Savaitės geriausios: rugpjūčio 22 – 28 d. knygų naujienos
Knygų naujienos

Savaitės geriausios: rugpjūčio 22 – 28 d. knygų naujienos

Nauja savaitė – naujos knygos! Kas šią savaitę papildė KNYGOS.LT lentynas?

Receptai artėjančiam rudeniuiGero maisto dienoraštis. Ruduo

Renata Ničajienė „Gero maisto dienoraštis. Ruduo“

Gero maisto dienoraštį tikriausiai žinote jau gerai – įdomius, gaivius ir, svarbiausia, sveikus receptus jis mums siūlė ir vasarą, ir pavasarį, ir žiemą. Paskutinė mozaikos dalis jau KNYGOS.LT knygyne – „Gero maisto dienoraštis. Ruduo“. Čia rasite daugybe puikių ir labai įvairių receptų rudeniui, kurių pagaminimui jums reikės sezoninių vaisių ir daržovių: obuolių, cukinijų, bulvių, morkų, baravykų, spanguolių… Kitaip tariant gėrybių, kurias galite rasti sode, darže ar miške. Valgykite skaniai ir jauskitės puikiai!

Nepakeliama tremtis. Stefanas Zweigas pasaulio pakraštyjeFilmą „Viešbutis „Grand Budapest“ įkvėpėjo Stefano Zweigo biografija

George Prochnik „Nepakeliama tremtis: Stefanas Zweigas pasaulio pakraštyje

Dar 1930-taisiais Stefanas Zweigas  buvo vienas populiariausių pasaulio rašytojų, pelnęs visuotinį pripažinimą, turtus ir žymiausių kultūros kūrėjų draugystę. Į valdžią atėjus Hitleriui, visa tai sutrupėjo kaip smėlio pilis. Europietis kosmopolitas atsidūrė tremtyje: Viena, Londonas, Batas; tremtis tęsėsi – Niujorkas, kuriame rašytojas su žmona Lotte taip ir nerado ieškotos ramybės ir kūrybinių jėgų atgimimo, ir 1941-ais paskutinis taškas – Brazilija, kurią jis vadino „ateities šalimi“. Petropolis, kuriame galiausiai apsigyveno pora, turėjo tapti ramybės uostu – tačiau ten, praėjus pusei metų, šešiasdešimtmetis Zweigas ir jo žmona savo noru atsisveikino su gyvenimu.
Nepakeliama tremtis“ ramiai ir objektyviai pasakoja tragišką Zweigo šlovės ir nusivylimo istoriją.

Meilę gyvenimui įkvepianti knygaKaip įsimylėti… gyvenimą

Cecelia Ahern „Kaip įsimylėti… gyvenimą“

Kristina – prisiekusi savigalbos knygų gerbėja. Jauna moteris neabejoja – šitose knygose pateikti patarimai ir tikslios instrukcijos tikrai padės rasti išeitį ištikus bet kokioms negandoms, net pačioms didžiausioms. Todėl vieną žiemos vakarą išvydusi nuo tilto nušokti susiruošusį vyrą Kristina nedvejodama puola jo gelbėti. Jis slysta, ji mėgina sulaikyti, jis nori viską užbaigti, ji ieško tinkamų žodžių ir jį perkalba. Galiausiai jiedu sudaro sandorį – iki Adamo, toks šio vyro vardas, trisdešimt penktojo gimtadienio liko dvi savaitės, ir per tą laiką Kristina pamėgins jį įtikinti, kad gyvenimas vis dar gražus. Kristina nusiperka dar vieną savigalbos knygą ir jiedu su Adamu leidžiasi į didžiausią gyvenimo nuotykį.

Kvietimas pripažinti netobulumą ir nesibaiminti klaidų

Moters prigimties paslaptis. Išsivaduokite iš perfekcionizmo gniaužtųElīna Zelčāne „Moters prigimties paslaptis. Išsivaduokite iš perfekcionizmo gniaužtų“

Tobulumo siekis yra lyg spąstai, į kuriuos įkrentame keliaudami link įsivaizduojamos laimės. Autorė Elīna Zelčāne, trijų vaikų mama kadaise irgi buvo didelė perfekcionistė, dėl to ne kartą klydo, o šioje knygoje atvirai dalijasi savo asmenine patirtimi bei įžvalgomis.
Praktiniai patarimai, kaip ištrūkti iš perfekcionizmo gniaužtų.
Pažinkite savo prigimtį, atskleisti savo galimybes.
Sutvirtinkite santykius, išmokite mylėti save ir kitus.

Tarptautinio bestselerio „Valgyk, melskis, mylėk“ autorės knyga

Elizabeth Gilbert Didi magija: kūrybiškas gyvenimas be baimėsDidi magija

Neįmanoma nepastebėti tokio spalvingo ir kūrybiškumu pulsuojančio knygos viršelio. „Didi magija: kūrybiškas gyvenimas be baimės“ – knyga, kurioje Elizabeth Gilbert dalijasi išmintimi ir savitu požiūriu į kūrybiškumą. Ji griauna itin gajus stereotipus apie neatsiejamą kūrybos ir kančios ryšį ir primena mums, koks lengvas ir vaiskus gali būti kūrybiškas gyvenimas.

Pasakodama savo asmeninės patirties ir bičiulių istorijas, autorė kursto puoselėti smalsumą, gyvenime veikti tai, kas teikia didžiausią džiaugsmą, ir stoti akistaton su savo baimėmis. Kad ir ko norėtume – parašyti knygą, kurti menus, įveikti sunkumus darbe, įgyvendinti ilgai atidėliojamą svajonę ar tiesiog kasdieną paversti ryškesne ir laimingesne – „Didi magija“ įteiks jums bilietą „pirmyn“ į atradimų ir eksperimentų kelionę.

Gerų įspūdžių su naujomis knygomis!

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!