Ką skaityti šią savaitę? Liepos 25 – 31 d. knygų naujienos
Knygų naujienos

Ką skaityti šią savaitę? Liepos 25 – 31 d. knygų naujienos

Nauja savaitė – naujos knygos! Kaip ir kiekvieną penktadienį trumpai pristatomos knygų naujienos, paskutinę liepos savaitę atkeliavusios į KNYGOS.LT.

Gregory David Roberts „Kalno šešėlis“

Kalno šešėlis

Ši savaitė buvo sėkmingiausia turinio redaktorei Laurai, nes iš visos širdies pamilusi knygą „Šantaramas“, ji sulaukė kultinės knygos tęsinio „Kalno šešėlis“. Praėjus dvejiems metams po „Šantaramo“ įvykių Linas sugrįžta į Bombėjų. Tai romanas apie savo identiteto, meilės, namų, gyvenimo prasmės paieškas, papildytas autentiškais Indijos atspalviais, skoniais ir kvapais. Knyga „Šantaramas“ buvo tarptautinis fenomenas, ar jo tęsinį ištiks toks pat likimas sužinosite tik paėmę knygą į rankas.

Donata Kontenienė „Septynetas. Amžinai tavo“

Septynetas. Amžinai tavo

Dar vienas šią savaitę mus pasiekęs knygos tęsinys, patiksiantis karštus romanus mėgstančioms moterims. Lietuvių autorė Donata Kontenienė 2015 metais sėkmingai debiutavo erotiniu romanu „Septynetas“, pasakojančiu apie išskirtinį ir paslaptingą klubą, kuriame turtingiausi ir įtakingiausi pasaulio vyrai gali tenkinti savo aistras. Antroji romano dalis dar labiau intriguojanti, dar karštesnė ir dar labiau tviskanti prabanga. Sugrįžus vasaros karščiams pristatome tokį patį karštą romaną!

Jojo Moyes „Po tavęs“

Po tavęs

Jojo Moyes knyga „Aš prieš tave“ šiais metais virto kino juosta ir pritraukė sausakimšas sales žiūrovų, kurie nušluostė ne vieną ašarą. „Po tavęs“ – romano tęsinys, Lietuvos skaitytojams pristatytas dar pernai, o šiemet išleistas dar kartą. Jame vėl sutinkame Luisą Klark ir galime stebėti bei kartu su ja išgyventi netektį ir baimę pradėti iš naujo. Tai puikus romanas ieškantiems už širdies sugriebiančios knygos.

Margarita Matulytė, Agnė Narušytė „Camera obscura: Lietuvos fotografijos istorija, 1839-1945“

Camera obscura

Tai didžiausia šios savaitės naujiena, tokia didelė, kad man net sunku ją pakelti (2356 gramai!). 768 Lietuvos fotografijos istorijos puslapiai, ne tik supažindinantys skaitytoją su fotografijos istorijos faktais, tačiau ir iškeliantys naujų klausimų. Kiekvienas tikras fotografijos mylėtojas norėtų turėti šią knygą savo lentynoje, o kiekvienas šios srities pedagogas ir mokslininkas tiesiog privalo.

Aušra Barysienė „Fotografuoju kelionėje“

Fotografuoju kelionėje

Iš pirmo žvilgsnio labai maža, plona knygelė iš tiesų yra puikus ir koncentruotas vadovas visiems, kas mėgsta keliauti ir neatsispiria pagundai keliones įamžinti. Norite tai daryti geriau, tačiau sudėtingi techniniai klausimai jūsų nedomina? Siekiate užfiksuoti kelionės momentus taip, kad fotografijos papasakotų istoriją ir perteiktų įspūdžius? Tuomet nieko nelaukę griebkite šį nedidelį patarėją, nes jame rasite būtent tai, ko reikia. Nesvarbu ar fotografuojate paprastu fotoaparatu ar netgi mobiliuoju telefonu, čia rasite konkrečius praktinius ir labai naudingus patarimus. Jūsų bičiuliai liks sužavėti!

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!