Bendros naujienos

5 knygos ieškantiems laimės čia ir dabar

Ar sutinkate su mintimi, kad laimė yra pasirinkimas? Ką pasirinkote šįryt? Niurzgėti, kad nieko nespėjate, ar pasidžiaugti tuo, kuo gyvenimas jus apdovanojo? O gal pasiduodate inertiškai kasdienybės tėkmei ir sakote, kad neturite laiko galvoti, esate laimingas ar vis tik ne?

Atrasti šimtus priežasčių, kodėl turėtume jaustis laimingi, nėra taip sudėtinga kaip gali pasirodyti. Stabtelėti ir atidžiau įsiklausyti į savo vidinį balsą gali padėti net menka smulkmena ar išmintinga knyga. Ką skaityti, kai norisi daugiau šviesos, pozityvumo ir laimės čia ir dabar? Rekomenduojame 5 knygas!

Laimei reikalinga prasmė

Nors patiriami malonumai ir suteikia laimės pojūtį, deja, šis jausmas paprastai trunka labai trumpai. Net puikiai praleistas savaitgalis neleidžia jaustis pakankamai laimingu visą darbo savaitę, tiesa?

Pasaulinio bestselerio „12 gyvenimo taisyklių. Chaoso priešnuodis“ autorius Dr. Jordanas B. Petersonas teigia, kad laimei reikalinga prasmė. Tik apsispręsdami gyventi prasmingai galime jausti laimę net tada, kai susiduriame su kančios reikalaujančiais iššūkiais. Knygoje pateikiamos 12 išgrynintų taisyklių, kuriomis vadovaudamiesi išmoksite atsiriboti nuo vidinę harmoniją ardančio chaoso ir atrasite savyje neišsenkantį laimės šaltinį.

Skaitote anglų kalba? 12 Rules for Life by Jordan B. Peterson

Pašalinkite didžiausią laimės kliūtį – nerimą

Nerimas – viena dažniausiai pasitaikančių šiuolaikinio žmogaus „ligų“, neleidžiančių įsileisti laimės. Skubame, tačiau nuolatos jaučiamės nespėjantys. Keliame aukštus tikslus, tačiau nusiviliame, kai jų nepavyksta greitai pasiekti. Jaučiamės vieniši, tačiau atsiribojame nuo kitų ir verčiau įninkame į laisvalaikį su technologijomis. Tačiau viskas mūsų rankose. Susidraugaukime su nerimu!

Knygoje „Įveiktas nerimas. Pirmiausia paverskime pabaisą gražuole“ autorė Sarah Wilson atskleis puikių metodų, kaip nerimas gali padėti gyventi pilnatvišką gyvenimą, patars, kaip ištrūkti iš nerimo labirinto ir išnaudoti savo pažeidžiamumą kaip asmeninę stiprybę.

Sąmojingai, šmaikščiai, nuoširdžiai ir labai išmintingai knyga „Įveiktas nerimas. Pirmiausia paverskime pabaisą gražuole“ kupina nuostabių minčių, kurios nuramins nerimaujantį protą.

Skaitote anglų kalba? First, We Make the Beast Beautiful by Sarah Wilson

Paverskite namus jaukumo oaze

Ko galime pasimokyti iš vienos laimingiausių šalių pasaulyje – Danijos? Jie tikrai žino mažų gudrybių, kaip prisišaukti laimę tada, kai to labiausiai reikia. Raminamai nuteikianti žvakių šviesa, vaikystėn sugrąžinantis puodelis karštos kakavos, minkšti lyg debesėlis patalai ar nedidelis vakarėlis su draugais namų terasoje – nėra tokios prastos dienos, kurios negalėtų pagerinti hygge!

Maža, bet neįtikėtinai miela Meiko Wikingo „Hygge. Mažoji laimės knyga“ leis pašniukštinėti po danų namus ir paskatins patiems išbandyti jaukumą kuriančių idėjų, ritualų ir malonumų. Ne veltui sakoma, kad laimė slypi smulkmenose, tik laimingas žmogus geba jas pastebėti (ar susikurti)!

Skaitote anglų kalba? The Little Book of Hygge by Meik Wiking

Gyventi taip lyg šiandien būtų paskutinė gyvenimo diena

Esame linkę pasiduoti iliuzijai, kad gyvensime amžinai. Deja, nemirtingumas egzistuoja tik fantastinėse knygose, todėl verta pasistengti liautis atidėliojus gyvenimo džiaugsmą ir svajonių įgyvendinimą ateičiai ir pasimėgauti tuo, ką turime, čia ir dabar.

Sakote, lengva pasakyti – sunku padaryti? Padėti gali gyvenančios ir mirštančios nuo krūties vėžio Ninos Riggs memuarai „Šviesi valanda“. Kaip gyvenimą mato trisdešimt septynerių metų moteris, atsidūrusi ant bedugnės krašto? Išmintingi, jaudinantys, nepaprastai nuoširdūs ir asmeniški atsiminimai paskatins paklausti savęs, kas jums yra gyvenimo džiaugsmas, įkvėps mylėti kiekvieną išaušusią dieną ir atrasti būties prasmę tol, kol dar nepradėjo sekti paskutinės mūsų dienos čia.

Galios suteikia žinojimas, kad ribos egzistuoja tik mūsų galvose

Negaliu, nemoku, nepajėgsiu, neištversiu… Kaip dažnai save apribojate įsitikinimu, kad ne visi pasirinkimai yra jūsų valioje?

Skaitydami menininkės, performansų atlikėjos Marinos Abramovič memuarus „Eiti kiaurai sienas“ sunku suvaldyti nuostabą, kiek gali pakelti mūsų kūnas, jei jį palaiko stipri dvasia. Šaltis, skausmas, gėda, nuovargis, baimė – visa tai tėra sąvokos, kurioms galios suteikiame savo galvose.

Žinoma, ši knyga gal ir nepaskatins ryžtis tokiems drąsiems iššūkiams, bet tikrai įkvėps atrasti savyje galią keisti savo pačių gyvenimą taip, kaip seniai norėjote, tik nesiryžote.

Skaitote anglų kalba? Walk through walls by Marina Abramovič

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!