Kelionės po lietuvą
Kelionių istorijos

5 geriausios kelionių knygos (I dalis – Lietuva)

„Pasaulis yra knyga, o tie, kurie nekeliauja, skaito tik pirmą puslapį“ – yra pasakęs Šv. Augustinas. Taigi kviesdami SKAITYTI tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme ne tik pirmąjį puslapį, pristatome: 5 geriausios kelionių knygos iš knygos.lt lentynų.

Pradėkime nuo to, kas yra arčiausiai, tačiau nebūtinai geriausiai žinoma – kelionės po Lietuvą. Pirmas klausimas, kurį turime jums užduoti – kaip norite keliauti? Aktyviai ar kaip tik ieškote ramybės? Su šeima, o gal „pats sau esat geras draugas ir nereikia jums kitų“?

Įdomiausios kelionės po Lietuvą aktyviaiJei renkatės įspūdžius ir veiksmą, knyga „Įdomiausios kelionės po Lietuvą aktyviai“ jums puikiai tiks. Tai – kelionių žinynas, kuriame rasite geriausius maršrutus keliauti po Lietuvą dviračiais, baidarėmis, laivu ir net lėktuvu. Suplanavę savo kelionę pagal šią knygą, ne tik aktyviai praleisite laisvalaikį, bet ir atrasite nepažintą Lietuvą. Jūsų patogumui, žinyne yra detalūs žemėlapiai su pažymėta kelionės eiga, maršruto ilgiu, trukme, sudėtingumo lygiu bei kita keliautojams reikalinga informacija. Taip pat ir lankytinų vietovių aprašymai, tikri ir legendomis apipinti faktai, gausybė iliustracijų. Ši knyga – tai atradimų ir aktyvaus poilsio vadovas.
Ypatinga Lietuva. Keliaujame po saugomas teritorijasTuo tarpu „Ypatinga Lietuva. Keliaujame po saugomas teritorijas“ – skirta kiek kitokio sukirpimo keliautojams – tiems, kuriems nėra nieko gražiau už lietuvišką žalią, gyvą, miškais ir upeliais išpuoštą mūsų krašto gamtą. Knygos autoriai kviečia ne šiaip pažinti Lietuvos kraštovaizdį, o pažvelgti į pačias vertingiausias mūsų šalies vietas – nacionalinius, regioninius parkus ir rezervatus. Keliaudami po saugomas teritorijas, pamatysite unikalius gamtos kampelius – įvairiausių gyvūnų, paukščių, augalų buveines, savitus miestelius ir kaimelius. Knygoje taip pat pateikiami maršrutai, kuriuos pasitelkę galėsite keliauti po saugomas teritorijas ne tik pėsčiomis, bet ir dviračiais, rinktis vandens maršrutą.
Ypatinga Lietuva. Keliaujame po gražiausias Lietuvos vietovesŠiemet dienos šviesą išvydo ir knyga „Ypatinga Lietuva. Keliaujame po gražiausias Lietuvos vietoves“, į kurią įtraukti 5 nacionalinių parkų, 30 regioninių parkų, 6 rezervatų lankymo maršrutai. Nepatyrusiam keliautojui savarankiškai susidaryti maršrutą po saugomas Lietuvos teritorijas gali būti sudėtinga, todėl verta su savimi turėti šį kelionių žinyną, kuriame surinkti visi naudingi ir būtini duomenys. Kelionėje iš naujo atrasite Lietuvos gamtos turtus ir kultūros paveldą!
Po Lietuvą su šeimaJei jūsų kelionės tikslas – pažinti Lietuvą ir tuo pačiu gerai praleisti laiką su šeima, svarbu pasirinkti tokį maršrutą, kuris būtų įdomus visų kartų atstovams – nuo mažiausio iki didžiausio. Tokius įvairiapusiškus maršrutus jums jau suplanavo knygos „Po Lietuvą su šeima“ sudarytojai. Neapgalvotos smulkmenos kelionę (ypač keliaujant su mažais vaikais) gali paversti ne poilsiu, o nuolatine įtampa, todėl knygoje rasite patarimų, kaip tinkamai pasirengti kelionei su vaikais, ką įdomaus jiems papasakoti apie lankytinus objektus, kur skaniai papietauti. Knygoje visi šeimos nariai ras jiems naudingos informacijos – netgi ką parsivežti lauktuvių ar kuriuo rakursu nusifotografuoti prie lankytino objekto, kad nuotrauka būtų išties graži. Taigi tai – ne tik kelionių po Lietuvą, bet ir gerų idėjų
Keliaukime po LietuvąKnyga „Keliaukime po Lietuvą. Pažintiniai ir pramoginiai maršrutai“ – bene pati universaliausia iš išvardintų ir  tinka ne tik pačiam pasiimti į kelionę, bet ir kaip dovana. Knygoje aprašyta daugiau kaip 1000 įdomiausių Lietuvos vietovių, kurias atrinkti padėjo būrys ekspertų – paminklosaugininkai, muziejų darbuotojai, turizmo specialistai. Tai – tikslus, gausiai iliustruotas nuotraukomis bei žemėlapiais kelionių po Lietuvą vadovas, puikiai tiksiantis tiems, kurie nori iš naujo pažinti Lietuvos lobynus, o gal juos atrasti pirmą kartą.

Lao Tzu sakė, jog tūkstančio mylių kelionė prasideda pirmuoju žingsniu… Kodėl gi tas pirmasis žingsnis negalėtų būti žengtas gimtajame krašte? O antroje straipsnio dalyje jau rinksimės knygas kelionėms po visą platųjį pasaulį.

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!