Knygos vaikams
Bendros naujienos

Vasara: ką skaito vaikai ir jaunimas?

Vasara. Karšta. Ežeras. Draugai. Žaidimai. Šie žodžiai panašia seka sukasi vaikų ir paauglių galvose. „Kas vasarą nori skaityti?“ „Bet reikia“ – atsakome savo vaikams. O kas jei tokių klausimų nekiltų? Kas jei knyga nukeltų į naujus nuotykius, leistų atrasti naujus kraštus, pakištų naujų įdėjų žaidimams. Juk vasaros knyga neprivalo būti nuobodi. Tokia ji ir nebus!

Leidykla „Alma littera“ pristato naujus ypatingus skaitinius vaikams ir jaunimui. Pilnos nuotaikingų atsitikimų ir keistų nuotykių, apdovanotos, įvertintos ir pamokančios knygos jauniesiems skaitytojams. Skaitiniai, kuriais bus patenkinti net išrankiausi paaugliai. Įtraukiantys romanai, kurie nustebins, biografija, kuri įkvėps, knygos, kurios padės vasaros skaitinius paversti nuotykių vasaros dalimi.


Maria Parr – Vartininkas ir jūra. Antroji Vaflinių širdelių knyga

7-12 m. vaikams

Vartininkas ir jūra. Antroji Vaflinių širdelių knyga

Intriguojanti ir įkvepianti istorija apie drąsą ir ryžtą, apie tai, kad nevalia iškart nuleisti rankų net jei tau visai nesiseka ir apie begalinei didelę tikros draugystės svarbą.

Knygos autorė vadinama „Norvegiškaja Astrid Lindgren“

Patiks, jei patiko populiariosios knygų serijos „Pašėlusi auklė“, „Močiutė plėšikė

‒ Kas stovėdavo vartuose?
Aš žioptelėjau. Kaip jis galėjo nežinoti? Visi miestelyje žino, kad Lena yra berniukų komandos vartininkė. Ji žengė žingsnį link rato vidurio mūvėdama vartininko pirštines ir metė įžūlų žvilgsnį į vyrą juodu sportiniu kostiumu.
‒ Aš.
‒ Tik tu?

Atsiradus naujam futbolo treneriui, dvylikametės vartininkės Lenos Lid gyvenimą užtemdo juodi debesys. Jos kaimynas Trilė laužo galvą, kaip padaryti įspūdį klasės naujokei. O jo senelis, nepaisydamas garbaus amžiaus, leidžiasi į žuvies milžinės medžioklę jūroje.
Šiais metais Lenai, Trilei ir seneliui tenka pakovoti patiems su savimi ir su gamtos jėgomis. Nes kas gi belieka, kai, rodos, niekas nesiseka, o visiems nė motais, ką iš tiesų sugebi?
Juk nevalia pasiduoti. Kaip Lena Lid sako: Tiems priekyje, velniai griebtų, jau pats laikas išsibudinti!

Dar vienas džiugus susitikimas su bičiuliais iš „Vaflinių širdelių“. 
Morten Olsen Haugen, „Aftenposten“


Onjali Q. Rauf – Berniukas klasės gale

8-12 m. vaikams

Berniukas klasės gale

Apdovanota Waterstones Children’s Book Prize 2019, The Blue Peter Book Award 2019

Nuostabi ir vietomis net šmaikšti istorija per tyrą vaikišką prizmę labai gražiai atskleidžianti, kodėl diskriminacija yra nesąmonė, kad nors ir skirtingi, visi mes esame lygūs. Istorija, mokanti vaikus gerumo, dalinimosi ir nuoširdumo.

Anksčiau klasės gale stovėjo tuščia kėdė, tačiau dabar ten sėdi berniukas vardu Achmetas. Jam devyneri (kaip ir man), tačiau jis labai keistas. Nesikalba, nesišypso ir net nemėgsta citrinų šerbeto, kurį aš tiesiog dievinu! Tačiau netrukus sužinojau tiesą: Achmetas visai ne keistas. Jis yra pabėgėlis, kuris pabėgo nuo karo. Nuo tikro karo. Su bombomis ir mušeikomis, kurie skriaudžia žmones. Kuo daugiau sužinau apie Achmetą, tuo labiau noriu jam padėti. O tada į pagalbą ateina mano geriausi draugai – Džosė, Maiklas ir Tomas. Nes mes visi kartu sugalvojome planą…


Dave Cousins – Mano auklė yra robotas

6-9 m. vaikams

Mano auklė yra robotas

Užburiantys, įtraukiantys ir be galo šmaikštūs nuotykiai su bene unikaliausia pasaulyje aukle – ROBOTU ROBINU! Nuotykių istorija, mokanti vaikus gyvenimiškų vertybių ir supratingumo.

Žaismingos Catalinos Echeverri iliustracijos

Susipažinkite su Robinu, mano aukle.Jis pasiima mane iš mokyklos, priverčia atlikti namų darbus ir padeda kepti keksiukus. Beje, jis yra robotas. Šaunu, tiesa? NE!

Robinui pasirodžius, mano gyvenimas pavirto KOŠMARU. Man išties reikia sugalvoti, kaip atsikratyti šio roboto. Tačiau tai reiškia, kad teks veikti kartu su dvyne seserimi Džese, o tai yra DAR DIDESNIS IŠŠŪKIS.


Selemonas Paltanavičius – Pažinkime Lietuvos gyvūnus

Ikimokyklinukams ir pradinių klasių moksleiviams

Pažinkime Lietuvos gyvūnus

Puiki ir vertinga, vaikams lengvai suprantamu stiliumi profesionalaus lietuvių rašytojo, gamtininko, fotografo, aplinkosaugininko parašyta knyga apie Lietuvą ir jos gamtą. Patiks ne tik vaikams, bet suaugusiems, suteiks galimybę smagiai leisti laiką kartu.

Atnaujintas 2011 – ųjų metų leidimas.

Gamtininkas Selemonas Paltanavičius visiems mažiesiems gyvūnų mylėtojams ir visiems, norintiems pažinti lietuviškąjį gyvūnijos pasaulį, dovanoja iliustruotą knygą „Pažinkime Lietuvos gyvūnus“.

Lietuvoje gyvena daugybė įdomių vabzdžių, varliagyvių, roplių, žuvų, žinduolių, paukščių, bet ar vaikai juos pažįsta? O ką miesto vaikas žino apie naminius gyvūnus? Žinomas Lietuvos gamtininkas Selemonas Paltanavičius apie gyvūnus žino labai daug ir mielai dalijasi patirtimi. 

Knyga gausiai iliustruota puikiomis nuotraukomis ir nuotaikingais piešinėliais, trumpi pasakojimai supažindins su gyvūnais ir išmokys juos atpažinti miške, sode, kaime, parke ar kieme. Na, o kad ši pažintinė kelionė neprailgtų, joje vaikus lydės geri bičiuliai – Paulius ir Sigutė.

Vaikai ras mįslių, patarlių, žaidimų, taip pat patarimų, kaip bitutėms įrengti girdyklą ar pastatyti namus ežiui.

Gyvūnai – mūsų bičiuliai. Pažinkime juos ir draugaukime!


Ana Gallo, Victor Escandell – Detektyvų klubas. 25 paslaptingi galvosūkiai

Nuo 8 m. ir vyresniems, tinka visai šeimai

Detektyvų klubas: 25 paslaptingi galvosūkiai

Intriguojantys ir įtraukiantys paslaptingi mini detektyvai visai šeimai. Puikiai tiks tiems, kas nori naudingai praleisti vakarą su šeima, lavinti ir ugdyti savo pastabumą, vaizduotę ir logiką. Knyga suskirstyta į 6 dalis pagal skirtingus sudėtingumo lygius.

Šioje knygelėje jūsų laukia 25 paslaptingi galvosūkiai. Tikimės, kad smagiai praleisite laiką juos narpliodami. 

Čia rasite galvosūkių, kuriuos perprasti galėsite pasitelkę arba logiką, arba vaizduotę. Juos spręskite patys arba su draugu, o dar geriau suburkite detektyvų komandas arba žaiskite su šeimos nariais.

Tapkite tikrais detektyvais, ieškokite užuominų, sukite galvą ir išaiškinkite galvosūkius! 


Sara Allegrini – Tinklas

12+ paaugliams 

Tinklas: kaip išgelbėti tą, kuris nenori būti išgelbėtas?

Kiekvienas yra laisvas pasirinkti, ar tapti angelu, ar gyvuliu…

Abejingų nepaliekantis romanas, užliejantis unikalaus, intriguojančio siužeto ir meistriškai išlaikomos, bauginančios įtampos lavina.

Jaunimui artima kalbos maniera parašyta knyga apie netikėtą ir intriguojančią istoriją, nutikusią trims probleminiams paaugliams.

Naktį miške girdėti tik šnaresiai, kone žmogiški klyksmai, Danielio, Madalenos ir Elijo širdžių dūžiai. Jų galvose įkyriai sukasi tas pats klausimas: kaip jie čia atsidūrė vienui vieni? Čia nėra maisto, nėra vandens, nėra mobiliųjų telefonų pagalbai išsikviesti. Sunku patikėti, kad jų šeimos būtų nutarusios juos čia palikti.
Iš už medžių juos stebi dvi akys, pabudę jie kasryt randa popieriaus lapą su nurodymais, ką daryti, – nors niekad nesilaikė taisyklių ir buvo pratę nepaisyti bet kokių ribų. O kas, jei susitaikyti su padėtimi ir paklusti yra vienintelis būdas ištrūkti iš košmaro, kuriame jie atsidūrė?

Šis sudėtingas ir nepriekaištingai suorganizuotas tinklas sukurtas žmogaus, kadaise, paauglystėje, irgi padariusio be galo skaudžią klaidą – jos, deja, nebeatitaisysi, užtai galima padėti kitiems į panašią padėtį įsivėlusiems vaikinams ir merginoms.

Tai romanas, kuris įtraukia ir nustebina skaitytoją, jame, kaip ir tikrame gyvenime, viskas baigiasi nebūtinai gerai.


Malcolm Croft – BILLIE EILISH. VISIEMS FANAMS

13 m. + paaugliams ir jaunimui

Billie Eilish

5-ios  2020 Grammy statulėlės!

Visiems Billie Eilish gerbėjams

Su daug nuotraukų ir tikrų gyvenimo faktų

18-metės amerikiečių dainininkės, popmuzikos žvaigždės ir jaunimo dievaitės  – Billie Eilish – kelias į pasaulinę šlovę. Nuo miegamojo kambario dainininkės iki pasaulinės popmuzikos žvaigždės.

Drąsi, užburianti, nenuspėjama. Kas yra Billie Eilish?

Ši knyga pasakoja apie Billie kelią į šlovę – nuo miegamojo kambario dainininkės iki pasaulinės popmuzikos žvaigždės. Pasižvalgyk po jos kūrybos virtuvę, gyvenimą šlovės spinduliuose ir ištobulintą unikalų stilių. Sužinok, ką Billie ar jos artimiausi žmonės galvoja apie šlovę, madą, gerbėjus ir meną.
   Ir keliauk ant scenos, į įrašų studiją ar už scenos ribų kartu su ryškiausia šiuolaikinės kartos menininke. 


Karen M. McManus, Stuart Gibbs – Vienas iš mūsų meluoja

Paaugliams ir jaunimui

Vienas iš mūsų meluoja

Intriguojantis ir nenuspėjamas detektyvas, atskleidžaintis, kad kiekvienas iš mūsų turime savo paslapčių ir skeletų spintoje.

SUTELKITE DĖMESĮ IR GALBŪT JUMS PAVYKS ATSPĖTI

Pirmadienio popietę penki Beivju gimnazijos mokiniai buvo palikti po pamokų.

Bronvina, SMEGENYS, būsimoji Jeilio studentė, niekada nesulaužiusi taisyklių.

Adė, GRAŽUOLĖ kaip iš paveikslėlio, absolventų susitikimo pokylio princesė.

Neitas, NUSIKALTĖLIS, jau lygtinai paleistas už narkotikų platinimą.

Kuperis, SPORTININKAS, garsus beisbolo įžaidėjas. 

Ir Saimonas, ATSTUMTASIS, populiaraus Beivju gimnazijos gandų tinklaraščio kūrėjas.  Tik Saimonas taip ir neišėjo iš šios klasės. Mirė pamokai dar nesibaigus. Pasak tyrėjų, jo mirtis nebuvo nelaimingas atsitikimas. Saimonas mirė pirmadienį. Tačiau antradienį jis rengėsi paskelbti skandalingų naujienų apie keturis žinomus bendramokslius, dėl ko ši ketveriukė tampa įtariamais žmogžudyste. Ar jie tik atpirkimo ožiai, tobuli įrankiai žudiko rankose, žudiko, kuris vis dar laisvėje. Visi turi paslapčių, ar ne? Svarbu tik viena: kaip toli gali nueiti žmogus, kad jas apsaugotų.


Lois Lowry – Sūnus

4-oji knyga, jaudinanti „Siuntėjo“ ciklo pabaiga

14+, merginos ir vaikinai

Sūnus. Ketvirtoji „Siuntėjo“ ciklo knyga

Visa knygų serija yra rekomenduojamų knygų sąrašuose

Suradę ją savo pakrantėje pavadino Vandenų Klere. Ir niekas nežinojo, kad ji atsidangino iš bendruomenės, kurioje nebuvo jausmų ir spalvų. Kad būdama trylikos tapo gimdytoja. Kad keturiolikos jau išnešiojo savo Produktą. Klerė turėjo sūnų. Tačiau nežinojo, kas jam nutiko. Kuo jis vardu? Ar jis išvis gyvas? Tikėtasi, kad jinai jį užmirš, bet tai buvo neįmanoma. Taigi Klerė įveiks visas kliūtis, kad surastų savo vaiką, net jeigu prireiktų neįsivaizduojamos aukos.