Įdomiausios rugpjūčio 15 – 21 d. knygų naujienos
Knygų naujienos

Įdomiausios rugpjūčio 15 – 21 d. knygų naujienos

Nepastebimai prabėgo savaitė, o KNYGOS.LT lentynos ir vėl pasipildė naujomis knygomis! Štai penkios įdomiausios šios savaitės knygų naujienos trumpai.

10 kartų Italijoje perleistas romanas, lyginamas su U. Eco „Rožės vardu“

Luther Blissett „Q“

Q

Tarptautiniu fenomenu vadinamas romanas „Q“ – tai slapyvardžiu pasivadinusių keturių italų rašytojų ambicingas istorinis romanas, Europoje tapęs bestseleriu. Skaitydami romaną nusikeliame į reformacijos laikotarpį. Pagrindinis veikėjas, istorijos metu pakeičiantis net keletą vardų, dalyvauja Vitenbergo universiteto religinėse disputuose, kaunasi valstiečių maištuose greta Tomo Miuncerio, įsivelia į politines intrigas, kurios jį blaško po įvairias Vokietijos žemes, Antverpeną, Veneciją ir Stambulą. Pamokslininkai, samdomi kariai, bankininkai, uždraustų knygų leidėjai, kunigaikščiai ir popiežiai sudaro šios neramios religinių karų epochos freską: nuo Martyno Liuterio Vokietijos iki Miunsterio anabaptistų karalystės ir Italijoje siautėjančios inkvizicijos. Visus įvykius seka paslaptingasis protagonisto priešas Q, kuris laiškais apie įvykius informuoja popiežių Džiovanį Pietrą Karafą.

Romantiška knyga apie nesuvaidintas Holivudo aktorių meilės istorijas

Gill Paul „Holivudo meilės istorijos“

Holivudo meilės istorijos

Knygoje su įspūdingomis detalėmis atpasakojamos 14 tikrų meilės istorijų, parodomi prašmatnūs bei dramatiški XX a. 3-8 dešimtmečių kino žvaigždžių gyvenimo užkulisiai. Žavios nuotraukos, pikantiški faktai apie tokias žvaigždes kaip Greta Garbo, Elizabeth Taylor, Frankas Sinatra, Roberto Rossellini… Ir, svarbiausia, nesumeluota meilė! Ar norite sužinoti kas vykdavo kuomet filmavimo kameros išsijungdavo? Apie tai knygoje „Holivudo meilės istorijos“.

Naujas klasika tapusios mafijos istorijos leidimas

Mario Puzo „Krikštatėvis“

Krikštatėvis

Jei dar neskaitėte geriausios visų laikų knygos apie mafiją, dabar pats laikas tai padaryti, nes leidykla „Alma litera“ knygą išleido dar kartą. Meilė ir mirtis, garbės troškimas ir nusižeminimas susipina ir išsilieja į žūtbūtinę kovą dėl išlikimo tarp mafijos galingųjų. F. F. Coppolos režisuoti kino filmai tikrai užgniaužia kvapą ir palieka nepamirštamą įspūdį, todėl perskaityti knygą, be kurios šių filmų tiesiog nebūtų, yra privaloma.

Istorija apie žaibiškai plintantį mirtiną virusą ir žūtbūtinį siekį išgyventi

Jana Vagner „Likę gyvi“

Likę gyvi

Jei mėgstate istorijas apie ekstremalias išgyvenimo situacijas ir katastrofas, tuomet šios savaitės naujiena „Likę gyvi“ kaip tik jums. Seriožai ir Aniai tenka bėgti nuo nebesuvaldomos ir žaibiškai plintančios mirtinos gripo epidemijos. Seriožos medžioklės namelis Vongo ežero saloje atrodo saugi vieta, tinkama pasislėpti nuo mirtino užkrato, todėl jie iškeliauja būtent ten. Tiesa, ne vieni: Serioža ir Ania pasiima brangiausius – sūnų ir tėvą, prie jų prisideda menkai pažįstami kaimynai bei Anios taip ir nepripažinę Seriožos draugai; slapta nuo Anios Serioža dar pasiima ir pirmąją savo žmoną su jųdviejų sūneliu. Keli visureigiai su keista draugija pajuda laukinės šiaurės link. Ar jiems pavyks išbūti kartu, kai išgyventi atrodys svarbiau, nei išlikti žmogumi?

Skaitytojų širdis pakerėjusios knygos „Butas Paryžiuje“ autorės antrasis romanas

Michelle Gable „Susitiksime Paryžiuje“

Susitiksime Paryžiuje

Trys skirtingų kartų moterys, viena knyga, supynusi jų gyvenimus, ir atradimų kupina kelionė… Jei dar neskaitėte romano „Butas Paryžiuje“, siūlyčiau pradėti nuo jo. O jei skaitėte ir likote sužavėti, tuomet šios savaitės naujiena „Susitiksime Paryžiuje“ jus tikrai pradžiugins. Romanas „Susitiksime Paryžiuje“ skirtas vienos gražiausių ir labiausiai pašėlusių pasaulio moterų – Gladys Deacon, Molboro hercogienės, gyvenimo istorijai. Jaunystėje ji keitė meilužius kaip pirštines, erzino Winstoną Churchillį, bendravo su daugybe garsiausių XX a. pradžios menininkų ir politikų. Tai ją nutapė Giovanni Boldini, vienas garsiausių Belle Epoque portretistų. Tačiau ar gali būti, kad sena moteris, apleistoje sodyboje šaudanti į aplinkinius ir veisianti spanielius, – tai ji, garsioji anų laikų hercogienė?

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!