Įspūdingiausi pasaulio knygynai
Įdomybės

Penki įspūdingiausi pasaulio knygynai

Šiais laikais knygynas yra daugiau nei ta vieta, kurioje galima įsigyti knygą. Ir tai nuostabu! Jei tik norite, knygyne galite išgerti kavos, susitikti su seniai matytu bičiuliu ar tiesiog gėrėtis išskirtiniais architektūriniais sprendimais, unikaliu dizainu bei pasinerti į istorija alsuojančią atmosferą.

Apžvelkime pačius įspūdingiausius pasaulio knygynus ir nepamirškime įtraukti jų į savo lankytinų objektų sąrašą. O aplankyti šiuos gražuolius tikrai verta!

„Livraria Lello“ knygynas. Portugalija

Ne per seniausiai šis knygynas, įsikūręs Porto mieste, buvo paskelbtas vienu gražiausių knygynų pasaulyje. Įkurtas XX a. pradžioje vieno iš prancūzų bibliofilo, šis knygynas dabar jau valdomas kitų žmonių. 60 tūkst. pavadinimų kūrinių, įvairių naujienų, net unikalių bei vertingų leidinių – lankytojai tikrai ras ką apžiūrėti ir pasidžiaugti sunkiai suvokiamos knygų gausybės kuriamu įspūdžiu.

Į antrąjį knygyno aukštą galėsite užkilti įstabiais, elipsės formos laiptais, kurie pelnytai laikomi knygyno simboliu.

Beje, šiame knygyne taip pat veikia išskirtinė leidykla.

Įspūdingiausi pasaulio knygynai

Įspūdingiausi pasaulio knygynai

„El Ateneo Grand Splendid“. Argentina

Buenos Airėse esantis didžiulis knygynas įsikūręs pastate, kuris skaičiuoja šimtuosius metus. Prieš tai ši įspūdinga erdvė priklausė teatro scenai, vėliau tapo kino teatru, kol galiausiai, 2000 m., atėjo ilgai laukta eilė čia įsikurti knygoms.

Knygynas išsaugojo teatro sceną, balkonus ir net raudonas užuolaidas, kurios suteikia šiai vietai dar daugiau magijos.

Įspūdingiausi pasaulio knygynai

„Shakespeare and Company“. Prancūzija

Šis knygynas buvo atidarytas dar 1919 m. ir tapo vieta, kurioje galėjai išvysti tokias žvaigždes, kaip Ezra Pound, Ernest Hemingway ar James Joyce. Tačiau okupacijos metais knygynas buvo priverstas užverti duris. Norint išsaugoti knygyno istoriją, jis buvo atidarytas vėl, tik šįkart kitoje Paryžiaus gatvėje, ir greitai tapo bohemos atstovų susibūrimo vieta.

Apsilankę knygyne, rasite daug krėslų, senų kino teatro kėdžių bei gultų, kad lankytojams nesinorėtų taip greitai išeiti ir jie galėtų skaityti knygas nors ir visą dieną. Viešint Paryžiuje, knygų mylėtojams neaplankyti šio knygyno būtų nuodėmė.

Įspūdingiausi pasaulio knygynai

Įspūdingiausi pasaulio knygynai

„Selexyz Dominicanen Maastrichte“. Olandija

Olandijoje įsikūręs knygynas alsuoja tikra viduramžiška didybe, nes yra įsikūręs ne kur kitur, o buvusioje XIII a. Dominikonų bažnyčioje. Bažnyčioje vyrauja didelės erdvės, daug dekoro elementų religine tematika, o naujos knygos puikiai įsilieja į šią įstabią atmosferą. Švenčiausioji vieta čia taip pat išliko neužmiršta – altoriaus vietoje pastatytas didelis pailgas kryžiaus formos stalas ir įkurta kavinė.

Įspūdingiausi pasaulio knygynai

„Libreria Acqua Alta“. Italija

Šis perskaitytų knygų knygynas Venecijoje atrodo iš tiesų įspūdingai! Užsukę jame rasite ne tik didelę gausą knygų, tačiau taip pat galėsite pasigėrėti netradiciniais sprendimais: knygos sudėtos ne lentynose, bet gondolose ar senose voniose, o lauke palei sieną iš enciklopedijų pastatyta tvora.

Įspūdingiausi pasaulio knygynai

Įspūdingiausi pasaulio knygynai

„Visur ieškojau ramybės ir radau ją tik vienoje vietoje – kampe, su knyga.“