Apžvalgos

Ką mes skaitome? Rekomenduoja Knygos.lt komandos nariai (II dalis)

Analitinis protas ar per kraštus besiliejantis kūrybiškumas, darbas su skaičiais ar reklaminių žinučių kūryba, idėjų generavimas komandoje ar sutelktas dėmesys jas įgyvendinant individualiai… Dirbdami Knygos.lt kiekvienas atskleidžiame įvairias savo asmenybės puses ir dar įvairesnius sugebėjimus. Esame skirtingi, tačiau mus vienija meilė knygoms, todėl nenuostabu, kad po darbų mes visi mėgstame atsipalaiduoti skaitydami.

Tad ką mes skaitome namuose ir ką rekomenduojame perskaityti jums? Pirmąją rekomendacijų dalį rasite čia, o šįkart savo šių dienų mėgstamiausias atskleis kiti kolegos.

Rinkodaros vadybininkas Šarūnas skaito Hanso Roslingo knygą FACTFULNESS

Kompiuteriniai ir stalo žaidimai, filmai, serialai ir komiksai – rinkodaros vadybininkas Šarūnas turi daug pomėgių, kuriais jau spėjo užkrėsti ne vieną knygos.lt kolegą. Nenuostabu, kad visi pomėgiai reikalauja laiko, todėl Šarūnas skaitomas knygas renkasi atsakingai. Žinoma, temos aktualumas yra svarbiausia, tačiau apsispręsti jam padeda ne tik bestselerio statusas, bet ir įvertinimai tokiuose puslapiuose kaip Kirkus Reviews, Goodreads, Amazon ir panašiai. Be to, Šarūnas dažnai renkasi skaityti anglų kalba.

„Mėgstu skaityti knygas originalo – anglų – kalba. Taip išvengiu vertimo netikslumų, kurių, deja, pasitaiko ne taip ir retai. Prastas vertimas gali sugadinti net pačią geriausią knygą. Kam rizikuoti?“ – svarsto Šarūnas.

Knyga, kurią rekomenduoja perskaityti Šarūnas, yra Hanso Roslingo bestseleris „FACTFULNESS: Ten Reasons We’re Wrong About the World – and Why Things Are Better Than You Think“. Pasak Šarūno, ši knyga patiks tiems, kurie ieško atsakymų giliau nei straipsnių antraštės.

„Gausybė įdomių, suvokimą apie įvairiausius dalykus keičiančių faktų – labai sveika perskaityti kiekvienam norinčiam praplėsti požiūrį, naujai pažvelgti į iš pirmo žvilgsnio savaime suprantamus dalykus. Beje, ši knyga gali suerzinti tuos, kurie mąsto klišėmis, kurių žinios ribotos, o protas nelankstus. Tačiau tiems, kurie nestovi vietoje, ši knyga yra viena iš būtinų perskaityti.“

Ši knyga yra išleista ir lietuvių kalba (FAKTŲ GALIA. Factfulness: viena svarbiausių pastarųjų metų knygų, jau pakeitusi daugybės žmonių supratimą apie gyvenimą!).

Apskaitininkė Viktorija skaito Mariaus Repšio knygą HERAKLIS NR. 4

Knygos.lt apskaitininkė Viktorija – mūsų komandos tiksliukė. Galbūt todėl po darbo mielai tarsi atsvarą susikaupimo, atidumo ir tikslumo reikalaujančioms užduotims renkasi įtraukiančius romanus ar emociškai paveikias tikras istorijas. Nors paprastai pirmenybę teikia užsienio autorių kūriniams, šįkart jos dėmesį patraukė nauja lietuvių autoriaus – Mariaus Repšio – knyga HERAKLIS NR. 4.

„Apie šį aktorių žinojau nedaug. Tik tiek, kad yra sukūręs puikių vaidmenų teatre, kine ir net pelnęs „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą kaip geriausias metų aktorius. HERAKLIS NR. 4 tikrai sukrečiančiai atviras pasakojimas, kuris atskleidė dar nepažintą asmenybės pusę. Be to, padėjo geriau suprasti, ką reiškia gyventi su savo liga. Rekomenduoju visiems, kuriems įdomu autentiškos patirtys ir istorijos, papasakotos nesiekiant prisidengti kaukėmis.“

Pardavimų vadybininkas Andrius skaito Chloe Benjamin romaną NEMIRTINGIEJI

Paklausę Andriaus, pardavimų vadybininko, ką pastaruoju metu skaitė įdomaus ir ką galėtų rekomenduoti perskaityti kitiems, tikėjomės, kad tai bus knyga apie sveiką gyvenseną. Tokia prielaida natūraliai kilo, kasdien stebint pietų dėžutėje garuojantį gardžiai atrodantį sveiką naminį maistą. Ir vis tik neatspėjome! Andrius rekomenduoja įspūdingą Chloe Benjamin istoriją NEMIRTINGIEJI, balansuojančią tarp tikrovės ir iliuzijos ribos.

„Mėgstu knygas, kurių siužetas šiek tiek primena kino filmus. Perskaityti šį romaną pirmiausia paskatino tema. Įdomu, kaip gyventume, jei žinotume, kiek dienų mums dar likę. Ir pats apie tai vis pasvarstydavau skaitydamas šią knygą. Rekomenduoju perskaityti ir jums, nes ši knyga turi viską, ko reikia – puikią idėją, intriguojantį siužetą, meistriškai sukurtą atmosferą, ryškius personažus, patrauklų rašymo stilių ir saikingą filosofinį prieskonį, kuris knygai suteikia dar daugiau originalumo.“

Taip pat skaitykite: Ką šį pavasarį rekomenduoja perskaityti Knygos.lt komandos nariai? (I dalis)

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!