6 knygos, kurios padės atsigauti po išsiskyrimo
Įdomybės

6 knygos, kurios padės atsigauti po išsiskyrimo

Išsiskirti su antrąja puse nėra lengva, išgyventi išsiskyrimą ir nepasiduoti skaudiems bei sunkiems jausmams taip pat. Ir vis dėlto yra knygų, galinčių padėti ištverti nelengvą laikotarpį: vienose rasite išmintingų patarimų, kitos jus prajuokins, trečios įkvėps ir padės atsigauti po išsiskyrimo.

Jurga Adomo „AŠ + MB = AŠ“

As+MB=AS

Tai tikra istorija apie tikrą neištikimybę ir tikrą gyvenimą, sudužusį į šipulius, kuomet Jurga užtinka savo draugą lovoje su kita. Bandydama išgydyti sužeistą širdį, užmiršti kurtus gražios ateities planus Jurga imasi kardinalių gyvenimo pokyčių: lanko psichoterapijos sesijas, keičia išvaizdą, analizuoja santykius su praeities vyrais, galiausiai pasiryžta 20 dienų badauti… Visi šie atradimai veda naujo gyvenimo link. Paslapčių neišduosiu, galiu pasakyti tik tiek: šiandien Jurga yra laiminga mama ir žmona, o jos istorija, aprašyta knygose „AŠ+MB=AŠ“ ir „AŠ-MB=NAUJA PRADŽIA“ įkvėpė ne vieną panašaus likimo moterį.

Graeme Simsion „Projektas Rožė“

Projektas Roze

Šis jautrus, mielas ir juokingas pasakojimas apie žmonos ieškantį universiteto dėstytoją Doną yra puikus skaitinys kuomet skaudą širdį. Jis ne tik užkariaus jūsų simpatijas, bet ir primins, kad meilės ieškoti nereikia – ji ateina pati.

Elizabeth Lesser „Skausmo dovana“

Skausmo dovana

Ši knyga – apie virsmus ir pokyčius, praradimo skausmą, baimę keistis ir dvasingumo paieškas. Ji skirta tiems, kurių sielas užklupo nerimas, kurie ieško paguodos, padrąsinimo, užuojautos ar išmintingo patarimo. Autorė į knygą sudėjo asmenines ir kitų žmonių istorijas, kurios sugrąžina prie svarbiausių klausimų apie būties prasmę. Iš skyrybų, mylimojo netekties ir kitų tragedijų pelenų pakilę žmonės naują gyvenimą pasitinka stipresni, drąsesni ir išmintingesni.

Helen Fielding „Bridžita Džouns. Dienoraštis“

Bridžita Džouns. Dienoraštis

Ši žavi, charizmatiška ir nuolat į nepavydėtinas situacijas pakliūnanti herojė primins, ko nedaryti esant vienišai! Ir taip pat ne kartą prajuokins iki ašarų.

Debbie Ford „Dvasinės skyrybos“

Dvasinės skyrybos

Išsiskyrimas gali atnešti labai didelį ir slegiantį skausmą, tačiau tuo pačiu tapti transformuojančia ir pamokančia patirtimi. Knygoje „Dvasinės skyrybos“ kalbama apie tai, kaip galima išgydyti šį skausmą. Knyga lengvai skaitoma, suteikia vilties kai jos labiausiai trūksta, o praktiniai patarimai padės greičiau atsistoti ant kojų ir pasijusti geriau.

Elvyra Kučinskaitė „Įskaudinta meilė. Skyrybos: išgyventi ir kilti“

Įskaudinta meilė

Išsiskyrusiųjų sielovados centro įkūrėjos Elvyros Kučinskaitės sudaryta knyga visiems, kuriems teko susidurti su skyrybomis, taip pat ir tiems, kurie nori suprasti besiskiriančiųjų būsenas, nemalonių jausmų priežastis. Knygoje „Įskaudinta meilė. Skyrybos: išgyventi ir kilti“ įvairius skyrybų aspektus komentuoja psichologai, dvasininkai, šeimos teisės specialistas, pateikiami pokalbiai su skyrybas išgyvenusiais žmonėmis, jų patirtys.

Nors šioje knygoje rašoma apie vieną didžiausių mūsų gyvenimo netekčių – šeimos griūtį, – ji nėra apie tai, kas griūva, o apie tai, ką ir kaip galima atkurti; ne apie tai, kaip klystama, o apie tai, kaip galima išsilaisvinti iš kaltės ir pasmerkimo svorio; ne apie pyktį ir liūdesį, o apie tai, kaip galima vėl išmokti juoktis ir džiaugtis; ne apie tai, kaip sunku būti atmestiems ar išduotiems, o apie tai, kaip neprarasti tikėjimo savimi ir kitais; ne apie neatitaisomus praradimus, o apie nebeprarandamus savęs ir pasaulio atradimus.

Skausmas lydi kiekvieną santykių griūtį, tačiau neturi tęstis amžinai. Atverskite šias knygas ir galbūt jose surasite taip ieškomos paguodos ir įkvėpimo, padėsiančio skausmingą pabaigą paversti naujo gyvenimo pradžia.

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!