Knygos, kurios padės tapti geresniais tėvais
Bendros naujienos

Knygos, kurios padės būti gerais tėvais

Visi norime savo vaikams būti patys geriausi tėvai. Patarimus, kaip tokiais tapti, žarsto visi kas netingi – tėvai, draugai, giminės, kartais net praeiviai gatvėje. Ko gero, vykdant tokią atsakingą misiją kaip vaiko auginimas, verta išklausyti visų patarimų ir galiausiai susidaryti savo asmeninę nuomonę. Pateikiame jums 5 knygas apie vaikų auklėjimą, kurios jums padės atpažinti savo vaikų poreikius, formuoti jų asmenybes ir suteikti geriausias sąlygas augti.

Parodyti meilę taip, kad vaikas jaustųsi mylimas

Penkios vaikų meilės kalbos. Kaip išmokti vaiko meilės kalbąPirmas dalykas, kurio reikia visiems vaikams be išimties, yra meilė. Sakydami, kad tai savaime suprantama, būsite teisūs. Tačiau dar labai svarbu savo meilę vaikui parodyti tinkamu būdu – taip, kaip jis supranta geriausiai. G. Chapman ir R. Campell knygoje „Penkios vaikų meilės kalbos“ kaip tik to ir moko. Ši knyga – tai savotiški meilės kalbų kursai tėvams, mokytojams ir kitiems žmonėms, mylintiems vaikus ir dirbančiais su jais. Ilgametė abiejų autorių šeimų konsultavimo patirtis, iliustruojama konkrečiais pasakojimais bei išmintingi patarimai padės išreikšti meilę vaikui suprantama meilės kalba ir pateiks daug pasiūlymų, kaip būti gerais tėvais.

Tėvystė ir gyvenimo pokyčiai – tai, kas nuo šiol nebus taip,Tėvystės paradoksai kaip buvo

Jei auklėdami vaikus susiduriate su sunkumais – kas, beje, yra visai normalu – būtinai paskaitykite J. Senior knygą „Tėvystės paradoksai. Kaip vaikai keičia tėvų gyvenimus“. Įsitikinsite, kad ne jums vieniems atrodo, jog pasaulis apsivertė aukštyn kojom, kai tapote tėvais. Autorė drąsiai ieško atsakymų į klausimą, kaip vaikai paveikia įvairias savo tėvų gyvenimo sritis ir pačias asmenybes: jų santuoką, darbą, įpročius, hobius, draugystės ryšius ar savęs vertinimą. Paliečiamos iki skausmo tėvams pažįstami išgyvenimai ir rūpesčiai visais vaikų amžiaus tarpsniais. Išmintinga, įdomi ir tikroviška knyga, parodanti, ką reiškia būti tėvais, ir atskleidžianti, kiek daug naujos prasmės ir tikslo gyvenimui suteikia vaikai.

Prancūziška vaikų auklėjimo filosofija ir tai, ko verta išmokti mums, lietuviams

Vaikų auklėjimas pagal prancūzusDaugiau atsipalaidavimo ir ramybės jums neabejotinai suteiks P. Druckerman knyga „Vaikų auklėjimas pagal prancūzus“. Vaikams nereikia nei supermamų, nei supertėčių, užteks, kad tėvai būtų laimingi, pasitikintys savimi ir mylintys. Tokiomis, regis, paprastomis tiesomis vadovaujasi prancūzai, auklėdami savo atžalas, ir lietuviai tikrai turi, ko iš jų pasimokyti.

Knygoje pasakojami iš Niujorko į Paryžių persikėlusios gyventi žurnalistės atradimai apie prancūzų tėvų ir vaikų santykius. Štai prancūzų kūdikiai, anot P. Druckerman, jau nuo dviejų trijų mėnesių išmiega neprabudę visą naktį, o jos draugų Amerikoje atžalos taip elgtis pradeda tik nuo metų ar dar vėliau. Prancūzų vaikų stalo patiekaluose dažnesni troškinti porai – ne vištienos gabaliukai. Atėjusios į svečius bičiulės amerikietės be paliovos sprendžia savo mažylių kivirčus, o prancūzės draugės siurbčioja kavą, nes jų vaikai žaidžia. Autorė šmaikščiai ir įdomiai pristato prancūziško auklėjimo filosofiją, su kuria verta susipažinti kiekvienam tėvui.

Vaikų užimtumas ir tėvams įprastas klausimas „ką man veikti“

 501 būdas atitraukti vaiką nuo kompiuterio ar televizoriaus ekranoIš vaikų lūpų ne taip jau ir retai skambantis klausimas „ką man veikti“ varo daugelį tėvų į neviltį. Televizoriaus žiūrėjimas, kompiuteriniai žaidimai yra ne ta veikla, kurią tėvai norėtų rekomenduoti savo vaikams, tačiau, patys jau senokai išaugę iš vaikiško amžiaus, nebežinome, kokių dar užsiėmimų pasiūlyti savo atžaloms. Pasitelkti į pagalbą jums siūlome knygą „501 būdas atitraukti vaiką nuo kompiuterio ar televizoriaus ekrano“. Pagaliau turėsite atsakymą į amžiną klausimą „ką man veikti“, o vaikai, žaisdami knygoje aprašomus žaidimus, vystys savo protinius ir fizinius gebėjimus. Rinkitės iš daugybės galimybių: žaidimai lauke ar namie, menai ar skaičiai, muzika ar gamta – kiekvienas vaikas ras tai, kas patinka būtent jam. Šeimos sveikatos enciklopedija

Sveiki vaikai – laimingi tėvai

Ir tema, kuri mums, tėvams, turbūt patinka mažiausiai, bet apie ją reikia žinoti daugiausia – vaikų ligos. Knygoje „Šeimos sveikatos enciklopedija“ išsamiai ir aiškiai išdėstytos penkiasdešimties žymiausių Lietuvos gydytojų rekomendacijos, kuriomis vadovaudamiesi, galėsite atpažinti daugelį ligų, sužinosite, kaip jų išvengti, kaip gydyti, kada kreiptis į medikus. Šią knygą privalu turėsi kiekvienos šeimos bibliotekoje, nes surinkta informacija naudinga visiems skirtingo amžiaus šeimos nariams – nuo naujagimio iki senelio.

Tad būkite sveiki ir kurkite savo vaikų auklėjimo taisykles, pasitelkę profesionalų žinias bei išmintį, sudėtą knygose!

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!