Knygų naujienos

BALTO Vilniaus knygų mugėje: nuo lietuvių autorių iki užsienio bestselerių

Į Vilniaus knygų mugę minias sutrauks knygos ir pokalbiai apie jas. BALTO leidybos namai į skaitytojų laukiamiausią metų šventę atvyksta ne tuščiomis. Debiutinę knygą „Svetimkūniai“ pristato Patricija Tilvikaitė, po kelerių metų pertraukos su romanu „Pakeleiviai“ grįžta Lina Ever, tiesiai iš spaustuvės į mugę bus atgabentas Dalios Smagurauskaitės istorinis romanas „Sugrįžimas į Veneciją“. Į susitikimus su skaitytojais pakvies neseniai knygynų lentynose pasirodžiusios knygos „Valgyk į sveikatą“ autorės gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė ir žurnalistė Virginija Rimkuvienė bei knygos „Felčerio užrašai“ autorius legendinis žurnalistas Henrikas Vaitiekūnas.

BALTO leidybos namų mugės viešnia – bestselerio „Neortodoksiška“ autorė Deborah Feldman, kuri atvyksta pristatyti savo antrosios knygos „Egzodas. Mano neortodoksiška kelionė į Berlyną“.

Iš pirmų lūpų

„Niekada nesilankiau Lietuvoje. Žinau, kad iš ten kilusi viena iš mano prosenelių, kuri vėliau persikėlė į Angliją. Neturiu daug informacijos apie ją, bet būdama Lietuvoje, tikiuosi, spėsiu daugiau patyrinėti“, – viliasi Deborah Feldman, knygų „Neortodoksiška“ ir „Egzodas“ autorė.

Deborah Feldman

Ilgai nemačiusi kitokio pasaulio nei sveiku protu nesuvokiamomis taisyklėmis supančiotas Satmaro chasidų kvartalas Niujorke, septyniolikos už beveik nepažįstamo vyro ištekinta, šiandien ji – laisva laisvo pasaulio moteris. Pernai rudenį Deborah ištekėjo – šįsyk už sava valia pasirinkto vyro: „Tai buvo visiškai priešinga patirtis. Šįkart dėl savo vestuvių nepajudinau nė piršto. Tiesiog nuėjau ir pasirašiau popierius. Nuoširdžiai nenorėjau ceremonijų, ritualų, kuriuos patyriau tekėdama pirmąsyk. Jei matėte serialą, galėjo susidaryti įspūdis, kad tada vestuvėse dalyvavo penkiasdešimt ar šimtas žmonių, tačiau iš tikrųjų jų buvo gal tūkstantis.“ Išsamus interviu su autore – žurnale KNYGOS.lt, kuris bus nemokamai dalijamas Vilniaus knygų mugėje BALTO stende (5.A10) ir platinamas Knygos.lt.

Norintieji išgirsti Deborah Feldman istoriją iš pirmų lūpų kviečiami į susitikimus. Vasario 24 d. 18 val. Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejaus (Pylimo 4A, Vilnius) konferencijų salėje rašytoją kalbins komunikacijos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė. Vasario 25 d. 11 val. Vilniaus knygų mugėje, LITEXPO 5.3 konferencijų salėje, su ja kalbėsis žurnalistė Živilė Kropaitė-Basiulė.

Kelio knygos

„Žmonės eina pas šamanus, brangiai moka už dvasingumo stovyklas, retritus, praktikas, o užtektų vienam arba su geru pakeleiviu išeiti į savaitės žygį, ir daugelis dalykų savaime susidėliotų, – neabejoja rašytoja Lina Ever. – Kelias viską sustato į vietas.“ Apie tai, kaip kelios dienos kelyje pakeitė vienos poros gyvenimą, ji ir pasakoja savo naujame romane „Pakeleiviai“.

Dviejų publicistinių knygų apie Italiją autorė, žurnalistė Dalia Smagurauskaitė šįkart leidosi į kelionę laiku – romanas „Sugrįžimas į Veneciją“ nukelia į XVI amžiaus pabaigos – XVII amžiaus pradžios Veneciją, Artimuosius Rytus, Egiptą ir leidžia patirti, su kokias sunkumais savo piligriminėje kelionėje į Jeruzalę susidūrė kunigaikštis Mikalojus Kristupas Radvila Našlaitėlis.

Jau kiek anksčiau pasirodžiusi žurnalistės Jurgitos Lieponės knyga „Kelias, pingvinai ir aš. „Camino Lituano“ dienoraštis“ taip pat skirta kelio temai: jos puslapiuose atgyja autorės 300 kilometrų kelionė pėsčiomis nuo Žagarės iki Kauno, prisimenami ir ankstesni žygiai.

Vasario 24 d. 19 val. LITEXPO forume – pokalbis „Kai kelias diktuoja knygas“: Liną Ever, Dalią Smagurauskaitę ir Jurgitą Lieponę kalbins televizijos ir radijo laidų vedėja Viktorija Urbonaitė.

Į sveikatą

„Labai profesionali, suprantama ir įkvepianti knyga. Dabar valgysiu su malonumu ir be kaltės jausmo. Net cepelinus“, – tokį atsiliepimą Knygos.lt puslapyje paliko viena iš šios knygų skaitytojų. Knygoje „Valgyk į sveikatą“ gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė ne tik atsako į žurnalistės Virginijos Rimkuvienės užduodamus klausimus, bet ir dalijasi asmenine patirtimi bei įžvalgomis, kurios įtikins, kad lėkštės turinio nebūtina nagrinėti pro didinamąjį stiklą.

Vasario 22 d. 18 val. LITEXPO 5.3 konferencijų salėje gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė ir žurnalistė Virginija Rimkuvienė pristatys knygą „Valgyk į sveikatą“.

Daugeliui iš televizijos ekranų pažįstamas žurnalistas, autorinių laidų vedėjas ir kūrėjas Henrikas Vaitiekūnas į debiutinę publicistikos knygą „Felčerio užrašai“ sudėjo keliasdešimt esė įvairiausiomis temomis – nuo sveikatos patarimų iki pamąstymų apie gyvenimą. Autorius įtraukia skaitytoją į nuotaiką gerinančią proto mankštą, todėl keliaujant per puslapius teks ir paspėlioti, ir paskaičiuoti. Ar tikrai morkos stiprina regėjimą, kiek miega skruzdėlės ir kodėl nuobodžiauja aštuonkojai? Ar žinote, ką reiškia mirmekologija, odometras ir sielos sloga? O kiek kalorijų sudeginsite greitu tempu eidami penkis kilometrus?

Vasario 23 d. 17 val. LITEXPO 5.3 konferencijų salėje Henriko Vaitiekūno apie knygą ir gyvenimą klausinės buvęs kolega komunikacijos specialistas Laimis Bratikas.

Atvirai

„Rašyti romano sėdau taip, kaip pastaruosius septynerius metus sėdu į psichoterapeutės kėdę. Norėjau atlikti šiokį tokį egzorcizmą. Atlikau savo skaudulių ir patirčių skrodimą. Jei skaitant skaudės, – vadinasi, pjūvis tikslus“, – savo debiutinį romaną „Svetimkūniai“ pristato Patricija Tilvikaitė. Autorė džiaugiasi, kad skaitytojai knygą priėmė atvira širdimi: „Per susitikimus jie papasakoja jautriausius, kartais net artimiausiems žmonėms neišsakytus skaudulius, jaučiasi pamatyti, išgirsti, esantys saugioje erdvėje, kurios kartais nepavyksta susikurti net namuose. Atvirumas, kuris man buvo esminis kriterijus rašant, skaitytojams leidžia manimi pasitikėti, ir trumpas susitikimas tampa mažu terapijos seansu.“

Vasario 25 d. 13 val. LITEXPO 1.1 konferencijų salėje / amfiteatre Patricija Tilvikaitė apie savo knygą ir atvirumo kainą kalbės su aktore Elžbieta Latėnaite.

Bestseleriai – ir lietuviškai

Vienos garsiausių šiuolaikinių amerikiečių rašytojų Elizabeth Strout novelių romane „Viskas įmanoma“ atgyja bestseleriu tapusios knygos „Mano vardas Liusė Barton“ herojai. „Odė nutylėjimams. Elizabeth Strout apnuogina mūsų vidinę sumaištį“, – taip „Le Monde des livres“ knygą pristatė Lola Lafon. JAV prezidentas Barackas Obama „Viskas įmanoma“ įtraukė į geriausių 2017 metais skaitytų knygų sąrašą.

Fenomenalaus populiarumo sulaukęs Keno Folletto romanas „Žemės stulpai“ šįmet mini 35 metų sukaktį. Per tą laiką pasaulyje parduota 27 milijonai jo egzempliorių, sukurtas serialas. BALTO leidybos namai prieš porą metų išleido šio romano priešistorę „Vakaras ir rytas“, o garsusis romanas „Žemės stulpai“ – net 1032 puslapių! – į mugę atkeliaus tiesiai iš spaustuvės.

Tiems, kurie negalėjo iš rankų paleisti Peterio Swansono romano „Aštuonios tobulos žmogžudystės“, – nauja šio autoriaus knyga „Devynios gyvybės“. Šį romaną „Washington Post“ pristatė taip: „Sumaniai ir patraukliai perkurtas Agathos Christie detektyvas „Ir tada nebeliko nė vieno“. Swansonas gudriai manipuliuoja skaitytojų mintimis, jiems nekantraujant, kad tas ar anas bus kitas.“