Versli moteris
Patarimai ir vadovai

5 moterų autorių knygos sėkmingoms moterims

Mes gyvename tokiame amžiuje, kai moterims atsiveria vis daugiau kelių ir atsiranda vis daugiau galimybių siekti sėkmės. Nesvarbu, ar jūs norite įkurti savo verslą, ar jau esate įmonės vadovė, o galbūt ką tik baigėte universitetą ir dar ieškote savęs, pristatome knygas, kurias verta perskaityti visoms sėkmingoms moterims, siekiančioms išnaudoti savo potencialą ir visapusiškai tobulinti asmenybę.

Sheryl Sandberg „Būkime prieky“

Būkime prieky

„Facebook“ veiklos direktorė, prieš tai dirbusi kompanijoje „Google“, tikrai turi ką pasakyti apie moterų sutinkamus iššūkius verslo pasaulyje. Ji teigia, kad net pačios to nenorėdamos ir nesuprasdamos, moterys pačios stabdo save siekdamos karjeros. Sh. Sandberg knygoje aptaria mokslinių tyrimų rezultatus, pasidalina savo asmenine patirtimi, duoda praktinių patarimų, padėsiančių siekiant karjeros aukštumų. Jei norite ne tik suprasti kliūtis, su kuriomis susiduria moterys darbe, tačiau ir pradėti jas šalinti, knygą „Būkime prieky“ perskaityti tiesiog privaloma.

Clarissa Pinkola Estes „Bėgančios su vilkais“

Bėgančios su vilkais

Ši kultinė knyga turėtų atsirasti kiekvienos moters knygų lentynoje. Tai labai galinga knyga, labai naudinga keliaujant savęs atradimo ir pažinimo keliu. Autorė pasitelkia multikultūrinius mitus, įvairias istorijas, kuriomis kviečia moteris iš naujo atrasti savo tikrąją būti. Šios istorijos naujoje šviesoje parodo santykių, savęs matymo, netgi priklausomybių problematiką. Norėdamos pažinti bei išlaisvinti savo moteriškumą ir stiprybę, į rankas paimkite šią knygą.

Mary Hartley „Atkakli, veržli, protinga“

Atkakli, veržli, protinga

Asertyvumo stoka ir noras visiems įtikti yra problema, pažįstama tikrai ne vienai moteriai. Tačiau tam, kad išmoktumėte priimti kritiką, užtikrintai apgintumėte savo poziciją ir drąsiai reikiamu metu pasakytumėte „ne“ tereikia švelnaus padrąsinimo – būtent to sulauksite iš autorės, perskaičiusi šią knygą. Kaip vyresnioji sesuo, Mary Hartley negaili konkrečių patarimų, kurie pravers tuomet, kai pajusite, jog pašnekovas stengiasi jumis manipuliuoti ir pastatyti į nepatogią padėtį. Jei nežinote kaip mandagiai, tačiau tvirtai atsakyti tokiose situacijose, kaip pasitelkti į pagalbą kūno kalbą ir kaip ugdyti pasitikėjimą savimi – būtinai perskaitykite šią knygą. Nors dauguma aprašytų situacijų įvyksta darbe, tačiau autorės patarimus galima pritaikyti pačiomis įvairiausiomis aplinkybėmis.

Oprah Winfrey „Mano gyvenimo atradimai“

Mano gyvenimo atradimai

Tokios moters kaip Oprah Winfrey pristatinėti nereikia – ją žino visas pasaulis. Vieniems ji pažįstama kaip vienintelė afroamerikietė milijardierė Jungtinėse Amerikos valstijose, kitiems teko girdėti apie kultinę pokalbių laidą. Oprah 14 metų dalinosi savo patirtimis ir įžvalgomis su skaitytojais savo žurnale, o į knygą „Mano gyvenimo atradimai“ sudėtos pačios geriausios ir vertingiausios iš jų. Jei norite įkvepiančios, padrąsinančios ir pamokančios knygos – tai bus geriausias pasirinkimas. „Paverskite savo žaizdas išmintimi,“ – sako Oprah. Ir tai – tik mažas trupinėlis to, ką ši moteris turi pasakyti.

Simone de Beauvoir „Antroji lytis“

Antroji lytis

Patį kiečiausią riešutėlį pasilikau pabaigai. Tai knyga, kurią perskaityti tikrai nėra lengva, ir, vis dėlto tai knyga, kurią moteriai perskaityti būtina. Parašyta dar 1949-aisiais, ši knyga apima egzistencinę filosofiją ir išsamią moterų gyvenimo sąlygų analizę, kalbama ir apie madą, ir apie seksą, ir apie misticizmą. Norint perprasti lyčių problematiką, verta atsigręžti į praeitį – S. de Beauvoir jums suteikia šią galimybę, todėl nedelsiant atsiverskite jos šedevrą, kuris šiandien toks pats aktualus ir provokuojantis kaip tuomet, kai buvo parašytas.

Šios moterų parašytos knygos skirtos moterims ir kalba apie jas – neabejoju, čia rasite ir įkvepiančių istorijų, ir naudingų praktinių patarimų, ir vertingų įžvalgų. Atsiverskite jas ir pradėkite kelionę sėkmės link!

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!