Elektroninės knygos
Naudinga žinoti

Elektroninės knygos – patogu, greita ir pigu

Niekas negali prilygti malonioms poilsio akimirkoms su popierine knyga rankose! Šį pasakymą dažnai išgirstume, jei pradėtume diskutuoti, kas yra geriau – elektroninis ar popierinis knygos variantas.  Bet ar išties skirtumas yra toks didelis? Dažniausiai pasitaikantys argumentai puikiai žinomi: žiūrėjimas į ekraną kenkia akims, pakankamai sudėtinga naudotis ir mažas knygų pasirinkimas. Jei ir Jūsų pagrindiniai argumentai yra šie, tikiuosi, kad perskaičius šį straipsnį motyvacija įsigyti savo pirmąją elektroninę knygą bus didesnė!

Ar tikrai tai kenkia akims?

glasses-789836_960_720Nors elektroninės knygos tapo populiarios tik tada, kai atsirado išmanieji įrenginiai, jos gyvavimas prasidėjo kur kas anksčiau. Pirmoji elektroninė knyga buvo išleista 1971 metų liepa. Tuo metu gimė idėja, kad kompiuteris gali būti naudojamas ne tik skaičiams suvedinėti ar statistikoms sudarinėti, bet ir mėgautis literatūra tiesiog čia pat prie rašomojo stalo. Žinoma, jei tuo metu mėgintumėte perskaityti visas penkias „Viskas, ko jis nori“ knygos dalis, tik po savaitės vėl galėtumėte matyti visas spalvas. Tačiau mes nebegyvename 1971-aisiais, dabar daugelis iš mūsų turime puikios raiškos ekraną savo namuose ar kišenėje.  Jei to nepakanka, yra daugybė elektroninių skaityklių su elektroninio rašalo („E-Ink“) technologija, kurios žala akims prilygsta popierinio knygos varianto skaitymui.  Todėl jei norite pradėti skaityti elektronines knygas, dabar yra pats tinkamiausias metas pradėti!

Patogu, greita ir pigu

home-office-336378_960_720Didžiausias elektroninių knygų pliusas yra tai, kad jas galite įsigyti tiesiog čia ir dabar – svarbu, kad būtų internetas. Išsirenkate norimą knygą, atsisiunčiate jums reikiamu formatu į savo įrenginį ir mėgaujatės savo elektronine knyga autobuse, kelionėje, kavinėje ar gamtoje. Taip sutaupote ne tik laiko, bet ir vietos savo rankinėje. Net ir namuose jums nereikės nerimauti, kur laikyti įsigytą knygą, nes viskas puikiai tilps jūsų elektroninėje bibliotekoje.

Viena iš nuostabiausių elektroninių knygų skaitymo funkcijų yra teksto paieška. Jei yra aktualu greitai susirasti norimą teksto dalį ar citatą, užtenka žinoti vos kelis jos žodžius ir akimirksniu būsite nukreipiami į tą puslapį.

Lieka vienintelis aspektas – kaina. Turbūt teko girdėti ar patiems matyti, kad elektroninės knygos yra pigesnės. Visa to priežastis yra paprasta: gaminant skaitmeninę knygą nėra reikalingas popierius, rašalas ar paties leidinio priežiūra. Taip daugelis leidėjų gali kainą sumažinti net trečdaliu! Daugelis vartotojų tai supranta ir tai puikiai matyti iš kiekvienais metais augančio parduodamų elektroninių knygų kiekio. Lyginant 2014 ir 2015 metus, pardavimų kiekis išaugo 23%, ir pagal pirminius duomenis šie metai nebus išimtis. Vadinasi, vartotojas pirmą kartą išbandęs elektronines knygas yra linkęs jomis ir toliau naudotis. Išbandykite ir Jūs!

Nuo ko reikia pradėti?

kindle-785681_960_720Jei nusprendėte išbandyti, Jums prireiks 3 dalykų:

  1. Elektroninė knyga. Ją galite išsirinkti ir atsisiųsti mažesnėmis kainomis mūsų internetiniame knygyne knygos.lt. Taip pat, čia rasite daugybę nemokamų elektroninių knygų – taip galėsite išbandyti turimo įrenginio galimybes.
  2. Įrenginys. Gera žinia yra ta, kad Jūs greičiausiai jį jau turite! Tai gali būti prietaisas, kuriuo skaitote šį straipsnį: kompiuteris, išmanusis mobilusis telefonas, planšetinis kompiuteris ar elektroninė skaityklė.
  3. Programėlė. Jei dar neturite skaitymo programėlės ir nežinote, kur ją galima rasti, visa informaciją yra mūsų pagalbos centre.

Sutinku, nėra nieko geriau, kaip vartyti knygą įsitaisius patogiame krėsle. Popierinis knygos variantas visada bus artimesnis kiekvienam iš mūsų, tad visiškai atsisakyti šio malonumo būtu tiesiog nuodėmė. Tačiau autobuse, lėktuve, netikėtai prireikus laukti ar kitoje neramioje aplinkoje aš mieliau pasirinkčiau elektroninį knygos variantą. O Jūs?

Daugiau informacijos apie elektronines knygas čia >

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!