Skaitymas pievoje
Įdomybės

10 priežasčių, kodėl verta skaityti knygas

Skaitymas yra mano mėgstamiausias užsiėmimas, kuriam kasdien stengiuosi skirti bent vieną laisvą valandėlę. Kai turiu laiko, aš skaitau ryte, skaitau vakare, skaitau lovoje, skaitau traukinyje, skaitau poliklinikoje, skaitau hamake… Ir net nenorėčiau įsivaizduoti, koks būtų pasaulis be knygų! Tačiau kartais išgirstu, kad skaitymas yra laiko švaistymas, kad skaityti yra nuobodu, geriau vietoje to nuveikti kažką naudingo. Žinoma, kiekvienas pasirenka tai, kas artimiausia jo dvasiai, tačiau perskaitykite šį užrašą apie tai, kodėl verta skaityti knygas ir pasakykite man dar kartą, kad tai visai nenaudinga!

Knygų skaitytojai gali pakeisti pasaulįSkaitymas lovoje

National Endowment for the Arts atliktas tyrimas teigia, kad žmonės, skaitantys knygas savo malonumui, yra labiau linkę lankytis teatre, muziejuose ir koncertuose, ir netgi tris kartus (!) dažniau savanoriauja ar prisideda prie labdaringos veiklos nei tie, kurie knygų neskaito. Knygų mylėtojai aktyviau dalyvauja juos supančiame pasaulyje ir prisideda prie aplinkinių gerovės.

Skaitymas lavina dėmesio sutelkimą ir susikaupimą

Knygų skaitymas naudingas tuo, kad jo metu reikia ilgą laiką išlaikyti dėmesį – priešingai nei naršant internete, perbėgant akimis per antraštes, nuotraukas, tikriausiai ir šį straipsnį skaitote ne taip atidžiai, kaip skaitytumėte knygą… Pasinėrę į tekstą ir tai darydami nuolatos, koncentraciją lavinsite ir išlaikyti dėmesį taps vis lengviau ir lengviau.

Skaitymas lavina žodinius gebėjimus

Nors skaitantys žmonės ne visuomet būna ir įstabūs oratoriai, tačiau užkietėję skaitytojai turi gerokai platesnį žodyną nei tie, kurie knygas aplenkia ratu. Turėdami platų žodyną mes geriau išreiškiame save, mūsų kalba tampa gyvesnė, įtaigesnė, aiškiau reiškiame savo mintis ir kitiems lengviau mus suprasti.

Skaitymas sumažina stresą

Sussexo universitete Anglijoje atliktas tyrimas patvirtino, kad knygų skaitymas sumažina stresą – juk tai taip aktualu mums, nuolat paskendusiems darbų ir rūpesčių lavinoje! Viskas, ką tiriamiesiems reikėjo daryti – praleisti 6 minutes skaitant ir pastebimai sulėtėjo jų širdies ritmas bei atsipalaidavo raumenys. Triskart valio skaitymui!

Skaitymas lavina vaizduotę

Knygos mus nukelia į kitus pasaulius, svetimas realybes, pristato mums naujus žmones ir dar neapmąstytus požiūrio taškus. Skaitymas priverčia vaizduotę dirbti, kurti ir plėstis. Juk logika mus gali nuvesti nuo A iki Z, o vaizduotė – visur! Bent jau taip teigė vienas svarbiausių pasaulio mokslininkų Albertas Einšteinas.

Skaitydami knygas tampate protingesniKnygos

Kasdien vis mažėja temų, apie kurias nebūtų parašyta knygų. Inovacijų genijus, „PayPal“, „Tesla“ ir „SpaceX“ autorius Elonas Muskas skaitydamas išmoko konstruoti raketas. Tai tik įrodo, kad skaitydami galite mokytis, sužinoti begalę naujų dalykų, lavinti intelektą ir tapti protingesni! Pasaulio turtingieji ir protingieji negaili savo laiko skaitymui. Netikite? Paskaitykite apie žymiausių turtuolių skaitymo įpročius!

Skaitydami tampate įdomesni

Kuo daugiau dalykų sužinote, kuo labiau apsiskaitę ir išsilavinę esate, tuo geresniais pašnekovais jūs tampate. Papildę žinių bagažą ir išlavinę komunikacinius sugebėjimus jūs lengvai tapsite pačiu geidžiamiausiu pašnekovu visoje kompanijoje! Turite spragų meno istorijoje? Perskaitykite šias knygas ir galėsite diskutuoti su tikrais žinovais!

Skaitymas lavina atmintį

Mūsų kūno sveikatai būtina mankšta, o knygos skaitymas yra geriausias pratimas smegenims. Pilkųjų ląstelių mankšta, kuri atliekama skaitant knygas, padės apsisaugoti nuo Alzhaimerio ligos ir kitų demencijos formų (daugiau apie tai pasiskaityti galite čia). Ateityje tikrai sau padėkosite!

Skaitydami knygas atrandame ir kuriame save

Knygos mums atveria neribotus kiekius skirtingų perspektyvų, patirčių, istorijų, išmoko mus kitaip pažvelgti į pasaulį, padeda tapti empatiškesniems, išmintingesniems, stipresniems. Skaitydami ne tik praplečiame savo horizontus, tačiau ir giliau pažvelgiame patys į save. Knygos skaitymas – tai lyg pokalbis su išmintingu draugu, skirtumas tik tas, kad tų draugų galime turėti milijonus!

Skaityti yra smagu

Paskutinė priežastis pati paprasčiausia ir tuo pačiu svarbiausia – skaityti yra smagu ir gera! O dar smagiau skaityti žinant kaip tai naudinga tiek mūsų kūnui, tiek protui. Keliaukime ten, kur dar niekad nebuvome, išgirskime tuos, kurių dar neturėjome galimybės sutikti. Ir visa tai pasiekiama vos atsivertus knygą.

Nežinote nuo ko pradėti? Štai 10 knygų, kurias privalo perskaityti kiekvienas – pradėkite nuo jų!

Sakote, nėra laiko? Knygą galite perskaityti vos per dieną.

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!