Alma Littera knygų mugės naujienos
Bendros naujienos

Leidykla „Alma littera“ Vilniaus knygų mugėje 2020

Leidykla „Alma littera“ Vilniaus knygų mugėje 2020: svaiginantys lietuvių autorių debiutai meilės romane, intriguojantys detektyviniai puslapverčiai, naujos pamėgtų autorių knygos ir prestižinėmis premijomis apdovanoti užsienio autorių šedevrai

Kviečiame susipažinti su keletu iš mūsų naujausių leidinių, kuriuos pristatėme Vilniaus knygų mugėje. Šiemet galime didžiuotis pristatydami itin platų spektrą išieškotų, žinomų lietuvių autorių kūrinių: nuo mums patiems netikėto ir užburiančiai svaiginančio Ingos Valinskienės ir Andriaus Tapino meilės romano dueto Meilė, kurios nemylėjau iki kvapą gniaužiančio Kristijono Kaikario trilerio-puslapverčio su mistikos ir mokslinės fantastikos elementais – Nėra vietos dviem“.

Ieškančioms širdį drąskančios, protą paraližuojančios ir iš kojų verčiančios meilės istorijos, rekomenduojame iš rankų nepaleisti Astos Padagaitės „Sadisto. Meilės istorijos“.

Tiems, kam vien meilės negana ir dievinantiems paslaptis ir mįsles, džiugiai pristatome į naujo žanro ribas visa galva šįkart drąsiai neriančią Jolitą Herlyn su jos naująja drama-trileriu viename – Žinau, kad nieko nežinau“.

Skaitytojoms, pavargusioms nuo įtampos, rutinos ir kasdienybės, per gyvenimą svajojančioms skrieti lengva prancūziško žingsnio ristele ir įkvėpti šviežią optimizmo gūsį, pristatome naują, sodrų ir skalsų it burgundiškas vynas, jau penktąjį Prancūzijoje gyvenančios ir virtualiojoje erdvėje skaitytojų tarpe „pastore“ pakrikštytos, Erikos Umbrasaitės, trumpų esė rinkinį – „Lūpdažio pamokslai“.

Rimtos literatūros gerbėjams – dovana: atnaujintas, necenzūruotas Svetlanos Aleksijevič knygos Paskutinieji liudytojai leidimas, kuriame atrasite karo istorijas iš pirmų lūpų, istorijas išgirstas ir išjaustas vaikų akimis. Jautru ir skaudu, tikra ir autentiška iš pačių giliausių, devyniais užraktais užrakintų mažyčių sielos kampelių.

Visiems vyrams, o taip pat tiems, kas nori juos geriau pažinti ir suprasti, pristatome Donato Kantakevičiaus knygą Vyrai“, kurioje autorius ištikimai ir vyriškai vykdo sau išsikeltą misiją – padėti vyrams susigrąžinti savo vyriškumą. „Must-read“ kiekvienam suaugusiam ir bręstančiam vyrui.

Na, o tiems, kam gyvenimo kasdienybė yra šiek tiek nuobodi, siūlome pasinerti į Kastyčio Zubovo „42 istorijas apie Visatą, žvaigždes, gyvybę ir dar šį tą“. Jus pakerės kosminė įvairovė ir įtrauks tikros kosmoso nuotraukos. Leiskite sau trumpam išskristi į visatos gelmes.

Nepamiršome ir mažųjų, pradedančiųjų skaitytojų. Vaikučius nuo 3 iki 5 m. kviečiame pavartyti Mariaus Marcinkevičiaus parašytus ir Agnės Nananai iliustracijomis gyvybės įkvėptus mažo, išdykusio pelėdžiuko nuotykius. Nuotaikingo ir pamokančio pasakojimo apie draugystę ieškokite knygoje Kaip pelėdžiukas iš namų pabėgo“.

Be visos gausybės lietuvių autorių kūrinių, knygų mugės lentynas taip pat ketiname papuošti ne vienu prestižinėmis Pulitzerio, Nobelio premijomis apdovanotu ir „The New York Times“ bestseleriu tituluotu, monumentaliu užsienio autorių šedevru: nuo jautrios ir aistringos, vertybių sistemą keičiančios R. Powers „Medžių istorijosiki vienos mylimiausių Baracko Obamos 2019 m. knygų – Normalūs žmonės“, ar gilaus, širdį virpinančio, ekranizuoto pasakojimo apie visas kliūtis nugalinčią meilę jaunajam John Green knygų žanro mylėtojui – Trys žingsniai iki tavęs“.

Kviečiame skaityti apie rekomenduojamas naujienas plačiau.


Andrius Tapinas, Inga Valinskienė „Meilė, kurios nemylėjau

Meilė, kurios nemylėjau

Intriguojantis ir svaiginantis lietuvos žvaigždžių duetas apie meilę, neištikimybę ir žmogiškąją tragediją. Naujas, netikėtas meilės romano žanro debiutas, kuris pakerės ir sugundys moteriškąją skaitytojų auditoriją.

Andrius Tapinas – vienas žinomiausių Lietuvos visuomenės veikėjų, populiarių TV ir interneto laidų „Auksinis protas“ ir „Laikykitės ten“ vedėjas. Trijų bestselerių – „Vilko valanda“, „Maro diena“ ir „Prezidentas“ autorius. 

Inga Valinskienė – daugelio mylima dainininkė, per sėkmingus turus drebinanti Lietuvos arenas ir koncertų sales, filmų garsintoja, TV laidų vedėja, populiaraus šokių projekto „Šok su manimi“ dalyvė.

Tai unikalus meilės romanas, parašytas pateikiant du skirtingus požiūrius, dviem balsais skambant skirtingoms mintims. Skaitydami tikrai girdėsite minkštą viliojantį Ingos ir greitą užtikrintą Andriaus balsus.

Pasitikintis savimi ir be galo populiarus sėkmės mokytojas ir socialinių tinklų žvaigždė Joris Vilkaitis blaškosi tarp moterų, ieškodamas tos vienintelės. Ir tampa Gerdos Šeputienės, godžiai gyvenimą geriančios moters, mėginančios atsigauti po patirtų tragedijų ir išdavysčių, žaidimo įrankiu.

Kas juos suves ir kas juos išskirs? Ar žaidimas tik ir liks žaidimas? 

Meilė, išdavystė, kerštas, intrigos ir televizijos realybės šou užkulisiai susipina į viena. Inga ir Andrius žino, apie ką, kam ir kodėl rašo, tad bent jau keletas svaigių vakarų – garantuoti.

„Nežinau, ar man patinka šitas Ingos ir Andriaus meilės romanas.“ – Arūnas Valinskas


Asta Padagaitė „Sadistas. Meilės istorija

Sadistas

Beviltiška galios ir iliuzijų kova, ieškant savęs ten, kur egzistuoti neįmanoma. Grubu ir švelnu, drastiška ir sentimentalu, trikdo, stebina, erzina, bet abejingų nepalieka!

Romanas patiks skaitytojoms, kurios skiria, kas gyvenime yra kas, toms, kurios nebijo akmens į savo ar savo artimųjų daržą, nes supranta, su kuo valgoma druska, bet tiki, kad meilė, svilinanti odą ir uždeganti protą, egzistuoja. Ir ji, pasislėpusi šėtono žvilgsnyje, gali tavęs tykoti čia, visai šalia, daug arčiau nei galėtum patikėti…

„Visi vienodai liūdi, vienodai myli ir vienodai šika. Visi nori meilės ir visi būna vieniši. Visi vienodi. Priemonės tikslams pasiekti skiriasi, esmė – ne.“

Sadistas“ tyliai praveria ne vienų namų duris ir apnuogina juose gyvenančias realias, kruopščiai slepiamas tamsias paslaptis. Vieni piktinasi ir smerkia pamokančia nuostaba, kiti gūžiasi išgyvendami stiprias emocijas, atpažindami artimo istoriją ar patys save.

Realių moterų gyvenimų paslapčių įkvėpta istorija, nugulusi į vieną sodrų meilės nuotykį.

„Pastaruosius penkiolika metų praleidau stebėdama daugybės moterų istorijas. Buvusiasmeninė nevaisingumo patirtis savo laiku visiškai panardino į sunkias emocines skirtingiausių moterų keliones, o pakeliui gimę trys vaikai ir kartu su jais nuosavas verslas, artimai susijęs subesilaukiančiomis ir mažylius auginančiomis mamomis, priartino ne tik prie gražios gyvenimo pusės, bet ir prie to, kai atsiveria emocinės žaizdos. Moterų istorijos, kurios yra anapus socialinių tinklų, niekam nepasakojamos, gniaužiamos baisia kalte, kaip gyvenimo pralaimėjimai, kuriuose gyveni kasdien ir negali išeiti. Kodėl? Asmeninė mano kelionė, atsakymų paieškos, didžiulis moterų pasaulio užtaisas atvedė į vieną kūrinį, kurio neplanavau parašyti. Jis išėjo iš manęs pats, kaip realaus pasaulio pažinimo rezultatas.“ – Asta Padagaitė

„Tai knyga apie medžioklę. Ji elegantiškai neutralizuoja iliuzijas – sumedžioti galima bet ką.Sumedžioti medžiotoją? Laisvai. Taip, ir tave, su visa tavo gyvenimiška patirtimi, išmintimi,intelektu, ironiškai pakreipta lūpa. Kai pradeda kvepėti velniu, atsispirti nebegali. Kaip ir sustoti skaityti“ Sociologė Veronika Urbonaitė-Barkauskienė

„Drąsus, atviras ir tikroviškas romanas apie meilę ir jos grimasas, kiek daug mes esame pasiryžę mokėti už savo iliuzijas. Labai prancūziškas debiutas lietuviškos literatūros padangėje. Tikėtina, kad Vilniuje sklando daug tokių realių istorijų, bet retas kuris išdrįsta apie tai garsiai prabilti.“ – Rašytoja ir žurnalistė Erika Umbrasaitė

Asta Padagaitė – Vilniaus mero patarėja, Laisvės partijos administracijos vadovė, verslininkė. Jos knyga “Sadistas. Meilės istorija“ yra įkvėpta pačios autorės gyvenimiškos patirties.

Įsiurbianti meilės istorija, demonstruojanti meilę be ribų, meilę, surišančią rankas, kojas, blaivų protą ir vidų.


Jolita Herlyn „Žinau, kad nieko nežinau

ŽINAU, KAD NIEKO NEŽINAU: ne tik šeimos drama, bet ir įtemptas psichologinis trileris, stebinantis skaitytoją netikėtais likimo posūkiais

Stebinantis ir netikėtas, Vokietijoje gyvenančios lietuvių autorės Jolitos Herlyn šuolis nuo lengvo meilės romano iki dramatiško, širdį drąskančio ir paslaptingo, Guillaume Musso kūrybos įkvėpto psichologinio trilerio žanro. Knygoje įkvėpimo ir malonumo skaityti ras ir meilės romanus mėgstančios moterys, ir aktyvų veiksmą, paslaptis, intrigą mėgstantys vyrai.

Ateities mokslų kolegijos filosofijos dėstytojas Marius gauna siuntinį – keistą dovaną. Kas tai: nevykęs pokštas, provokacija, asmeninis įžeidimas ar #metoo skandalo atgarsis? Kol filosofas aiškinasi, kas ir kodėl į Socialinių mokslų katedrą jam atsiuntė šį siuntinį, jo šeimos gyvenimas verčiasi aukštyn kojomis.

Naujasis Jolitos Herlyn romanas – ne tik šeimos drama, bet ir įtemptas psichologinis trileris su detektyvo elementais, iki pat paskutinio puslapio stebinantis skaitytoją netikėtais likimo posūkiais. Autorė knygoje paliečia kaltės, pavydo, piktavališko šmeižto, tėvų ir vaikų santykių, meilės ir draugystės temas.

„Jei ji nejaučia kaltės, tai gal ir sąžinės neturi? Ši mintis Vitai labai nepatiko, kūnas pašiurpo ir piestu ant rankų atsistojo gyvaplaukiai. Ji išsigando. Juk jei žmogus neturi sąžinės, tai neturi vidinio indikatoriaus, kas yra blogai, o kas gerai. Tačiau jei ji bijo būti žmogum be sąžinės, tai gal vis dėlto sąžinę turi? Tik ar ji, ta sąžinė, visų vienoda? Juk vieniems ji liepia atleisti priešams, o kitiems – kapoti jiems galvas. Ir ar sąžinė, tas vidinis teisėjas, gali egzistuoti be kaltės botago?“


Kristijonas Kaikaris „Nėra vietos dviem

Nėra vietos dviem

Kartais atsitinka neįtikėtinų dalykų. Tokių neįtikėtinų, kad nebelieka nieko kito, kaip tik patikėti. „Nėra vietos dviem“ – šiuolaikinis romanas, kuris patiks išsisilgusiems veiksmo trilerio žanro ir kvapą gniaužiančių nuotykių su mistikos ir mokslinės fantastikos elementais.

Praradęs darbą ir išsiskyręs su mergina Baltimorėje Nikolas atvyksta į egzotiškąjį Tailandą. Siaučia audra, lėktuvas vėluoja pusę paros, tačiau kitaip Nikolas nebūtų susipažinęs su žavia norvege Hilde. Atrodo, kad sulig „Full Moon“ švente Samujaus saloje prasideda pačios nuostabiausios atostogos…

Tačiau Tailando įlankoje vyksta keisti dalykai – kaip į vandenį dingsta du Hildės draugai, o ieškodamas jų Nikolas aptinka tai, kas Žemėje gali sukelti baisią katastrofą.

Nikolas priverstas įveikti nežinomybę ir susidoroti su iššūkiais, kurie jį nubloškia net į tolimąjį Kazachstaną. Iš ten Nikolas turi pargabenti į Tailandą kai ką, kas yra pavojingiau už narkotikų kontrabandą.

Ir tai dar ne viskas… Paslaptingoji JI laukia Nikolo pagalbos. Kas JI ir iš kur JI atsirado?

Kristijonas Kaikaris – baigęs medicinos studijas Vilniaus universitete, dirbęs žurnalistu, vadovavęs informacinių technologijų ir aviacijos įmonėms, ilgametis „Formulės–1“ komentatorius, automobilių sporto, slidinėjimo ir povandeninio nardymo entuziastas, gyvenęs JAV, Tailande, Vietname ir Kazachstane, prisiekęs keliautojas ir svajotojas – savo turtingą biografiją papildo kaip rašytojas, debiutuojantis su veiksmo trileriu, kuriame glaudžiai atsispindi ir autentiška autoriaus gyvenimiškos patirties aplinka ir stilius.

Įtraukianti nuotykių kelionė, prasidėjusi nuo paprasto noro pailsėti, pamiršti nenusisekusius santykius, nesėkmingus karjeros pokyčius ir pakeisti aplinką. O pokytis – staigus, dramatiškas, su fantastikos elementais, ateities technologijomis, dideliais pinigais, Tailando grožiu ir Kazachstano įdomybėmis.“ – Žydrė Gavelienė, Lietuvos turizmo rūmų prezidentė ir „Estravel“ vadovė

Pirmas tikras lietuviškas puslapvertys, kurio padėti neperskaičius vienu prisėdimu tiesiog neįmanoma. Nuostabios ir autoriui tikrai gerai pažįstamos veiksmo vietos, nebanalus siužetas, kuriame nardymas, verslas, politika, technologijos ir mistika susipina į vieną greitą, nebanalų ir įtraukiantį siužetą.“ – Liudvikas Andriulis


Richard Powers „Medžių istorija

MEDŽIŲ ISTORIJA: jautri ir aistringa knyga atskleidžia milžinišką, paslaptingą ir didingą gamtos pasaulį

Amerikiečių rašytojo Richardo Powerso romanas „Medžių istorija“ pasakoja apie gyvybiškai svarbų ir beprotiškai trapų žmogaus ryšį su gamta. Knyga apdovanota prestižine Pulitzerio premija, Amerikos literatūros didžiuoju prizu Prancūzijoje ir tapo „New York Times“ bestseleriu.

Rekomenduojame skaityti tiems, kas išsiilgo vertingų, gilių, meistriškai nupintų, pasaulio ir vertybių sampratą keičiančių literatūros kūrinių. Unikali ir nepakartojama knyga.

Šeima pasodina po skirtingą medį kaskart gimus kūdikiui. Kalbos ir klausos sutrikimą turinti mokslininkė išsiaiškina, kad medžiai bendrauja tarpusavyje. Tailande pašautą ir iš dangaus krentantį lakūną išgelbsti šakotas banjanas… Devyni paprasti žmonės, devynios nepaprastos istorijos.

Visų knygos veikėjų likimus vienaip ar kitaip paveikia medžiai – galingi, skirtingi, su savitomis istorijomis. Meistriškai išausto pasakojimo gijos sklandžiai nuveda nuo žmogaus prie medžio, netikėtomis sąsajomis nuvingiuoja prie kito asmens, kad per jį papasakotų dar vieno medžio istoriją – nuo šaknų iki pat viršūnės ir vėl atgal iki sėklos.

Jautri ir aistringa knyga atskleidžia milžinišką, paslaptingą ir didingą gamtos pasaulį. Pasaulį, kuris visuomet šalia mūsų ir kuriam turėtume būti beprotiškai dėkingi, bet esame prie jo tiek pripratę, kad dažniausiai apie jį ne tik negalvojame, bet jo nė nepastebime. Pasaulį, kurio ateitis priklauso nuo mūsų visų.

1957 m. gimęs Richardas Powersas paauglystėje gyveno Tailande. Jis groja violončele ir saksofonu, prieš tapdamas rašytoju mokėsi fizikos ir programavimo. Nuo debiuto 1985-aisiais autorius yra įvertintas daugybe literatūros apdovanojimų, tarp jų – prestižiškiausiomis Pulitzerio ir Nacionaline (2006 m.) premijomis.

„Geriausia visų laikų knyga apie medžius ir, tiesą sakant, tiesiog viena geriausių knygų.“ – Ann Patchett

„Monumentalus kūrinys. „Medžių istorijos“ autoriui gali prilygti vos keletas tiek grožinės, tiek mokslinės literatūros kūrėjų.“ – The New York Times Book Review

„Nepaprasta, nuostabiai parašyta knyga, kurios kontekstas platesnis už pavienio žmogaus gyvenimą ir kuri privers bent minimaliai pakeisti savo vertybių sistemą.“ – The Guardian


Svetlana Aleksijevič „Paskutinieji liudytojai

Paskutinieji liudytojai

Karas iš vaikų atėmė viską: namus, tėvus, brolius, seseris, kasdienybę, tikruosius vardus ir VAIKYSTĘ. Vaikai kitaip supranta karą. Jiems karas – tai jausmas, vaizdas ar kvapas. Vaiko galvoje viskas užfiksuojama kaip fotoalbume. Viskas kaip atskiros nuotraukos, kurias jungia baimės jausmas.

Knyga sudomins ir įtrauks ieškančius rimtos, vertingos, autentiškos, apdovanotos literatūros.

Svetlana Aleksijevič – pasaulinio garso baltarusių prozininkė, rašanti rusų kalba. Gimė 1948 m. Ukrainoje. Nuo 2012 m. gyvena ir dirba Baltarusijoje, tėvo gimtinėje.
Keletą dešimtmečių rašė dokumentinę grožinę kroniką. Autorė iš esmės sukūrė savo žanrą – polifoninį romaną-išpažintį, kuriame iš mažųjų istorijų kuriama didžioji istorija.
Svetlanos Aleksijevič kūriniai išversti į 35 kalbas, pelnę daugybę tarptautinių premijų, visame pasaulyje pagal juos sukurta šimtai kino filmų, spektaklių ir radijo vaidinimų.
2015 m. rašytojai suteikta Nobelio literatūros premija „už daugiabalsį jos prozos skambesį, kančios ir narsumo įamžinimą“.

Tai naujas ir necenzūruotas 1989 metais pasirodžiusios knygos leidimas. Joje skaudūs ir tikri vaikų, gyvenusių Rusijoje, Baltarusijoje ir Ukrainoje Antrojo pasaulinio karo metais, atsiminimai. Autorė pateikia istorijas iš pirmų lūpų. Leidžia išgirsti tuos žmones, kurie patys patyrė karą būdami vaikai. Tai neperrašyta istorija ir ne belytės aukos, tai žmonės, kurių vaikystę pražudė karas…


Kastytis Zubovas „42 istorijos apie Visatą, žvaigždes, gyvybę ir dar šį tą

42 istorijos apie visatą, žvaigždes, gyvybę ir dar šį tą

Knyga patiks tiems, kam neužtenka vien gyvenimo rutinos ir realijų, tiems, kurie ieško daugiau, tiems, kurie naktį tyliai dūmoja apie tai, kas slypi toliau už mūsų matymo ribų ir nuolat klausia savęs, kokie neįtikėtini dalykai dedasi visatoje. Išieškotas mokslinės literatūros kūrinys populiariojo mokslo mėgėjams.

Astronomija visais laikais ne tik žavėjo žmones, bet ir skatino juos suprasti, kaip kosmosas veikia ir kas jame egzistuoja. Per šimtmečius mokslininkai padarė sunkiai įsivaizduojamą pažangą: jų pastangomis suprantame, kaip veikia žvaigždės ir kaip jos telkiasi į galaktikas, tyrinėjame planetas už Saulės sistemos ribų, nagrinėjame netgi visos Visatos pradžią ir galime pagrįstai svarstyti apie jos ateitį. Žmonių sukurti prietaisai aplankė visas Saulės sistemos planetas ir daugybę mažesnių kūnų, žmonės išsilaipino Mėnulyje ir po truputį ruošiasi kelionei į Marsą.

Knygoje siūloma susipažinti su kai kuriomis šių stulbinančių įžvalgų ir laimėjimų:

  • nuo Visatos krašto iki kolonijų Saulės sistemos planetose,
  • nuo būdų pasverti žvaigždę iki tolimiausių Visatos ateities perspektyvų,
  • nuo nežemiškos gyvybės paieškų iki juodųjų skylių tyrimų,
  • nuo šimtmečius skaičiuojančių žinių apie planet judėjimą iki visiškai šviežių gravitacinių bangų atradimų.

Knygos puslapiuose – ne tik žadą atimančios istorijos apie kosminę įvairovę, bet ir tikros kosmoso nuotraukos bei kitos vaizdinės įdomybės!


Erika Umbrasaitė „Lūpdažio pamokslai

Moteriškos literatūros skaitytojoms

LŪPDAŽIO PAMOKSLAI: įkvepiančios istorijos kasdienybės žavesiui ir rutinai ištverti

Humoras, išmintis, keli lašai liūdesio ir gera dozė optimizmo – kokteilis, kurio gali tikėtis, skanaudamas šį kūrinį.

Knyga toms, kurios nenori užstrigti kasdienybės rutinoje su slegiančiomis mintimis ir pamiršti save, toms, kurios tiki, kad gyvenimas yra gražus, o teisingu momentu išgirsta gyvenimiška istorija gali pakelti ūpą ir įkvėpti sielą skrajoti ilgam.

„Erika, Jūs mūsų pastorė!“ – jau spėjo už kasdienį įkvėpimą virtualioje erdvėje autorę pakrikštyti skaitytojos. Taip radosi Erikos Umbrasaitės penktoji knyga ironišku pavadinimu „Lūpdažio pamokslai“ – apie meną laimingai ir prasmingai gyventi žavioje, trapioje ir kartais nepakeliamai sunkioje kasdienybėje.

Trumpos, šilumos pripildytos, įkvepiančios esė apie žmogiškumą ir paprastumą be kaukių, arba savotiškas minčių dienoraštis, nuaustas iš autorės įžvalgų, patirties ir tikrų istorijų. Kartais vienas sakinys gali tapti tuo stebuklingu kavos puodeliu, kuris pažadins ir paruoš tobulai dienai. Mums beliks imti ir ją įsimintinai nugyventi.

Erika Umbrasaitė – rašytoja ir žurnalistė, dešimtmetį gyvenanti Prancūzijos pietvakariuose. Kitos autorės knygos: „Vienos krūties istorija“, „Moteris katė ir jaunas mėnulis“, „Prancūzija mon amour“ ir „Paskolink man savo gyvenimą“.


Donatas Kantakevičius „Vyrai

VYRAI: tavo vyriška galia – vyrų protėvių šaknyse

Ši knyga yra vyriškos galios perdavimas, transformuojantis vyro mąstymą, suvokimą apie save. Knyga paremta asmenine, vyrų ir berniukų stovyklų, kelionių patirtimi. Tai galingas vyriškos energijos užtaisas, kuriuo autorius dalijasi su visais vyrais ir moterimis, kurios nori geriau suprasti vyrus: savo partnerius, draugus ir sūnus.

Donatas Kantakevičius pradėjo vyriškumo skatinimo judėjimą Lietuvoje, suorganizavo daugiausia vyrų stovyklų gimtinėje ir užsienyje (Norvegijoje, Alpėse, Anglijoje, Škotijoje, Himalajuose, Tailande, Indonezijoje, Peru ir kitur).

Vyriškumo treneris ir keliautojas teigia, kad, jei vyrai žinotų, kiek jėgos, galios, stiprybės slypi jų protėvių šaknyse, jie įgytų absoliutų pasitikėjimą ir prisiimtų visišką atsakomybę už savo gyvenimą bei perduotų išmintį ateities kartoms.

„Man iškilo klausimas. Kam iš vis tada reikalingi vyrai? Vyrai pagaliau turi atsikelti, atsitiesti ir surasti savo stuburą. Todėl mano misija yra padėti vyrams susigrąžinti senas vertybes ir save. Ši knyga padeda prisiminti tai, ką pamiršome, praradome, ir įkvepia pokyčiui – rasti vyriškumo pradą savyje, surasti savyje protėvių vyriškumo energiją. Ši knyga labai aktuali, svarbi kiekvienam suaugusiam ir bręstančiam vyrui.“ – Donatas Kantakevičius

Donatas Kantakevičiusvyrų stovyklų, mokymų vyrams ir jaunuoliams rengėjas. Jo misija – padėti vyrams susigrąžinti savo vyriškumą.


Sally Rooney „Normalūs žmonės

NORMALŪS ŽMONĖS: nepaprasta meilės istorija, įkvepianti literatūrai naujos gyvybės

Normalūs žmonės– viena mėgstamiausių 2019 metų Baracko Obamos knygų.

Tai nepaprasta meilės istorija, įkvepianti literatūrai naujos gyvybės. Patiks visiems, išsiilgusiems tyrų, netikėtų, bet tikrų, deginančių it druską ant gyvų žaizdų barstančių jausmų. Tiems, kurie nori vėl ir vėl užsidegti ir pajausti pulsą visa krūtine.

Visi žino, kad Mariana gyvena dideliame baltame name, į kurį veda nuosavas keliukas, o Konelio mama dirba jame valytoja, bet niekas nesusieja šių dviejų faktų.

Konelis ir Mariana gimė ir augo tame pačiame vakarų Airijos miestelyje, bet tuo panašumai ir baigiasi. Mokykloje Konelis yra populiarus ir visų mėgstamas, o Mariana – vienišė, iš karčios patirties išmokusi laikytis atokiai nuo bendramokslių. Kai jie Marianos virtuvėje užmezga pokalbį, – keblų, bet jaudinantį, – jų gyvenimas pradeda keistis.

NORMALŪS ŽMONĖS – tai istorija apie abipusį susižavėjimą, draugystę ir meilę. Pradėję nuo minėto pokalbio, mes kelerius metus lydime du žmones, – linksmus, kerinčius, sudėtingus, – bandančius gyventi atskirai, bet neįstengiančius. Romane parodoma, kaip sunku pasikeisti. Ir su jaudinančiu švelnumu atskleidžiama, kaip susipažįstame su seksu ir galia, su troškimu skaudinti ir būti skaudinamam, su geismu mylėti ir būti mylimam.

SALLY ROONEY (Sali Runi) gimė 1991 m. ir gyvena Dubline. Romanas NORMALŪS ŽMONĖS laimėjo Britanijos metų knygos apdovanojimą, buvo nominuotas THE MAN BOOKER PRIZE 2018 ir THE WOMEN’S PRIZE FOR FICTION 2019. Tapo SUNDAY TIMES ir NEW YORK TIMES bestseleriu, pagal jį bus statomas kino filmas.


Mikki Daughtry, Rachel Lippincott, Tobias Iaconis „Trys žingsniai iki tavęs

Trys žingsniai iki tavęs

Geriausia 2019 m. Goodreads jaunimo knyga, sužavėsianti John Green knygų skaitytojus ir gerbėjus. Tiems, kurie svajoja ir tiki, kad tikra meilė gali bristi žarijomis, eiti per vandenį, tirpdyti amžino įšalo ledą ir įveikti bet kokias kliūtis.

Ar gali mylėti žmogų, kurio niekada nepaliesi?

Stela ir Vilas susipažįsta ligoninėje. Su abipuse simpatija ateina ir pats didžiausias išbandymas: jie negali priartėti vienas prie kito arčiau nei per tris žingsnius. 

Stela ligoninėse lankosi nuo ketverių metų. Dėl retos ligos jai pavojingas bet koks iš nesterilios aplinkos pasigautas mikrobas. Laukdama tinkamo plaučių donoro, Stela puikiai išmoko pagrindines saugaus elgesio taisykles, iš kurių viena svarbiausių – nepriartėti prie kito ligonio arčiau nei per tris žingsnius.

Vilui taisyklės nebesvarbios. Praradęs viltį pasveikti, vaikinas nekantriai laukia savo 18-ojo gimtadienio, kuomet teisiškai galės atsisakyti tėvų rūpesčio ir leisis į kelionę – pažinti pasaulio ir pasimėgauti gyvenimu, kad ir kiek jo bus likę.

Bendraudama su Vilu, Stela pamažu supranta, kad negalima gyventi nuolat visko bijant ir saugantis; o šis ima suvokti, kad gyvenime svarbu ne vien tai, ko egoistiškai trokšti pats. Atskleisdami vienas kitam iki šiol nepažintus dalykus, jaunuoliai pamažu įsimyli. Tačiau ar įmanoma išties mylėti žmogų, kurio negali paliesti?

Knyga iškart užkopė į prestižinio „New York Times“ bestselerių sąrašo pirmąją vietą ir, nepraėjus nė metams, jau buvo išversta į beveik 20 kalbų. 2019-ųjų kovą kino teatrus pasiekė itin sėkmingas to paties pavadinimo filmas.

„Gilus ir jaudinantis pasakojimas apie sielvartą, draugystę ir visas kliūtis nugalinčią meilę. Suvirpins širdį visiems, kam patinka Johno Greeno romanai.“ – Teenreads


Marius Marcinkevičius „Kaip pelėdžiukas iš namų pabėgo

Kaip pelėdžiukas iš namų pabėgo

Mariaus Marcinkevičiaus parašyta ir nuostabiomis Agnės Nananai iliustracijomis padabinta, smagi ir įkvepianti nuotykių knyga mažiesiems, pradedantiems savo pirmąsias skaitymo keliones. Nuotaikingas pasakojimas skirtas 3–5 metų vaikams, nors patiks ir mokyklinukams, ir jų tėveliams ar seneliams.

Pasitaiko dienų, kai nei namai, nei tėvai nemieli… Ir galvoje sukasi mintys, kaip būtų puiku nuo visų pabėgti… Taip atsitiko ir mažajam pelėdžiukui. Viską metęs, jis patraukė pats sau vienas į girią nuotykių ieškoti. Bėgiojo, paikiojo, medžiojo, kol… atrado geriausią draugę!


Marius Marcinkevičius – poetas, prozininkas, gydytojas, keliautojas ir tėtis. Jo parašytos knygos yra mėgstamos skaitytojų, verčiamos į užsienio kalbas, pagal jas statomi spektakliai ir kuriamos dainos.


Agnė Nananai – dailininkė, iliustruotoja ir mama. Jai svarbu, kad vaikas ne tiesiog perverstų knygą, o stabtelėtų ją atsivertęs, kad turėtų ką tyrinėti ir kuo stebėtis.