Knygos, kurias perskaitę tapsite protingesni
Įdomybės

Knygos, kurias perskaitę tapsite protingesni

Yra knygų, kurios atpalaiduoja ir paverčia skaitymą pramoga. Yra knygų, kuriose aprašomos istorijos sujaudina ir netgi priverčia nubraukti ašarą. Taip pat yra knygų, kurias perskaitę sužinote naujos informacijos, lavinate intelektą ir tiesiog tampate protingesni. Kokios tai knygos? Skaitykite čia!

Paulius Ambrazevičius „Kas ir kodėl?“

Kas ir kodėl?

Sužinok daugiau

Jei esate protmūšių gerbėjas, jums tikrai patiks ši knyga. Populiarios televizijos viktorinos „Kas ir kodėl?“ vedėjas, dviejų „Protų dvikovos“ knygų autorius, vertėjas ir humoristas Paulius Ambrazevičius sugalvojo 600 klausimų, į kuriuos norint atsakyti teks gerai pasukti galvą, ieškoti paslėptų užuominų, sąsajų ar perkratyti savo atmintį. Klausimai suskirstyti į turus, o temos – pačios įvairiausios: istorija, gyvūnai, statiniai, sportas, literatūra, televizija, geografija, žmonės, citatos ar net… veido plaukai. Tai puiki knyga intelektualiam laisvalaikiui, norint ne tik smagiai praleisti laiką su draugų kompanija, bet ir sužinoti daugybę įdomių faktų!

Marcus Chown „Kaip paprastai paaiškinti pasaulį. Apie evoliuciją, išradimus, gamtos ir fizikos dėsnius kitaip“

Kaip paprastai paaiškinti pasaulį. Apie evoliuciją, išradimus, gamtos ir fizikos dėsnius kitaip

Sužinok daugiau

Pasaulis yra nuostabus, tačiau kiek mažai mes apie jį žinome! Jei norite sužinoti kaip veikia smegenys, kodėl mes kvėpuojame, kaip žemę užvaldė tokia pažengusi beždžionių rūšis, kaip Homo Sapiens, kaip pinigai padeda keliauti laiku ir daugybę kitų įdomių faktų, kreipkitės į Marcusą Chowną – astronomą, žurnalo New Scientist konsultantą. Nuobodu tikrai nebus!

Gintautas Kęstutis Ivanickas „38 minučių karas ir kitos istorijos įdomybės“

38 minučių karas ir kitos istorijos įdomybės

Sužinok daugiau

Kiekvienas išsilavinęs žmogus tiesiog privalo išmanyti istoriją, o skaitant knygą „38 minučių karas ir kitos istorijos įdomybės“ žinių bagažą pildyti bus ne tik naudinga, bet ir smagu! Įtraukiančiai, šmaikščiai ir įdomiai autorius pasakoja istorijas iš istorijos. Čia rasite keisčiausius ginklus ir netikėčiausias katastrofas, trumpiausią karą, didžiausias intrigas dėl valdžios, keisčiausias lažybas, išradingiausius nusikaltimus, didžiausius raganų medžiotojus ir kitų įdomybių. Jeigu jus vis dar krečia šiurpas prisiminus nuobodžius mokyklinius istorijos vadovėlius, patikėkite – ši knyga niekuo jų neprimena!

Jonas Grigas „Ateitis jau atėjo“

Ateitis jau atėjo

Sužinok daugiau

Tai dar viena be galo įdomi knyga apie visatos dėsnius, kurią verta perskaityti siekiant tapti protingesniu ir norint lavinti intelektą. Ar galimos kelionės į ateitį ir praeitį? Ar atominė energetika turi ateitį? O gal gaminsime elektrą naudodami biokurą, vėją ir saulę? Ar tikrai feisbukas sukelia depresiją? Kokių iššūkių mums kelia mobilioji era? Tai – tik keli klausimai, į kuriuos stengiamasi atsakyti šioje knygoje. Juk tai puiki medžiaga giliai diskusijai!

Will Gompertz „Ar tai menas? 150 modernaus meno istorijos metų“

Ar tai menas?

Sužinok daugiau

Išsilavinęs žmogus turi ne tik gerai išmanyti istoriją – ne ką mažiau svarbu išmanyti meną. „Ar tai menas?“ – naujoviška, provokuojanti ir kartu paprasta knyga. Joje braunamasi per pretenzingo meno žargono brūzgynus ir iškeliami visi svarbiausi klausimai, kurių jūs nedrįsote užduoti. Perskaičius ją, kitą kartą lankytis galerijoje ar muziejuje jums bus šiek tiek drąsiau ir kur kas įdomiau.

Plėskite akiratį ir niekuomet nenustokite domėtis – juk būtent smalsumas yra kiekvieno intelektualaus žmogaus variklis!

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!