Knygos apie keliones
Kelionių istorijos

6 geriausios kelionių knygos (II dalis – užsienis)

Viso pasaulio maršrutų vienoje knygoje neaprašysi. O ir nereikia! Yra daugybė puikių leidinių, pritaikytų kiekvieno keliautojo skoniui ir keliavimo ypatumams. Visgi kelionės į užsienį reikalauja kiek daugiau žinių ir atidesnio planavimo, tad kelionių mylėtojams, planuojantiems išvykas į užsienį, pristatome: 6 geriausios kelionių knygos keliaujantiems į užsienį!

Mokėk keliautiPirmiausia visiems keliautojams be išimties siūlytume patyrinėti Roberto Pogorelio knygą „Mokėk keliauti. Patyrusio keliautojo patarimai“. Savo kailiu išbandęs savarankiško keliautojo dalią, autorius pažers jums visą pluoštą naudingos informacijos ir patarimų iš patirties: kaip įsigyti pigesnį bilietą, kaip susiplanuoti kelionės maršrutą, kaip pajusti tikrąją kitų šalių kultūrų dvasią, kaip kelionėje patirti maksimaliai daug įspūdžių ir minimaliai problemų.
Europa. Turisto žinynasKai jau esame susipažinę su gimtuoju kraštu, pats laikas pažinti gimtąjį žemyną – Europą. Knyga „Europa. Turisto žinynas“ bus puikus pagalbininkas norintiems tai padaryti sklandžiai ir atrasti kelionę skirta tik sau. Susipažinsite su 35 Europos šalimis – jų lankomiausiais miestais, kurortais, UNESCO paveldu, žymiais objektais, geografija, gamta ir kt. Aprašyti net 430 objektų ir svarbiausia – pateikta papildoma informacija apie tai, kas gali jus nustebinti, nuvilti, sugaišinti ir pan. Jūsų patogumui pridedamas ir žemėlapis. Leidinį parengė profesionalai, tarp kurių ir kelionių ekspertas Makalius (Rimvydas Širvinskas).
Savas ParyžiusNesenstantis, nenusibostantis amžinasis meilės miestas Paryžius… Ką čia ir bepridursi… Nebent patarti galime –  prieš vykstant perskaityti ir kartu su savimi pasiimti Godos Klimavičiūtės knygą „Savas Paryžius“. Jau daug metų Paryžiuje gyvenanti lietuvė, kaip pati sako, „serga“ šiuo miestu, o šios „ligos“ pasekmė – knyga bus puikiausias gidas tautiečiams, panorusiems apsilankyti Paryžiuje. Autorė veda šviesos miesto gatvėmis praktiškai, tiksliai, bet tuo pačiu atveria ir magiškąjį Paryžiaus veidą, su užburiančiais vaizdais, skoniais ir kvapais. Knygoje rasite rekomendacijų, ką būtina pamatyti mieste, kaip kelionėje sutaupyti laiko ir pinigų, ką nuveikti su vaikais ir daugybę kitų praktinių patarimų.
Savas StambulasKo gero, daugeliui Turkija asocijuojasi su tingiu poilsiu prie jūros, tačiau Jolitos Koruklu knyga „Savas Stambulas“ jums atskleis visai kitokį šios šalies veidą. Turkijos sostinėje – Stambule gyvenanti autorė kviečia pažinti energija trykštanti, netgi hipišku vadinamą miestą, kur susijungia tradicijos ir šiuolaikiškumas, Vakarų ir Rytų kultūra. Nuo istorinių įdomybių, architektūros, muziejų iki gražiausių Stambulo panoramų, naktinio gyvenimo ir pasimėgavimo turkišku maistu – knygoje sugulė visos rekomendacijos, norintiems keliauti į šį „siurprizų kupina rutina“ vadinamą miestą.
Išskirtinės kelionės. Kinija, Tibetas, Mianmaras, NepalasJei tradiciniai maršrutai jūsų nedomina, pasisemti idėjų tolimesnėms kelionėms ir jas suplanuoti jums gali padėti Ievos Rutės „Išskirtinės kelionės. Kinija. Tibetas. Mianmaras. Nepalas“. Šioje knygoje rasite praktiškų patarimų, kaip susikurti nepaprastą, galbūt „pačią pačiausią“ savo gyvenimo kelionę, minčių apie atsakingo keliavimo idėją ir detaliai aprašytas keturias kelionių kryptis. Jau daugiau nei dešimtmetį panašioms kelionėms vadovaujanti autorė pateiks naudingų ir gal kiek netikėtų patarimų būsimiems keliautojams. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad Nepalas yra ypač tinkamas kelionėms su vaikais?
Pietų Amerika. Metai su kuprine Naujojo pasaulio keliaisGalbūt labiau nei paslaptingieji Rytai jus žavi senųjų civilizacijų paieškos Pietų Amerikos žemyne? Žydronės Lukšytės knyga „Pietų Amerika. Metai su kuprine Naujojo pasaulio keliais“ patiks tiems, kurie nori pažinti tikrąją kupiną kontrastų Pietų Amerikos dvasią. Autorė, žaismingai ir įdomiai aprašinėdama savo kelionės įspūdžius, leidžia skaitytojui „pamatyti“ Amazonės džiungles, Maču Pikču griuvėsius, dykumas ir krioklius, pažinti vietinius žmones ir jų, iš pirmo žvilgsnio, keistus papročius. Knyga gausiai iliustruota, puikiai tiks tiek kelionių knygų mėgėjams, tiek tiems, kurie dar tik ruošiasi aplankyti savo svajonių šalį – Pietų Ameriką.

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!