6 knygos, kurias verta perskaityti norint išvengti rudeninės depresijos
Lėtais žingsniais pas mus ateina ruduo, o jį neretai lydi ir prislėgta nuotaika. Saulę ir šilumą jau visai netrukus pakeis trumpėjančios dienos, vėstantis oras, lietus ir dargana, ilgi vakarai… Tokiu metu ne vieną iš mūsų apima niūri nuotaika. Jei esate vienas iš jų – perskaitykite šias knygas ir rudeninę depresiją nuvykite šalin! (Tik susitarkime iš anksto: kalbėdama apie rudeninę depresiją omenyje turiu sezono lydimą prislėgtą nuotaiką, o ne klinikines ligas, su kuriomis susidūrus būtina ieškoti profesionalų pagalbos.)
Jean-Claude Mourlevat, Anne-Laure Bondoux „Neatplėštas laiškas“
Nuostabu, kad ši knyga pasirodė pačioje rudens pradžioje, nes ji yra puikus vaistas nuo blogos nuotaikos. Tai šilta, romantiška, jauki ir nuotaikinga knyga, kuri ne tik pradžiugins meistrišku rašymo stiliumi, bet ir intriguojančia siužeto linija.
Sėkmę pelniusiam, bet pritrūkusiam įkvėpimo rašytojui Pjerui Marijai Soto staigmena atkeliauja paštu, kai paslaptinga skaitytoja Adelina Parmelan atsiunčia jam siuntinį. Tačiau žinomas rašytojas nesiruošia atplėšti voko, nes mano, kad tai dar vienas neįdomus rankraštis. Po pirmų apsikeitimų elektroniniais laiškais tarp dviejų sužvarbusių sielų užsimezga netikėta bičiulystė. Pamažu jie tampa vienas kitam nepakeičiami. Tačiau vokas vis dar neatplėštas ir tvyro pavojus – kai paaiškės siuntinio turinys ir paslaptys, ar dėl to nenutrūks dviejų nepažįstamųjų bendravimas…
Skaitydami Pjero Marijos ir Adelinos laiškus juoksitės, nerimausite, džiaugsitės, nekantrausite sužinoti kas bus toliau, ir visam laikui pakeisite nuomonę apie daugtaškius.
Francis A. Lord „Kaip Hektoras laimės ieškojo“
Jei sudėtume „Mažojo princo“ žavesį ir įkvepiančią „Alchemiko“ filosofiją, gautume knygą „Kaip Hektoras laimės ieškojo“. Su droviu psichoterapeutu Hektoru keliaukite nuo Paryžiaus iki Kinijos, nuo Afrikos iki JAV ir ieškokite laimės paslapčių. Labai lengvai parašyta ir įkvepianti knyga paskatins skaitytojus apmąstyti didžiuosius gyvenimo klausimus ir atrasti laimės paslaptį.
Nick Ortner „Emocinės laisvės technika“
Emocinės laisvės technika gali išspręsti tūkstantį problemų, ir rudenį atlydintis slogutis yra viena iš jų. Išlaisvinkite susikaupusius jausmus – liūdesį, nusivylimą, nerimą, stresą – stuksendami tam tikrus savo kūno taškus. Knygoje emocinės laisvės technikos (arba tapingo) pritaikymas įvairioms problemoms spręsti aprašomas išsamiai ir suprantamai, todėl šią techniką pritaikyti savo gyvenime yra ypač paprasta. Pajutę išlaisvintų emocijų atneštą palengvėjimą galėsite nuvyti rudeninę depresiją šalin ir mėgautis rudens žavesiu. Juk medžiai jau po truputį puošiasi raudoniu!
Andy Puddicombe „Dešimties minučių meditacija“
Tikriausiai ne vieną kartą girdėjote, kad meditacija į žmogaus gyvenimą atneša daugybę teigiamų pokyčių, padeda išlaikyti emocinę pusiausvyrą, geriau jaustis, suvaldyti neigiamus jausmus, gerina miegą, didina produktyvumą ir sugebėjimą susikaupti… Būtų galima tęsti ir tęsti. Tačiau nuo ko pradėti? Kaip medituoti? Ar būtina smilkyti smilkalus ir kalbėti mantras dievams? Ar meditacija turi trukti valandą? Ar reikia sėdėti nepatogiai surietus kojas ir galvoti, kad nieko negalvoji?
Apie viską paprastai ir išsamiai jums papasakos buvęs budistų vienuolis Andis Puddicombe. Autorius knygoje dalinasi praktiškais patarimais ir patikrintais metodais, o jo aprašoma meditacijos technika tiks ir labiausiai užimtiems žmonėms – medituoti tereikia dešimt minučių. Išmokite džiaugtis net ir niūriausiu rudeniu medituodami!
Meno terapija suaugusiesiems
Kai medžiai numeta įvairiomis spalvomis nusidažiusius lapus, viskas aplink tampa pilka ir niūru. Saulė pasirodo vis rečiau, o žaliuojančią žolę ima keisti purvas. Tačiau tai nereiškia, kad spalvas turi prarasti ir jūsų kasdienybė! Skirkite sau bent kelias minutes per dieną ir išsitraukite spalvotus pieštukus – gausybė įvairiausių meno terapijos knygų užtikrins, kad diena pasibaigs (arba prasidės) džiugiai ir ramiai. Rinkitės gaivias, ryškias, skirtingas spalvas ir pamatysite, kad jūsų nuotaika ima keistis, palengva užplūsta džiugesys, tampate kūrybiškesni, atsikratote streso ir vis dažniau norite šypsotis.
Elizabeth Gilbert „Didi magija: kūrybiškas gyvenimas be baimės“
Dar visai neseniai pasirodžiusi knyga yra tiek pat pozityvi ir įkvepianti kiek spalvingas ir ryškus jos viršelis. Skaitant šią knygą išgaruoja visos mintys apie niūrumą ir depresiją, norisi tuojau pat pripildyti savo gyvenimą spalvų ir džiaugsmo. Kūrybiškumas nėra svarbus vien tik menininkams, jo reikia ne tik rašytojams ar dailininkams. Elizabeth Gilbert rašo apie kūrybišką gyvenimą, kuomet kiekviena diena atneša džiaugsmą ir pasitenkinimą. Skaitykite ir kurkite džiaugsmingą gyvenimą!
„1000 pozityvių dienų“
Džiaugsmas prasideda nuo dėkingumo už tai, ką turi. Net jei ryte eidami į darbą įlipsite į balą ar netikėtai prapliups lietus, nepamirškite, kad gerų dalykų įvyksta žymiai daugiau! Tereikia juos pastebėti ir įvertinti. Nuspręskite džiaugtis ir kurti laimę, nuspręskite elgtis taip, kad jūsų dienos būtų kupinos pozityvumo, o daili knygelė „1000 pozityvių dienų“ bus jūsų pati šauniausia pagalbininkė. Pasižymėkite džiugias dienos akimirkas ir jų suteiktos emocijos taps dar stipresnės.
Atėjus rudeniui neleiskite niūrioms mintims jūsų užvaldyti. Nors vasara jau (beveik) baigėsi, tačiau kiekviena diena gali būti kupina džiaugsmo ir atnešti malonių pojūčių!