5 knygos apie netektį
Anksčiau ar vėliau išgyventi kokią nors netektį tenka visiems. Nors kiekvienas žmogus gedi ir tokius įvykius išgyvena skirtingai, kartais tinkama knyga gali būti pati geriausia paguoda. Vienos knygos mums parodo, kad esame ne vieni, kitos prajuokina, trečios pasiūlo naujus požiūrio taškus ir padeda vėl atrasti sielos ramybę. Šį kartą rekomenduoju 5 knygas apie netektį.
Thich Nhat Hanh „Kur auga lotosai“
Vieno žymiausių dzenbudizmo mokytojų Thich Nhat Hanho knygoje „Kur auga lotosai“ kalbama apie skausmingų patirčių transformavimą ir sakoma, kad jei nėra purvo, nebus ir lotoso (taip skamba šios knygos pavadinimas originalo kalba). Autorius knygoje teigia, kad nuo kančios nereikia bėgti, jos nereikia vengti ir neigti, nes ji būtina. Kad ir kaip norėtųsi niekada nejausti skausmo, nuolat gyventi laimingiems, bet kaip žinosi, kad esi laimingas, jei nežinai kas yra nelaimė? O nelaimės metu autorius kviečia pasitelkti sąmoningumą ir jo praktikavimu, meditacijomis, mantromis, kvėpavimo pratimais pasirūpinti savo skausmu, pasirūpinti savimi ir vėl pajusti laimę.
Cheryl Strayed „Laukinė“
Netekusi motinos ir išsiskyrusi su vyru knygos autorė Cheryl Strayed jautėsi viena ir sužlugdyta. Gedulas ir skausmas, aprašomas knygos pradžioje, atrodo ranka apčiuopiamas, o pati Cheryl, regis, pakliuvo į tokią gyvenimo duobę, iš kurios išlipti gali ne kiekvienas. Taip gimė mintis iš šios gyvenimo situacijos išeiti. „Laukinė“ – tai unikali ir iš tiesų įvykusi istorija apie kelionę į save, pėsčiomis einant Ramiojo vandenyno viršūnių taku. 4285 kilometrai vienumos, skausmo, aklos valios, drąsos. Tai knyga apie sielos išlaisvinimą, psichologinę ir fizinę ištvermę, ir, svarbiausia, apie susidorojimą su emociniu skausmu.
Julian Barnes „Gyvenimo lygmenys“
Šią knygą autorius parašė po mylimos žmonos mirties. Tai knyga kiekvienam mylėjusiam ir netekusiam, kiekvienam išgyvenusiam kančią. Gedintį žmogų galės suprasti tik kitas gedintis – taip mano autorius. Vieniems ši knyga bus lyg pašnekesys su likimo draugu, o kitiems tiesiog vertingas ir neprilygstamas grožinės literatūros kūrinys.
Ava Dellaira „Meilės laiškai mirusiesiems“
Viskas prasideda nuo užduoties, gautos mokykloje – parašyti laišką mirusiam žmogui. Pagrindinė veikėja Lorelė pradeda rašyti laiškus mirusioms garsenybėms, tokioms kaip Kurtas Cobainas, Amy Winehouse ar Amelia Earheart. Tačiau aprašydama juos Lorelė atskleidžia tai, ką išgyvena pati – gedulą netekus vyresniosios sesers Mėjos. Ši knyga paliečia labai jautrias temas: jaunesniojo vaiko savijautą netekus sesers ar brolio, jausmą, kad esi apleistas gedinčių tėvų, bandymą susivokti savyje netekus gyvenimo pavyzdžio ir autoriteto. Nors tai knyga skirta paaugliams, joje kažką artimo ir suprantamo atras ir suaugusieji.
Vidmantė Jasukaitytė „Kaip mes mokėmės mirti“
Autobiografinį romaną Vidmantė Jasukaitytė parašė sirgdama vėžiu ir slaugydama sergantį sutuoktinį. Atrodo, kad nieko negali būti tragiškiau nei sirgti mirtina liga ir matyti, kaip miršta tavo artimas. Ir vis dėlto ši knyga yra apie gyvenimą ir apie laimę. Gimusi iš gniuždančios patirties ši knyga moko ir mirti, ir gyventi.
Sunkiausiais gyvenimo momentais linkiu ne tik pamatyti ištiestą pagalbos ranką, tačiau ir perskaityti pagalbos knygą. Jei žinote kokios knygos galėtų šį sąrašą papildyti – pasidalinkite komentaruose!