Apžvalgos

GYDANTIS VANDUO: knyga, kuri atskleis tai, ko nežinojote apie vandenį (knygą apžvelgia MONŲ MONAI)

Visuomet džiaugiamės Lapės Mėlynakės užrašuose sulaukę svečių – šįkart savo įspūdžiais apie knygą GYDANTIS VANDUO dalijasi Milda ir Dovilė iš tinklaraščio monų monai. Kodėl skaitydamos šią knygą  jos net kelis kartus pakeitė nuomonę? Skaitykite apžvalgą ir viską išgirsite iš pirmų lūpų!

Kadangi kovo mėnesį skyrėme skysčių temai, tikrai būtų gana keista neapžvelgti knygos apie vandenį – juk knygas mes mylime (jei teisingiau – dieviname), ir jų skaitome ne tiek daug, kiek norėtume (nes jei kas leistų, norėtume skaityti bent po 10 per dieną 🙂 ), bet tikrai skaitome nemažai. Tai gi, pristatome tau knygą apie vandenį! Nemeluosime, ši knyga buvo viena iš tų, kuri daugelį kartų nustebino. Bet apie viską nuo pradžių. 🙂

Maloni staigmena – knygos autorius yra lietuvis gydytojas ir dėstytojas

Visų pirma labai maloniai nustebome pamatę, kad autorius – lietuvis (ir dar gydytojas, ir dėstytojas) Gintautas Laurinavičius 🙂 Mes esam patriotės, tad visada smagu atrasti lietuviškus dalykus, o jie dar stebina – išvis super.

Nepasiduokite pirmam įspūdžiui – net nepajusite, kaip skaitant knygą išgaruos skeptiškumas

Antras įspūdis buvo pavarčius knygą – na gerai, jei tiesiai šviesiai – knyga iš pirmo žvilgsnio pasirodė tiesiog paprasta, eilinė, galKnyga GYDANTIS VANDUO net šiek tiek nuobodoka skaityti (nes didžiąją dalį turinio užėmė tiesiog įvairios vandens rūšys). Ir jei jau taip visai tiesiai šviesiai – tikrai nesusipešėme, kuri pirma griebs skaityti. 🙂

Pradžia irgi nenustebino. Nesuklyskite – ji tikrai gera, tokia apie vandens istoriją, apie vandenį plačiąja prasme. Bet kai esi skeptiškai nusiteikęs iš pat pradžių, tai ir tą pirmą skyrių skaitai ne su užsidegimu (užtat dabar būtinai būtinai skaitysim po dar vieną kartą! 🙂 ).

Ir tada, pamažu skaitydamas toliau pajauti, kad visas skeptiškumas kažkur išgaruoja, ir knygą nebeskaitai, o tiesiog ryte ryji! Nes ji tokia įtraukianti, uždeganti ir tikrai pakeičianti požiūrį į vandenį. Ir skatinanti domėtis toliau.

Be to, knyga minkštais viršeliais, vidutinio formato, tad labai patogi nešiotis, skaityti, įsimesti į kelionę (dar vienas pliusas).

Faktai, kurių nežinojote apie vandenį

Pateiksime tau kelis faktus (o jų knygoje yra tiek tiek neapsakomai daug!). Tarkim:

  • Ar žinojai, kad vandens struktūra yra ypatinga? Ir knygoje gali perskaityti, kas lemia tokią struktūrą, ir kokios įdomios hipotezės yra keliamos, ir kodėl ypatinga struktūra paverčia ir vandenį tokiu ypatingu.
  • Ar žinojai, kad gryno vandens gamtoje nėra – jį galima sunkiu ir sudėtingu (bei brangiu) būdu išgauti tik laboratorijose, ir gryno vandens savybės labai skiriasi nuo paprasto vandens!

Knyga, kurią verta skaityti daugiau nei vieną kartą

Monų monai autorės Dovilė ir Milda

Milda ir Dovilė iš tinklaraščio monų monai

Ir tada, paskutinį skyrių stengėmės skaityti kuo lėčiau, kad kuo ilgiau būtų galima gyventi tame paslaptingame vandenų pasaulyje. 🙂

Bet, visi geri dalykai turi pabaigą – taip buvo ir su mus tikrai nustebinusia knyga apie vandenį. Neabejotinai skaitysim dar ne po vieną kartą, nes ši knyga yra viena iš tų, kurią kaskart skaitydamas iš naujo atrandi kažką.

MONŲ MONAI verdiktas

Absoliutus UŽ! Net jei ir esi skeptiškai nusiteikęs, net jei manai, kad čia tikrai ne tau – perskaityk. O jei bent kiek jau domiesi apie vandenį – ši knyga GYDANTIS VANDUO yra iš sąrašo „Must have“! 🙂

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!