Ką skaityti šią savaitę? Rugpjūčio 8 – 14 d. knygų naujienos
Knygų naujienos

Ką skaityti šią savaitę? Rugpjūčio 8 – 14 d. knygų naujienos

Šią savaitę literatūros kritikai prabyla romanais, šmėžuoja mirties tematika, o meškinai susidraugauja su triušiais. Štai 5 įdomiausios knygų naujienos trumpai:

Literatūros kritikės romanas, 2015 metais laimėjęs prestižiškiausią Suomijos literatūrinę premiją „Finlandia“

Laura Lindstedt „Oneiron“

Oneiron

Šios savaitės naujiena, nudžiuginusi mane labiausiai yra Lauros Lindstedt romanas „Oneiron“. Sąmonės srautai, veiksmo drama, mokslinis tyrimas, laikraščių straipsniai, poezija ir pasakos, ištraukos iš pjesės teatrui… Ar galite patikėti, kad vis dar kalbu apie tą pačią knygą? Knygą, pasakojančią apie septynias moteris iš skirtingų pasaulio kampelių, kurios po mirties atsiduria savotiškoje tarpinėje būsenoje. Ilgasis savaitgalis prieš akis – jo metu siūlau pasinerti į šią keistą fantaziją pomirtinių akimirkų tema.

Eseisto, poeto ir literatūros kritiko debiutas romano žanre

Kęstutis Navakas „Vyno kopija“

Vyno kopija

Žinomas poetas, eseistas, literatūros kritikas bei vertėjas debiutavo romano žanre. Intelektualus humoras ir išskirtinis rašymo stilius – Kęstučio Navako skiriamieji bruožai. Pažvelkite į pasaulį mirusio knygos „Vyno kopija“ herojaus akimis, susitikite su seniai mirusiais kūrėjais ir jų personažais, mėgaukitės elegantišku rašymo stiliumi ir svaigia ironija. Ši knygą – gardus kąsnelis literatūros gurmanams!

Nacionalinę Ispanijos prozos premiją laimėjęs romanas apie geismą ir praradimus Madride

Javier Marías „Įsimylėjimai“

Įsimylėjimai

Javieras Mariasas yra tituluojamas vienu geriausiu šių dienų Ispanijos rašytojų, o jo rašymo stilius prilyginamas paties Gabrielio Garsios Marquezo rašymo stiliui – vien jau tai mane skatina tikėtis ypatingai užburiančio romano. Paprasta nužudymo istorija po truputį atsiskleisdama veda skaitytoją prie didžiųjų klausimų apie gyvenimą, mirtį ir meilę. Rašydamas Javieras Mariasas laužo visas literatūrines taisykles ir taip skaitytoją prikausto prie knygos nuo pirmųjų puslapių. Klaida būtų šį romaną vadinti paprasta mistine istorija – tai verčiau metafizinis trileris, priverčiantis suabejoti tuo, ką visi laikome savaime suprantama.

Nuostabiai iliustruota knyga vaikams ir jų tėvams

Ciara Flood „Įkyrūs triušiukai“

Įkyrūs triušiukai

Prisipažinsiu – turiu silpnybę gražiai iliustruotoms vaikiškoms knygoms. Būtent tokia knyga šią savaitę atvyko į mūsų sandėlį – knyga apie draugystę ir dosnumą. Žinoma, tai puiki knyga skirta skaityti kartu su mažaisiais šeimos nariais, aptarti knygoje nagrinėjamas temas, padiskutuoti apie draugystę, dalijimąsi… Tačiau tikiu, kad aš nesu viena suaugusi Lapė, kurią nuoširdžiai sužavėjo mielos ir jaukios iliustracijos, o kai kurie istorijos momentai netgi sugriebė už širdies. Kokia vaikystė graži kai skaitai gražias knygas!

Neišgalvotos šnipų istorijos

Ben Macintyre „Šnipas tarp draugų: Kimas Filbis ir didžioji išdavystė“

Šnipas tarp draugų

Jei jums patinka šnipų filmai, tikriausiai skaitėte knygą „Draugas Ž.“ apie Sovietų sąjungos agentą Sergejų Tretjakovą, dirbusį Jungtinėse Amerikos valstijose. Jei jums patiko ši knyga, nedvejodami griebkite leidyklos „Briedis“ naujieną „Šnipas tarp draugų“ – tai istorija apie britą Kimą Filbį, šnipinėjusį Sovietų sąjungai. Tai istorija ne tik apie stambias žvalgybines operacijas, bet ir apie pasitikėjimą, draugystę ir išdavystę. Ar esate tikri, kad jūsų draugai iš tiesų yra tie, kas sakosi esantys?

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!