Beth O'Leary
Bendros naujienos

Naująja Jojo Moyes vadinamos Beth O`Leary romanas „Atskirai kartu“

Paskutinė knyga, mane taip smarkiai emociškai įtraukusi, buvo „Eleonorai Olifant viskas gerai“. Jos gerbėjai susižavės šia istorija.

The Guardian

Tiems, kuriuos emociškai įtraukė, sužavėjo Gail Honeyman romanas „Eleonorai Olifant viskas gerai“, įtrauks ir šis – Beth O‘Leary romanas „Atskirai kartu“ (vertimo teisės parduotos net 35 šalims!). Ši istorija – kupina subtilių įžvalgų ir žavaus humoro. Romano veikėjų padėtį apibūdinkime taip: Tifė ir Leonas gyvena tame pačiame bute. Miega toje pačioje lovoje …Ir niekada nėra susitikę.

Daugybės šalių skaitytojų nuomone – tai smagi ir jaudinanti knyga! Autorę literatūros apžvalgininkai jau pakrikštijo naująja Jojo Moyes, nes šioje knygoje aptiko visas „Aš prieš tave“ sudedamąsias dalis. Pasaulyje žaibiškai populiarėjantį, šmaikštų Beth O’Leary romaną „Atskirai kartu“ iš anglų kalbos vertė Viktorija Uzėlaitė, išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla.

Atskirai kartu

Romanas pasakoja apie du vienas kito nepažįstančius, bet gyvenančius tame pačiame bute žmones. Trokšdami pakeisti savo gyvenimą jie – kiekvienas atskirai ir abu kartu– leidžiasi į jaudinančią savęs atradimo kelionę.

Tifė ir Leonas – kiekvienas užkluptas savo rūpesčių. Tifė nebeturi kur gyventi. Jai skubiai reikia naujo būsto, bet gaudama tik kuklų atlyginimą ji negali išlaidauti. Leonas dirba naktiniu slaugu paliatyviosios slaugos ligoninėje. Jis labiau rūpinasi kitais žmonėmis nei pats savimi. Jo tikslas vienas – išlaisvinti nekaltai įkalintą savo brolį, o tam jam reikia pinigų…

Leonas turi butą, kuriame būna nuo devintos ryto iki šeštos vakaro. Tifė dirba nuo devynių ryto iki penktos vakaro. Jai tik reikia vietos, kur galėtų pernakvoti. Jam tik reikia nuomininko, kuris mokėtų nuomą. Reikia pripažinti: apimtas nevilties tampi platesnių pažiūrų žmogumi. Susiklosčiusią padėtį apibūdinkime taip: Tifė ir Leonas gyvena tame pačiame bute. Miega toje pačioje lovoje. Ir niekada nėra susitikę.


Vos pasirodžiusi, ši knyga sulaukė didelės sėkmės, tapo „The Sunday Times“ bestseleriu. Jos vertimo teisės parduotos 35 šalims. Beth O’Leary – buvusi vienos didžiausių pasaulio leidyklų vaikų skyriaus redaktorė, šiuo metu atsidėjusi vien kūrybai. Pirmąjį savo romaną „Atskirai kartu“ (angl. Flatshare) autorė parašė traukinyje, važinėdama į darbą.