Egzotiški kraštai. Knygos
Bendros naujienos

Atraskime galimybę keliauti ir atrasti egzotiškus kraštus

Kelionė – tik vienas žodis, tačiau jame sutelpa tiek daug – planavimas, nekantrus laukimas, skrydis, rūpesčiai, atradimo džiaugsmai, nepamirštami įspūdžiai, kitų kultūrų pažinimas. Įvestas karantinas ne tik Lietuvoje, bet ir kitose pasaulio šalyse gerokai apribojo mūsų galimybes keliauti. Šiuo metu mes esame tokioje situacijoje, kai tenka pamiršti keliones į egzotiškus kraštus. Sustokime… Pagalvokime… jei negalime keliauti, nereiškia, kad negalime patirti, pajusti, gal net apčiuopti Japonijos kultūros ir Havajų salyno grožio. Spalvingų Indijos vaizdų, nuostabaus grožio Jahanaros Mahalo rūmų. Didžiosios Kinijos kontrastų ir papročių.

Leidykla „Alma littera“ parengė Jums tris išskirtines istorijas, tris keliones, kurios bus malonios, įdomios ir užburiančios nuo pat pirmo iki paskutinio puslapio. Pasinerkite į istorijas, pamatykite kraštus ir pajuskite net mažutėles smulkmenas, kurių kelionių metu dažnai net nepastebime. Patirkite visišką pasinėrimą į tolimųjų kraštų kultūras.


Alan BrennertMolokajo salos dukra

Sodrus, dinamiškas, kultūrinių ir istorinių detalių pripildytas romanas.

Molokajo salos dukra

Įtraukiantis ir emocingas pasakojimas apie Jungtinių Valstijų visuomenėje nepritampančius svetimšalius, savo šaknų paiešką ir laimės troškimą. Gyvai ir vaizdingai aprašytas Japonijos ir Havajų kultūrų grožis, kasdienio gyvenimo detalės ir skaudūs istoriniai įvykiai.

Japono ir havajietės duktė Ruta dalį vaikystės praleido vienuolių prižiūrimoje prieglaudoje Honolulu saloje. Mergaitė gimė kitoje Havajų salyno dalyje – Molokajyje, kur veikė raupsuotųjų kolonija.

Sulaukusią penkerių, Rutą įvaikina japonų šeima. Naująją jos šeimą netikėtos aplinkybės nubloškia į saulėtąją Kaliforniją. Tačiau toli gražu ne visos jos dienos saulėtos. Būdama pusiau japonė, mergaitė patiria bendraamžių patyčias ir kultūrinį spaudimą iš tėvų.

Po Perl Harboro atakos JAV kyla neapykantos japonams banga, į šipulius sudaužanti Rutos šeimos gyvenimą. Tačiau po karo negandų ir netekčių Ruta sulaukia stebuklo: vieną dieną ji gauna laišką iš Molokajo saloje gyvenusios Reičelės, kuri sakosi esanti tikroji jos motina.

Amerikiečių rašytojas Alanas Brenertas (Alan Brennert, g. 1954 m.) pirmąją knygą išleido būdamas vos devyniolikos. Sodrus, dinamiškas, kultūrinių, socialinių ir istorinių detalių kupinas romanas „Molokajo salos dukra“ yra aštuntoji autoriaus knyga.

„Niekada nesimačiusių motinos ir dukters susitikimas, jų bręstantys santykiai ir begalinė meilė Havajams. Pasiruoškite nosinaičių.“

National Geographic

„Istoriškai solidi, be galo viltinga knyga apie neteisybę, išgyvenimą ir nesutraukomus šeimos saitus.“

Booklist

Charlotte BettsPamirštų svajonių rūmai

Daugiasluoksnis istorinis romanas su nuotykių, dramos ir šiek tiek detektyvo prieskoniu. Istorinių romanų, Ch. Betts kūrybos gerbėjams, D. Jefferies „Arbatos plantatoriaus žmona“ skaitytojams.

PAMIRŠTŲ SVAJONIŲ RŪMAI: šią knygą reikia skaityti lėtai – tik taip pavyks pasimėgauti spalvingosios Indijos vaizdais, kvapais ir garsais

Šią knygą reikia skaityti lėtai – tik taip pavyks pasimėgauti spalvingosios Indijos vaizdais, kvapais ir garsais.

1798-ieji, britai viešpatauja Indijoje. Jauna moteris Beatrisė Sinkler neseniai tapo našle ir bėgdama nuo finansinių bėdų Anglijoje grįžo į gimtąjį kraštą – Haidarabadą. Prisiglaudusi pas brolį ir jo naująją šeimą, moteris bando iš naujo susikurti save bei atrasti gyvenimo džiaugsmą. Naujieji jos namai – kadaise prabanga žėrėję Jahanaros Mahalo rūmai, dabar skaičiuojantys paskutiniuosius savo metus ir slepiantys seniai pamirštas paslaptis.

Įgijusi rūmų ponių pasitikėjimą Beatrisė sugalvoja idėją, kaip juos prikelti…

Tuo metu visai šalia Jahanaros Mahalo sienų telkiasi prancūzų ir britų pajėgos, norinčios pasiglemžti Indijos turtus. Rūmų ir jų gyventojų likimas pakimba ant plauko. Šių dramatiškų įvykių sūkuryje Bitė sutinka vaikystės draugą Harį, kuris priverčia jos širdį tankiau plakti…

Charlotte Betts – populiari romantinių knygų autorė, parašiusi didelės sėkmės susilaukusius romanus „Vaistininko duktė“, „Prieskonių pirklio žmona“, „Karalienės siuvėjos paslaptis“.


Yangsze ChooDvasių nuotaka

Stulbinamai originalus romanas, persunktas kinų tradicijomis, romantiška intriga, netikėtais posūkiais ir magiškuoju realizmu. 

Dvasių nuotaka

1893 m., Malaja. Li Lan, garbingos kinų šeimos duktė, tikisi sėkmingai ištekėti. Tačiau tėvui praradus turtą, tai padaryti sudėtinga. Bet likimas įsikiša, kai ji gauna labai turtingos Limų šeimos pasiūlymą tapti jų vienintelio mįslingomis aplinkybėmis mirusio sūnaus nuotaka. Retai pasitaikančios tradicinės tuoktuvės su dvasia rengiamos norint ją nuraminti. Tokia santuoka užtikrintų Li Lan sotų ir saugų gyvenimą. Tik kokia būtų to kaina?

Nenoromis svarstydama vedybų pasiūlymą, mergina įtraukiama į tamsų paralelinį kinų pomirtinio gyvenimo pasaulį. Čia ji sutinka paslaptingą ir nenuspėjamą Er Langą ir turi atskleisti tamsiausias Limų paslaptis bei sužinoti tiesą apie savo šeimą, kad nebūtų priversta amžinai likti dvasių pasaulyje.

Pagal šią knygą „Netflix“ sukūrė serialą tuo pačiu pavadinimu.

„Stulbinantis Y. Choo debiutas… persunktas kinų folkloru, stebuklais ir antgamtiniais reiškiniais… intriguojantis ir suteikiantis žinių. Įstabus debiutas. “

Kirkus Reviews