Coco Chanel porcelianinis puodelis
Asmenybės

5 gyvenimo pamokos pagal Coco Chanel

Gabriellė Chanel, visiems geriau žinoma kaip Coco Chanel, buvo viena iš tų moterų, kurioms lemta pakeisti pasaulį. Iki pat šių dienų mademoiselle Coco įkvepia tūkstančius moterų siekti geriausio ir gyventi elegantišką ir stilingą gyvenimą. Ko mes, damos, galėtume pasimokyti iš Coco Chanel?

1. Būk savo pačios heroje

„Jei gimei be sparnų, netrukdyk jiems augti“Maža juoda knygutė su Coco Chanel citatomis

Coco Chanel negimė turtuolių šeimoje ir sėkmingo gyvenimo pamatai jai pakloti nebuvo – visa tai ji padarė pati. Coco galėjo laikyti save auka, kaltinti aplinkybes (6 metų Chanel tapo našlaite), skųstis ir verkti. Tačiau vietoje to Coco nusprendė paimti gyvenimą į savo rankas, nebūti praeities kaline ir susikurti tokį gyvenimą, apie kurį kiti galėtų tik pasvajoti. Atrodo, jai tai puikiai pavyko, ar ne?

2. Siek paprastumo

„Paprastumas yra visos tikros elegancijos leitmotyvas“

Turbūt visos esame girdėjusios apie Coco „mažą juodą suknelę“. Būtent – mažą juodą, ne pusiau ilgą, pusiau trumpą, neoninę blizgančią ir dar su didele iškirpte. Kurdama madą Chanel visuomet siekė paprastumo ir atsisakydavo bet ko, kas pasirodydavo nereikalinga. Nesvarbu, ar kalbame apie madą, ar apie gyvenimą, ši pamoka tinka visur – mažiau yra daugiau!

3. Būk unikali coco-chanel-puodelis4baltas

„Grožis prasideda tą akimirką, kai nusprendi būti savimi“

Jei Chanel būtų siekusi visiems įtikti, prisitaikyti prie XX a. normų ir visuomenės taisyklių, mes nežinotume jos vardo ir juo labiau negalėtume užuosti išskirtinio Chanel N°5 kvapo. Gabriellė tapo visiems žinoma Coco, nes nusprendė būti savimi ir už tai neatsiprašinėti – tai verta daryti ir mums.

4. Gyvenk pagal savo taisykles

„Mano gyvenimas man nepatiko, todėl aš jį susikūriau“

Coco Chanel buvo pirmoji moteris, viešumoje dėvėjusi kelnes. Tai buvo tikras maištas prieš tuometines taisykles, kuomet visos moterys dėvėdavo rauktus sijonus ir skrybėles su plunksnomis. Dalykai, tapę Coco parašu – klasikinė baltai juoda paletė, vyriško kirpimo rūbų dizainas ar legendinė maža juoda suknelė – tuo metu buvo neįprasti ir tai Chanel negąsdino. Priešingai – ji nutarė gyventi pagal savo taisykles ir likti ištikimai pačiai sau.

5. Keisk šukuoseną!Coco Chanel pirkinių maišelis

„Moteris, kuri nusikerpa plaukus, yra pasiryžusi pakeisti savo gyvenimą“

Coco Chanel tikėjo, kad moteris save atranda iš naujo per stilių. O kas gali dar geriau supurtyti apsnūdusią asmenybę ir visiškai pakeisti minčių eigos trajektoriją? Žinoma, nauja šukuosena! Kirpk, dažyk, garbanok, tiesink, šukuok, velk – kiekviena moteris, pakeitusi šukuosena, keičia ir savo gyvenimą.

Šios 5 gyvenimo pamokos tikrai pravers kiekvienai, norinčiai keisti save ar savo gyvenimą, norinčiai justi džiaugsmą ir pasitikėjimą savimi kiekviename žingsnyje. Tačiau mados ikona Coco tikrai turi ko išmokyti – nesustokite domėtis ir toliau! O jei norite įkvėpimo pasisemti kasdien – rankinėje visuomet su savimi turėkite Mažą juodą knygutę su Coco Chanel citatomis. 

 

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!