Dvi Tylos
Apžvalgos

Knygos žengiantiems su pasauliu, ieškantiems tikrumo

Praėjusiais metais knygų leidybos naujokė, leidykla „Dvi Tylos”, pristatė keturias, daug dėmesio sulaukusias knygas, ir planuoja šiais metais nustebinti ne mažiau įdomiomis naujienomis.

„Kuriame knygas žengiantiems su pasauliu žmonėms, pasiilgusiems ir ieškantiems tikrumo,” – apie leidyklos kryptį pasakoja Drasida Žemaitė, „Dvi Tylos” įkūrėja. „Norime, kad mūsų knygos skatintų žmonės keistis, būti atsakingesniems prieš aplinką ir save. Mūsų knygos turi stiprias vertybines žinutes – ar kviestume didžiuotis lietuviška virtuve, ar ragintume daugiau namuose gaminti tikrą maistą, skatintume permąstyti lyčių stereotipus, kuriuos, kartais nė patys nepastebėdami, diegiame vaikams, ar pasikliauti natūraliomis gamtos galiomis, stengiantis išvengti įvairių negalavimų. Gamta – labai svarbus motyvas, kuris mus įkvepia. Neabejoju, kad daugybė žmonių ilgisi tikrumo, kurį suteikia gamta. Tikime, kad net ir labiausiai užsiėmęs šiuolaikinis žmogus, gyvenantis įtemptu miesto ritmu, gali rasti ryšį su gamta, kad ir paprastose kasdieninėse situacijose, pvz. perkant daržoves iš vietinio ūkininko, o ne bevardžio prekybos centro, ar užraugiant namie savo girą, o gal įkvepiant atsakingų augintojų ir vietinių skrudintojų paruoštą kavą, stengiantis suprasti jos aromato ir skonio subtilybes, o ne greitosiomis išgerti ryto kavą siekiant kuo greičiau nubusti. Kitaip tariant – norime padėti mūsų skaitytojams sulėtinti tempą, sustoti ir pasidžiaugti tikrumo akimirka. Tokių ilgimės ir ieškome patys, bei norime jas dovanoti kitiems.”

Pilnavertė vaiko mityba

Vasarą sulauksime knygų „Pilnavertė Jūsų vaiko mityba” bei „Pilnavertė moters mityba”, kurių autorius, Didžiosios Britanijos mitybos ekspertas Patrickas Holfordas, padės suformuoti visiškai naują požiūrį į mitybą. Rudenį, leidykla „Dvi Tylos” pristatys knygos „Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms” antrąją dalį. Pirmoji knygos dalis yra ne tik pasaulinis bestseleris, bet ilgai išsilaikė ir Lietuvos perkamiausių knygų sąraše. Ši knyga vaikams pasakoja apie išskirtines moteris, savo gyvenime pasiekusias įspūdingų tikslų. Edukologijos mokslų daktarė Austėja Landsbergienė apie šią knygą atsiliepia taip: „Kai skaitau šias istorijos dukroms, dažnai graudinuosi. Tiesiog žinau, kad išgirdusias istorijas apie tvirtas ir drąsias moteris, jos žengs savo gyvenimo keliu, ir tvirčiau, ir drąsiau, ir jausis laisvos rinktis – ko daugiau savo dukroms gali linkėti mama?!” Plačiau apie šią knygą, pirmąją jos dalį skaitykite ČIA bei laukite pasirodant antrosios dalies.

Prieš šventes knygynuose pasirodys knyga apie kavą, parašyta kavos entuziasto Emanuelio Ryklio. Šios kavos istorijos bus skirtos kiekvienam, nors kartą per dieną geriantiems kavą ir degantiems smalsumu bei noru ją suprasti.

Namai be atliekųNaujausia „Dvi Tylos” knyga, kurią jau galima užsakyti, yra „Namai be atliekų”. Tai elegantiškas ir itin aktualus vadovas, kuris jums suteiks praktinių žinių, kaip pagerinti sveikatą, sutaupyti laiko, pinigų ir užtikrinti geresnę ateitį savo šeimai ir visai mūsų planetai. Šioje knygoje, autorė Bea Johnson pasakoja, kaip ji su šeima gyventi be atliekų pradėjo prieš dešimt metų. Nuo tada atliekos, sukaupiamos jų namų ūkyje per metus, telpa vos į vieno litro stiklainį. Dalydamasi savo patirtimi tinklaraštyje ir bestseleriu tapusioje knygoje „Namai be atliekų“ (ji išversta į daugiau kaip 20 kalbų, o „Amazon“ parduotuvėje pirmauja knygų apie atliekų problemą kategorijoje), Bea inicijavo pasaulinį judėjimą „Gyvenimas be atliekų“ ir toliau įkvepia augančią bendruomenę gyventi paprastai ir imtis priemonių prieš nereikalingą švaistymą ir šiukšlinimą.

Savo metodiką B. Johnson grindžia 5 principais: „Atsisakyk, sumažink, panaudok dar kartą, perdirbk, kompostuok – tik tokia eilės tvarka.“ Bea griauna visuomenės stereotipus įrodydama, kad gyvenimas be atliekų gali būti ne tik stilingas, bet ir naudingas sveikatai, padeda sutaupyti laiko ir pinigų. Ji skaito pranešimus universitetuose, korporacijų renginiuose ir konferencijose visame pasaulyje, yra kviečiama tokių garsių įmonių ir institucijų kaip „Google“, „Pixar“, „Adobe“, TEDx, Europos Parlamentas ir Jungtinių Tautų Organizacija. Bea pasiekimų sąraše – 11 tarptautinių turų, ji skaitė pranešimus daugiau kaip 35 šalyse 6 žemynuose. B. Johnson dalyvavo daugybėje televizijos laidų, pavyzdžiui, „The Today Show“, figūravo publikacijose, pavyzdžiui, žurnale „People“. Motyvuotą, optimizmu trykštančią B. Johnson leidinys „The New York Times“ pavadino Gyvenimo be atliekų žyne. Ji yra įtakingiausia gyvenimo būdo be atliekų atstovė, apdovanota didžiuoju „The Green Awards“ prizu. Bea yra prancūzė, šiuo metu su šeima ji gyvena Mil Valyje, Kalifornijoje.
Daugiau apie šią knygą skaitykite ČIA.

Proud of LithuaniaPraėjusių metų rudenį išleista, daugybę apdovanojimų pelniusi knyga „Proud of Lithuania. A Fairy Tale by Sweet Root” sulaukė pripažinimo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Ši knyga gavo medinį pieštuką prestižiniuose „D&AD” apdovanojimuose Londone, įvertinimą už išskirtinumą „ADC” apdovanojimuose Niujorke, o Lietuvoje – „Adrenalinas” bronzinę strėlę, pirmą vietą „Geras dizainas” apdovanojimuose, leidinio kategorijoje, bei iš kultūros ministrės buvo gautas diplomas „Knygos meno” konkurse už žanro ribų išplėtimą. Ši, riboto tiražo knyga tapo vertinga dovana keliaujantiems svetur, ir norintiems solidžios ir ypatingos dovanos apie mūsų kraštą. Islandijoje, Danijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Italijoje, Australijoje, netgi Kinijoje knyga rado namus ir pasakoja apie Lietuvą jų šeimininkams. Pamėgta diplomatų, verslo įmonių vadovų, perkama atvirų pasauliui ir besidominčių maisto kultūra žmonių. Šios, riboto leidimo knygos liko jau visai nedaug, jei norite ją įsigyti, ieškokite ČIA.

Natūralus rauginimasViena perkamiausių leidyklos knygų – „Natūralus rauginimas” (autorė Ieva Šidlaitė) pasakoja ne tik apie šiuo metu pasaulyje populiarias rauginimo tradicijas (pvz. gėrimas kombučia ar vandens kefyras), bet ir mūsų kraštui būdingus rauginius, tokius kaip juoda ruginė duona, gira, rūgpienis. Autorė kviečia kūrybingai žiūrėti į rauginimą ir gaminti įvairius patiekalus iš raugintų produktų, pvz. spalvingi rūgpienio guminukai, ar raugintos tešlos blynai. Organizuodama laukinių valgomų augalų mokymus, autorė įgijo daug patirties, kuria dalinasi knygoje, kviesdama naudoti daugiau sodo ar lauko žolelių, pvz. moko kaip pagaminti žolelių girą, ar pagardą iš raugintų žolelių. Daugiau apie knygą skaitykite ČIA.

Aromaterapija vaikamsAromaterapija vaikams” neabejotinai jau tapo svarbia namų vaistinėlės dalimi daugelyje šeimų. Knyga kviečia labiau pasitikėti natūraliomis gamtos galiomis gydant įvairius vaikų negalavimus, siekiant palengvinti jų simptomus. Abėcėlinis ligų sąrašas padeda greitai ir lengvai rasti aktualią temą (pvz. astma, aknė ar paauglystės bėrimai, vabzdžių įkandimai, nudegimai saulėje ar užsupimas keliaujant, peršalimas ar kosulys), o knygos autorės patirtis leidžia pasitikėti patarimais. Valerie Worwood yra viena žinomiausių klinikinės aromaterapijos specialisčių pasaulyje. Plačiau apie knygą skaitykite ČIA.