečiami tikėjimo šviesa, žmogiškasis ribotumas tikrinamas amžinybės masteliais. Atviras, autobiografine intriga sudominantis pasakotojas stebi ir prieštaringus šiuolaikinės visuomenės bei civilizacijos reiškinius.

Nuostabiai iliustruota knyga mažiesiemsMetai miške

Emilia Dziubak „Metai miške“

Paveikslėlių knygoje „Metai miške“ atskleidžiama, kaip kiekvieną mėnesį keičiasi miško gyvūnija ir augmenija.
Kiekvienas knygos atvartas parodo tą pačią miško vietą su tais pačiais gyvūnais, bet skirtingose situacijose ir skirtingomis oro sąlygomis, skirtingu dienos metu arba naktį.
Pirmuose puslapiuose – išsamus supažindinimas su visais knygelės gyventojais, o paskutiniame atvarte – interaktyvus žaidimas.

Fuko švytuoklėNepaprastai įtraukiantis intelektualinis nuotykis

Umberto Eco „Fuko švytuoklė“

Parašytas 1988 m., šis romanas pasakoja apie XX a. pabaigą, apie paslaptingas gijas, siejančias dabartį su praeitimi, Kabalą su kompiuteriu, tikrovę su fikcija, o mistinį pasaulį – su realybe. Didžioji pasaulio paslaptis, trys draugai intelektualai, bandantys ją įminti ir drauge netikintys jos egzistavimu, rozenkreiceriai, Fuko švytuoklė, telūrinės srovės, populiarioji ir aukštoji kultūra, sąmokslo teorijos – viskas susilieja į įvykių sūkurį, kurio žmogus nepajėgus nei numatyti, nei suvaldyti. O skaitytojui belieka klausti: ar įmanoma atskirti išmonę nuo tikrovės? Ar intelektas pajėgus įminti Didžiąją paslaptį? Ir galiausiai – kur yra realybės ribos, kas tikra, o kas – išgalvota?

RatasVidinės įtampos kupina istorija apie vis stiprėjančią visuotinę kontrolę, kurią pasirenkame mes patys

Dave Eggers „Ratas“

Taip nuostabu būti „Rato“ bendruomenės dalimi – ten visi rūpinasi tavo gerove, darbuotojai po darbo gali klausytis miestelyje vykstančių koncertų, linksmintis vakarėliuose, sportuoti, galiausiai – negrįžti namo ir nakvoti puikiuose kompanijos bendrabučiuose. Modernumas, skaidrumas, bendruomeniškumas, darbas visuotinės gerovės labui Mėją be galo žavi. Ji iš visų jėgų stengiasi tapti šios pasakiškos bendruomenės dalimi. Mėjos pastangos sulaukia atpildo – jos karjera kyla svaiginančiu greičiu. Mėja tampa „Rato“ veidu ir balsu, ją beveik visą parą mato ir girdi visas pasaulis… Tačiau ar tikrai viskas taip puiku? Ką „Rate“ veikia keistuolis Kaldenas? Kodėl buvęs vaikinas ir Mėjos tėvai atmeta peršamą saugumą ir gerovę? Ir apskritai – ar tikrai visa, kas daroma dėl gėrio, iš tiesų yra gera? Ar mums reikia viską žinoti apie save ir kitus?

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!