Apžvalgos

5 knygos siekiantiems karjeros aukštumų

Sakoma, kad tas, kuris stovi vietoje, iš tiesų eina atgal. Ši taisyklė ypač aktuali siekiantiems profesinių aukštumų. Sparčiai tobulėjančios technologijos, kintantys reikalavimai, nauji kasdieniai iššūkiai skatina nepasikliauti vien studijų metu įgytomis žiniomis, nuolatos judėti pirmyn ir nepaliauti tobulėti. Tobulinti save skaitantiems knygas nėra sudėtinga – tereikia atsirinkti geriausias iš geriausių.

Jen Sicero knyga „You are a badass: kaip nustoti abejoti savimi ir pasiimti iš gyvenimo viską, ko nori“

Žinios ar įgūdžiai neturi jokios reikšmės, kol neturime motyvacijos ir ryžto visa tai panaudoti praktikoje. Galime metai iš metų kaupti informaciją ir tikėtis, kad kada nors būsime pakankamai geri ieškotis naujo darbo, imtis naujų projektų, kalbėtis su vadovais dėl pasiryžimo prisiimti daugiau atsakomybių, tačiau ta diena gali niekada neišaušti. Veikti reikia dabar, net jeigu apninka abejonės.

Padėti labiau patikėti savimi ir įsikvėpti daugiau drąsos gali padėti New York Times bestseleris „You are a badass“, kurio autorė Jen Sincero padėjo tūkstančiams žmonių visame pasaulyje atrasti sėkmę, išsiugdyti pasitikėjimą savimi ir gyventi fantastišką asmeninį bei profesinį gyvenimą. Gyvenimas pasiruošęs jums duoti viską, ko norite. Išdrįskite tai pasiimti.

Skaitote anglų kalba? You are a badass by Jen Sicero


Travis Bradberry ir Jean Greaves knyga „Emocinis intelektas 2.0″

Visi turime silpnųjų asmenybės pusių, tačiau stiprieji jas žino ir sąmoningai nusprendžia, kurias savo savybes reikia tobulinti. Daugybė pavyzdžių tiek pasauliniame kontekste, tiek artimų žmonių rate jau įrodė, kad intelektas nėra svarbiausias veiksnys, lemiantis sėkmę gyvenime. Ne mažiau svarbus, o dažnai ir pranokstantis IQ koeficientą yra emocinis intelektas, kuris – gera žinia – gali būti lavinamas.

Koks jūsų emocinio intelekto koeficientas? Tą nesunkiai sužinosite, įsigiję knygą „Emocinis intelektas 2.0″. Kiekvienam pirkėjui priklausys unikalus prisijungimo prie populiariausio pasaulyje emocinio intelekto testo, naudojamo ne tik savęs pažinimui, bet ir įsidarbinimui garsiausiose pasaulio kompanijose.

Sužinoję, kur dar galite patobulėti, skaitykite knygą toliau ir pasinaudokite praktiniais patarimais, kurie, labai tikėtina, padės siekti karjeros aukštumų esamoje darbovietėje, ieškant naujos pozicijos, kuriant nuosavą verslą ar užsiimant menine veikla.

Skaitote anglų kalba? Emotional Intelligence 2.0 by Travis Bradberry, Jean Greaves


Alisos Miniotaitės, Igno Staškevičiaus knyga LYDERYSTĖ

Ar galima sakyti, kad būna gerų ir prastų lyderių? Knygos autoriai teigia, kad prasto lyderio tiesiog negali būti. Jei jis prastas, lyderystės savybėmis jis tiesiog nepasižymi. Kaip pasinaudoti įgimtais talentais ir padėti sau augti? Kokios savybės būdingos vadovui? Kokios yra lyderystės rūšys ir kuriai galėtumėte priskirti save?

Jeigu save matote kaip ateities lyderį, nepraleiskite pro akis šios dviejų praktikų – Alisos Miniotaitės ir Igno Staškevičiaus – knygos „Lyderystė“. Asmeninių aukštumų pasiekusios asmenybės pasidalins su skaitytojais savo įžvalgomis, kurios pravers kiekvienam kelyje į profesinę sėkmę.


John Berger knyga KAIP MENAS MOKO MATYTI

Kaip išsiskirti iš minios gausioje profesionalų jūroje? Padėti gali nestandartinis, originalus ir kūrybiškas mąstymas bei matymas. O kas daugiau gali padėti lavinti kūrybiškumą nei menas? John Berger knyga „Kaip menas moko matyti“ atskleidžia, kad tai, ką matome, nėra vienareikšmiška ir iš anksto nulemta. Mūsų matymą lemia daugybė prielaidų, pavyzdžiui, mūsų grožio suvokimas, civilizacija, skonis, klasė, forma, tiesa, net socialinė lytis.

Skaitydami šią knygą ne tik praplėsite akiratį, bet ir geriau pažinsite visuomenę, kurioje gyvenate, ir save. Perskaitytos mintys padės geriau suprasti, kas lemia, kurie meno kūriniai jums patinka, o kurie ne. Be to, tai bus proga kūrybiškai pažvelgti į supančią aplinką ir savo gyvenimą.

Skaitote anglų kalba? Ways of seeing by John Berger


Rasos Borodinos knyga „Karjeros guru: kaip susirasti svajonių darbą?“

Penktoji rekomenduojama knyga – tikras patarimų lobynas tiems, kurių planuose pokalbis dėl darbo. Karjeros ekspertė Rasa Borodina knygoje „Karjeros guru: kaip susirasti svajonių darbą?“ dalijasi įžvalgomis, gudrybėmis, patarimais, kaip pasiruošti pokalbiui, kaip parengti patrauklų gyvenimo aprašymą, kaip išsiskirti ir sudominti motyvaciniu laišku, galiausiai kaip puikiai pasirodyti ir atrasti savo svajonių darbą.

Knyga verta dėmesio ne tik tų, kuriems darbo paieškos yra naujas gyvenimo etapas. Aiškiai pateikiama informacija puikiai tiks visiems, norintiems prisiminti, kas yra svarbu, ar tiems, kurie nori turimas žinias atnaujinti, atsižvelgiant į naujausius personalo atrankos specialistų ir įmonių vadovų pageidavimus.

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!