Laisvalaikis Lietuvoje
Bendros naujienos

Laisvalaikio planavimas Lietuvoje su kelionių vadovais ir žinynais

Šią vasarą turbūt daugelio kelionių planai apsiribos Lietuva. Kur keliauti, kaip atrasti gražiausias šalies vietoves, lankytinus objektus? Siūlome skirtingus kelionių vadovus po Lietuvą, pagal kuriuos galėsite susiplanuoti ilgąjį savaitgalį su draugais ar ilgesnę kelionę su šeima. Šios knygos padės ne tik atrasti dėmesio vertas vietas, bet ir daugiau sužinoti apie lankomus objektus ar regionus.


Naujiena! „Ypatinga Lietuva. Keliaujame po Lietuvos saugomas teritorijas“

Ypatinga Lietuva. Keliaujame po Lietuvos saugomas teritorijas

Tai gražiausių Lietuvos vietų žinynas norintiems pažinti gyvą, žalią, miškais ir ežerais nusagstytą, upių ir upelių išraižytą mūsų kraštą. Ši turistinio pobūdžio knyga skirta tiek jaunesniems, tiek vyresniems skaitytojams. Visiems, norintiems pažinti ir atrasti vaizdingiausias Lietuvos vietoves: rezervatus, nacionalinius ir regioninius parkus, – tai, kas vertingiausia mūsų šalies gamtoje. Čia saugomi unikalūs gamtos kampeliai – įvairiausių gyvūnų, paukščių, augalų buveinės; saviti miestai, miesteliai, kaimai.

Knygoje pristatomos 5 nacionalinių parkų, 30 regioninių parkų ir 6 rezervatų lankytinos vietos, pateikiami žemėlapiai su maršrutų žymomis, GPS koordinatės ir trumpi kiekvieno objekto aprašymai. Tai jau trečiasis atnaujintas knygos leidimas.


Po Lietuvą su šeima“

Sudarytojas Vytautas Kandrotas

Po Lietuvą su šeima

Atnaujintas ir gausiai iliustruotas kelionių vadovas „Po Lietuvą su šeima“ skirtas keliaujantiems su šeimos nariais. Knygoje rasite 25 specialiai šeimai parengtus maršrutus ir daug naudingos informacijos: kaip pasirengti kelionei, ką įdomaus papasakoti mažiesiems, kur papietauti, kur geriausia vieta nusifotografuoti ir netgi ką parsivežti lauktuvių. Iš maršrutų, skirtų keliaujantiems pėsčiomis, dviračiais ar automobiliu, galėsite išsirinkti jums tinkamiausius. Jūsų laukia įsimintinos kelionės po didžiuosius šalies miestus, etnografinius regionus, įdomiausi lankytini objektai ir dar neatrasti Lietuvos kampeliai.


Įdomiausios kelionės po Lietuvą. TOP 1000 objektų“

Sudarytojas Vytautas Kandrotas

Įdomiausios kelionės po Lietuvą: 1000 objektų, 60 maršrutų

Tai kompaktiška, sutrumpinta ir atnaujinta bestseleriu tapusio kelionių vadovo „Įdomiausios kelionės po Lietuvą“ versija. Šis vadovas – patogaus formato turistui skaityti, vartyti ir kuprinėje saugoti. Knygoje atrinkta ir aprašyta 1000 įdomiausių lankytinų Lietuvos vietų, pateikta 530 nuotraukų, kurios padės atpažinti vietoves ir objektus, net 60 paruoštų maršrutų su žymomis žemėlapiuose vietovėms rasti ir tyrinėti, GPS koordinatės ir QR kodai su nuorodomis į išsamesnę informaciją.


Nemunu per Lietuvą“

Autorius ir sudarytojas Selemonas Paltanavičius

Nacionalinė ekspedicija: Nemunu per Lietuvą

Norintiems dar geriau pažinti Lietuvą, jos istoriją, gamtą ir prisikaupti daugiau asmeninių įspūdžių siūlome pagal LRT projektą „Nacionalinė ekspedicija“ parengtą knygą „Nemunu per Lietuvą“.

Vos prasidėjęs projektas greitai peržengė laidos rėmus ir tapo visuotiniu nuotykių ieškotojų reiškiniu. Tad net jei skaitysite knygą namuose ant minkštos sofutės, neabejotinai būsite įtraukti į nuotykių ir paslapčių kupiną kelionę Nemunu po istorines Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žemes.

Intriguojami ekspedicijų vadovo istorijos profesoriaus Alfredo Bumblausko, gamtininko Selemono Paltanavičiaus, muzikologės Zitos Kelmickaitės, žurnalisto Edmundo Jakilaičio, atlikėjo Gabrieliaus Liaudansko-Svaro, lenktynininko Benedikto Vanago bei kitų žygeivių pasakojimai, netikėti faktai, atradimai, linksmi nutikimai, kelionių žemėlapiai, dainos, patiekalų receptai ir šmaikščios ekspedicijos dalyvių nuotraukos plaukiant Nemunu per Lietuvą – visa tai rasite šioje knygoje.

Knygą sudaro trys dalys:

  • pirmoji dalis – apie Nemuną, jo istoriją, upeivystę, žuvis ir žvėris;
  • antroji dalis – apie 2015 m. nacionalinę ekspediciją;
  • trečioji dalis – apie 2016 m. nacionalinę ekspediciją.

Lietuvos miestai ir miesteliai“

Sudarytojas Rolandas Gustaitis

Lietuvos miestai ir miesteliai

Kelionių po miestus mėgėjams labiausiai tiks knyga „Lietuvos miestai ir miesteliai“, kuri supažindins su visomis 346 miesto ir miestelio statusą turinčiomis gyvenvietėmis (kuriose gyvena iki 50 tūkst. gyventojų). Pagal etnografinius regionus suskirstyti miestai ir miesteliai atskleidžia senąją ir dabartinę savo istoriją. Senosios ir šiuolaikinės nuotraukos byloja apie čia gyvenusius ir gyvenančius žmones, vietoves įžymybes, kitas lankytinas vietas. Vingiuojančios upės, besidriekiantys keliai ir geležinkeliai kūrė miestelių istoriją – jų kryžkelėse kilo bažnyčių bokštai, buvo grindžiamos aikštės, kūrėsi dvarai. Dabar tai – istorijos paminklai, turintys svarbią reikšmę klestinčiuose, modernėjančiuose Lietuvos miestuose bei miesteliuose ir verti kiekvieno lietuvio žvilgsnio.


Įdomiausios kelionės po Lietuvą“

Kortelių žaidimas „Įdomiausios kelionės po Lietuvą“

Tiems, kurie nori pažinti Lietuvą būdami namie ar pasitikrinti įgytas žinias prieš kelionę, siūlome pasikviesti draugų ir surengti viktoriną pasitelkus žaidimų rinkinį „Įdomiausios kelionės po Lietuvą“.

Kompaktiškoje dėžutėje slepiasi net trys žaidimai:

  • viktorina (klausimų žaidimas) – 60 klausimų kortelių, kuriose pateikta po 3 klausimus apie kiekvieną Lietuvos savivaldybę (iš viso 180 klausimų);
  • atminties žaidimas („Memo“) – 32 atminties kortelės (16 porų kortelių su žymių lankytinų Lietuvos vietovių nuotraukomis);
  • žaidimas „Aš ♥ Lietuvą“ – 18 žemėlapio kortelių su Lietuvos teritorijų kontūrais.

Gali žaisti nuo vieno iki šešių žaidėjų.