Kaip skaito lyderiai? Patarimai kaip skaityti efektyviai
Įdomybės

Kaip skaito lyderiai? Patarimai kaip skaityti efektyviai

Kaip jau rašiau seniau, turtingiausi ir įtakingiausi pasaulio žmonės skaito daug ir dažnai. Tačiau kiekybė visgi nenusveria kokybės ir perskaitytų knygų kiekis neatneš naudos, jei neprisiminsite nieko apie tai, ką perskaitėte. Taigi, kaip skaityti efektyviai ir iš to išgauti maksimalią naudą?

Apibrėžkite savo tikslusSkaitymas pakeliui į darbą

Jei norite, kad skaitymas atneštų jums naudos, turite suprasti, kodėl skaitote. Taip galėsite atsirinkti tą informaciją,
kuri jums iš tiesų pravers, aplenkdami knygas ar straipsnius, kurie jums neaktualūs. Pavyzdžiui, jei siekiate pakilti karjeros laiptais ar įgyti lyderystės įgūdžių, tikriausiai rinksitės tokias knygas kaip „Boso valanda. Kasdienė šiuolaikinio vadovo knyga“ arba „Karo menas“, kitokias knygas pasirinksite siekdami laimės ir pilnatvės asmeniniame gyvenime.

Verta perskaityti: Laimės paieškos knygos puslapiuose: 5 knygos apie laimę

Galbūt jūs tiesiog ieškote atsipalaidavimo ir po įtemptos darbo dienos norite prasiblaškyti? Tuomet čiupkite lengvai skaitomą romaną arba dėmesį prikaustantį detektyvą, kuris atitrauks mintis nuo darbo rūpesčių ir padės atsipalaiduoti.

Taigi, visų pirma prieš pasirinkdami sekantį skaitinį skirkite minutėlę įvertinimui, ar jis atitinka išsikeltus tikslus. Kai kasdien esame bombarduojami didžiuliu kiekiu informacijos, tikrai svarbu mokėti atsirinkti tai, kas iš tikrųjų naudinga.

Įsitraukite į tai, ką skaitote

Skaitymas turėtų būti panašus į dialogą. Galvokite apie tai, ką perskaitėte, pasižymėkite tai, kas svarbiausia, kelkite klausimus, mintyse diskutuokite su tuo, ką teigia autorius. Įsitraukiant į „pokalbį“ su knyga jūs geriau įsisavinsite jos turinį ir ilgiau jį prisiminsite.

Verta perskaityti: Skaitant sunku susikaupti? Jums padės šis triukas!

Atsisakykite greitojo skaitymo

Greitasis skaitymas yra puikus metodas kai per trumpą laiką turite perskaityti didelį kiekį informacijos, tačiau tam, kad tą informaciją įsisavintumėte, šį sugebėjimą turite nuolat lavinti. Jei galite skaitymui skirti savo laiko ir norite iš tiesų įsigilinti į pateiktą informaciją, siekiate kažko išmokti, tuomet skubėti tiesiog negalima. Be to, kuo daugiau skaitysite, tuo geriau skaitysite, sugebėsite vis greičiau apdoroti informaciją.

Pasirinkite tinkamą formatą

Elektroninės knygosMes gyvename nuostabiame amžiuje, kai galime ne tik pasirinkti fizinę knygą (jei atvirai, šis formatas visuomet
buvo man mieliausias ir tikriausiai tokiu išliks), tačiau ir klausytis jos nusipirkę garso knygą arba pasirinkti elektroninį formatą. Jei daug laiko praleidžiate už vairo, galbūt norėsite išnaudoti tą laiką klausydamiesi knygos, o elektroninės knygos bus patogios tiems, kurie nori mažame skaityklės prietaise turėti neribotą skaičių knygų (na, skaičius ribotas, tačiau tiek spausdintų knygų tikriausiai nesutalpintumėte visame savo bute).

Pasikartokite

Svarbiausias knygos mintis, įžvalgas ir citatas verta pasižymėti. Internete gausu įvairiausių programų, kuriomis galima pasinaudoti norint nepamiršti to, kas reikšminga. Be abejo, visuomet puikiai tiks ir paprasta užrašinė ir pieštukas. Svarbiausia, kad daugiau nebereikės sukti galvos norint prisiminti, kas tai pasakė ar kaip tiksliai nuskambėjo tam tikra mintis, visuomet žinosite apie ką buvo rašoma seniai perskaitytoje knygoje.

Pritaikykite tai, ką perskaitėte

Šis punktas, tikriausiai, pats svarbiausias. Jei tik skaitysite apie meditaciją, tačiau jos nepraktikuosite, tai neatneš jokios naudos. Jei tekste sutinkate dar nežinomą terminą ar konceptą – išsiaiškinkite apie jį daugiau. Tegul knyga būna tik pirmoji stotelė mokantis ar ieškant informacijos apie dominančią temą.

Pasinaudoję šiais paprastais patarimais ne tik galėsite užsiimti mėgstama veikla – skaitymu, – bet ir gausite iš jos maksimalią naudą.

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!