Meditacija
Įdomybės

Skaitant sunku susikaupti? Jums padės šis triukas!

Nors skaitymą myliu, mėgstu, dievinu ir be jo tiesiog negaliu gyventi, o knygas skaitau kiekvieną dieną, turiu pripažinti, kad kartais skaityti būna sunku. Galvoje ima kirbėti mintys apie vakarienę, rytoj laukiančius darbus, apsižvalgius po kambarį ir pamačius netvarką norisi į rankas griebti šluostę, o romano siužetas pasitraukia į antrą planą. Ar taip nutinka ir jums? Pasirodo, kad įmanoma nesunkiai ištreniruoti smegenis koncentracijos.

Informacijos amžiuje gyventi yra puiku, tačiau kiekvieną dieną mus atakuoja nesuskaičiuojama galybė įvairiausių dirgiklių. Todėl tikrai nenuostabu, kad susikaupti ir sutelkti dėmesį tampa sunkiai įveikiama užduotimi, o perskaičius tekstą akimis galiausiai supranti, kad protas klajojo kažkur padebesiais ir puslapį tenka skaityti iš naujo.

Psichologų neseniai atliktas tyrimas atskleidė, kad šią problemą galima išspręsti medituojant. MeditacijaŽurnale Psychology of Consciousness: Theory, Research, and Practice publikuoto tyrimo metu pusė tiriamųjų buvo išsiųsti į intensyvios vipasanos meditacijos programą, trukusią mėnesį laiko. Vipasanos meditacija – tai senovės budistų tradicija, sutelkianti dėmesį į sąmoningą kvėpavimą ir praktikuojama jau daugiau nei 2500 metų.

Sugrįžę iš meditacijos stovyklos ir išmokę medituoti tiriamieji sugebėjo greičiau tekste pastebėti beprasmius žodžius ir žodžių junginius nei tie, kurie meditacijos nepraktikavo. Tyrimo autoriai pastebėjo, kad pameditavę tiriamieji buvo atidesni skaitomo teksto prasmei ir turiniui, todėl gan greitai pastebėdavo teksto klaidas ir neatitikimus.

Taigi, kai kitą kartą norėsite praleisti jaukų vakarą su knyga, tačiau jausitės šiek tiek išsiblaškę, tiesiog kelis kartus giliai įkvėpkite ir šiek tiek pamedituokite. Puikiam vakarui su knyga bus pasiruošta!

Reikia pagalbos? Nedvejodami imkite į rankas šią knygą:

10 minučių meditacija

Verta paskaityti:

5 priežastys, kodėl verta pradėti spalvinti mandalas jau ŠIANDIEN

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!