Tvarkingų namų stebuklas
Apžvalgos

Gyvenimą keičianti knyga: „Tvarkingų namų stebuklas: japonų menas tvarkytis“

Niekada nemaniau, kad skaitysiu knygą apie namų tvarkymą. Tuo labiau negalvojau, kad tai bus knyga, kurią norėsiu rekomenduoti visiems savo draugams ir be galo džiaugsiuosi ją perskaičiusi. Tikriausiai taip yra todėl, kad japonų namų tvarkymo guru Marie Kondo pristato ne tik namų tvarkymo techniką, bet ir filosofiją.

„Tvarkingų namų stebuklas: japonų menas tvarkytisKraustymasis yra viena iš tų situacijų, kuomet supranti kiek daug sukaupto turto turi iš tiesų. Besikraustydama ir bandydama visus daiktus sukrauti į dėžes radau ne vieną pamirštą smulkmeną, kurios man taip ir neprireikė, tačiau buvau visiškai tikra, kad kada nors prireiks. Tokių juodai dienai atidėtų daiktų radau didžiulę krūvą ir niekaip negalėjau apsispręsti, ar verta juos pasiimti (juk dar prireiks!), ar geriau padėkoti ir atsisveikinti.

Štai tokiose situacijose verta atsiversti Marie Kondo knygą „Tvarkingų namų stebuklas: japonų menas tvarkytis“, nes ją perskaičius nebelieka abejonių ką išmesti, o ką dar pasilaikyti. Pagrindinė autorės skleidžiama žinutė yra labai paprasta: pasilikite tik tai, kas jums teikia džiaugsmą, arba ką turėti yra tiesiog būtina (pavyzdžiui, vaistai, klijai, siuvimo reikmenys ir kiti panašūs dalykai, su kuriais atsisveikinti nebūtų labai protinga). Visi drabužiai, kurie buvo pirkti vien tik dėl to, kad pamatėte gerą nuolaidą, visi dokumentai ir popieriai, kurių daugiau niekada nebeprireiks, įvairios dulkes renkančios statulėlės… Marie skatina negailestingai atsisakyti visko, ko atsisakyti galima. Galbūt kiek juokingai skamba autorės patarimai apkabinti savo rūbus arba padėkoti kasdien vargstančioms kojinėms, tačiau tai neturėtų atbaidyti skaitytojų, ieškančių tikros tvarkos suteikiamos palaimos.

Griežtą atranką praėjusius drabužius Marie Kondo pataria sulankstyti – taip sutaupysite ir vietos, ir laiko, o pažvelgus į stalčių visuomet bus aišku kokius drabužių turite. Tai turi ir kitą teigiamą pusę – atsikračius visų džiaugsmo neteikiančių drabužių pamatysite ko neturite ir kitą kartą einant apsipirkti jau tiksliai žinosite ko ieškote.

Namų tvarkymas yra labai buitiškas ir kasdienis procesas, tačiau tuo pačiu jis gali pakeisti gyvenimą. Tvarkos specialistės klientai gali tai paliudyti – ne vienas iš jų, atsikratęs daiktų kaupiamos naštos, pradėjo naujus santykius ar pakeitė karjeros kryptį. O ką jau kalbėti apie tiesiog nuostabų lengvumo ir švaros jausmą!

Rekomenduoju šią knygą:
tiems, kurie ieško transformuojančių pokyčių
tiems, kurie simpatizuoja minimalizmui, tačiau jo dar neprisijaukino
tiems, kurie yra ypatingai sentimentalūs ir niekaip negali atsisveikinti su įvairiais nereikalingais niekučiais

Jums taip pat gali patikti:

Laimė turėti mažiau   Namuose su Madam Elegancija. Kaip tapti kasdienybės žinove

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!