Tikros istorijos: dar įspūdingiau, nes vyko iš tiesų
Bendros naujienos

Tikros istorijos: dar įspūdingiau, nes vyko iš tiesų

Įdomu, kai skaitydami negalime atsistebėti neribota autoriaus vaizduotės galia. Bet dar labiau gali nustebinti tikros istorijos, papasakotos tų, kurių gyvenimai pasirodė verti ne tik spausdinto žodžio, bet ir tūkstantinės ar net milijoninės skaitytojų auditorijos. Štai nauji, sukrečiantys, stebinantys, intriguojantys ir dar daug įvairių jausmų pažadinantys kūriniai, kurie visi yra tikrų tikriausios istorijos.

UPĖ TAMSOJE: itin atvira, sukrečianti istorija apie gyvenimą ir pabėgimą iš žiauraus Šiaurės Korėjos režimo gniaužtų

Šiaurės Korėja – ko gero, viena labiausiai izoliuotų šių dienų šalių. Koks gyvenimas verda ten, už sunkios totalitarinės uždangos? Ar įmanoma pabėgti iš šalies, kurioje žmonės tėra maži režimo sraigteliai, neturintys teisės rinktis?

Masadžis Išikava Šiaurės Korėjoje praleido 36 metus, kasdien matydamas baimės, represijų ir prievartos kupiną pragarą. Kol galiausiai pasiryžo rizikuoti gyvybe ir bėgti iš šalies. Kaip pavyko įgyvendinti pabėgimo planą? Kokią laisvės kainą jam teko sumokėti? Apie visa tai skaitykite šiurpią tikrovę menančioje
Masadžio Išikavos knygoje UPĖ TAMSOJE.

Skaitote anglų kalba? A River in Darkness: One Man’s Escape from North Korea by Masaji Ishikawa

MANO KOVA. MYLINTIS ŽMOGUS: savito stiliaus literatūros šedevras, kuriame susipina intymios kasdienio gyvenimo detalės su pamatiniais – meilės, mirties, vienatvės, kūrybos, baimių ir gėdos – klausimais

Skaitydami romaną dažnai ieškome autoriaus požiūrio į gyvenimą, autobiografinių detalių ar bent paatvirauti nusiteikusių personažų. O koks būtų romanas, jei autorius nesislapstytų už personažų nugarų ir pasakotų savo tikrą, nepagražintą ir metaforomis neužslaptintą kasdienybę?

Šis fenomenalaus norvegų rašytojo Karlo Ove Knausgårdo kūrinys „Mano kova. Mylintis žmogus“ – savitas ir labai intymus pasakojimas, kurio įvykiai, mintys ir personažai iš realaus gyvenimo, o siužeto linija supinta taip, lyg tai būtų rašytojo vaizduotės sukurtas romanas. Intriguojantis, kartais net brutalus atvirumas įtrauks skaitytojus ir nepaleis! Ir puiku, nes tai tik antroji šešių dalių autobiografinių romanų ciklo dalis.

Skaitote anglų kalba? A man in love by Karl Ove Knausgård

HERAKLIS NR. 4. Drąsi žinomo aktoriaus Mariaus Repšio išpažintis – atviras ir sukrečiantis pasakojimas apie tai, kaip gyvena žmogus, nuolatos balansuojantis tarp euforijos ir noro išnykti, tarp tobulumo siekio ir visiško savęs nuvertinimo

Kaip jaučiasi žmonės, kurie galvoje girdi balsus? Ką išgyvena tie, kurių mintyse vis sušmėžuoja savižudybės planai? Kaip susitaiko su savimi tie, kuriems psichiatras ligos istorijoje įrašo diagnozę? Ir kaip jie išmoksta gyventi kasdienį gyvenimą drauge su dvasios liga?

Nors „Heraklis Nr. 4″ yra grožinis kūrinys, aktorius Marius Repšys jame ypač atvirai pasidalino savo patirtimi ir išgyvenimais. Daugelis pasakytų, kad kalbėti apie savo ligą yra švelniai tariant drąsu, tačiau autorius tikisi, kad ši drąsa padės tiems, kuriems šiuo metu labai reikia žinojimo, jog jie tokie ne vieni, jog išeitis yra.

EITI KIAURAI SIENAS: nepaprastai intymi, drąsi ir dramatiška autobiografija apie vieną garsiausių, charizmatiškiausių ir labiausiai provokuojančių šiuolaikinių menininkių – Mariną Abramovič

Netikėti sukrėtimai, nuotykiai, išbandymai, pavojai, kelionės ir šiurpą keliantys nutikimai… Kai kurių asmenybių gyvenimas primena kino filmą! Toks yra ir vienos charizmatiškiausių ir drąsiausių šių dienų menininkių, performansų krikštamotės Marinos Abramovič gyvenimas, įamžintas įspūdingoje atsiminimų knygoje „Eiti kiaurai sienas“.

Pasakodama savo unikalaus gyvenimo istoriją menininkė drąsiai apnuogina savo sielą, atveria skaudžiausias žaizdas ir dalijasi akimirkomis, kurios suteikė jos dvasiai išskirtinės stiprybės. Kokie gyvenimo įvykiai padėjo jai tapti tuo, kas yra dabar? Kokie jausmai užplūsta balansuojant ant baimės, skausmo ar visiško išsekimo ribos prieš minią žmonių? Skaitydami šią intymią ir be galo atvirą atsiminimų knygą patirsite nuostabą, susižavėjimą, šiurpą ir daug kitų stipriai sukrečiančių jausmų. Ar jūs tam pasiruošę?

Skaitote anglų kalba? Walk Through Walls by Marina Abramovic

APŠVIESTOJI: pasauliniu bestseleriu tapęs kvapą gniaužiantis autobiografinis pasakojimas apie pabėgimą iš atsiskyrėliškos radikalios mormonų šeimos. Viena iš B. Obamos ir B. Gateso rekomenduojamų knygų!

Taros Westover vaikystės patirtys išties unikalios. Jokios mokyklos, apsilankymų pas gydytojus, linksmybių su draugais ar tuo labiau gimtadienio vakarėlių. Vietoj įprastos bendraamžių vaikų kasdienybės Tarai teko atsiskyrėliškas gyvenimas radikalioje mormonų šeimoje, kurios svarbiausias tikslas – pasiruošti artėjančiai pasaulio pabaigai.

Ši tikra istorija – įkvepiantis, padrąsinantis ir stulbinamai gaivus oro gūsis. Skaitydami knygą „Apšviestoji“ ne kartą kelsite sau klausimą, ar tikrai šis pasakojimas nėra išgalvotas. Tačiau žinojimas, kad viskas, ką skaitysite, vyko iš tiesų, jūsų įspūdžius sustiprins dar bent kelis kartus!

Skaitote anglų kalba? Educated by Tara Westover

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!