Knygos tėvams
Apžvalgos

Tėvų biblioteka: 5 knygos laimingų vaikų laimingiems tėvams

Vaikų ir tėvų santykiai – viena aktualiausių visų laikų temų, apie kurią savo nuomonę turi visi: nuo pedagogų iki uošvių, nuo mamystei pasišventusių moterų iki vaikų dar nesusilaukusių ar net neplanuojančių draugių. Šįkart nepapasakosime, kaip išmokti atsiriboti nuo neprašytų artimųjų ar pašalinių patarimų, tačiau rekomenduosime 5 knygas, kuriomis verta papildyti asmeninę tėvų biblioteką. Specialistų atrinktos situacijų analizės ir moksliniais tyrimais ar tiesiog vaiko pojūčiais pagrįsti patarimai gali padėti išspręsti ne vieną keblų šeimyninį klausimą.

Dr. Lauros Markham knyga RAMŪS TĖVAI, LAIMINGI VAIKAI

Nors literatūros tėvams gausiai išleidžiama kasmet, ši knyga yra viena iš nedaugelio, taip sparčiai prasimušusių kelią į tėvų širdis, protą ir… populiariausių knygų sąrašus.

Jeigu ir jūs norite kurti santykius su vaikais be dresiravimo bausmėmis, jeigu norite išvengti nevaldomų emocijų ir pakelto balso tono, jeigu norite suprasti, ką vaikai jaučia ir išmokti nubrėžti sveikas elgesio ribas, ši amerikiečių psichologės Lauros Markham knyga „Ramūs tėvai, laimingi vaikai“ tiesiog būtina perskaityti.

Naujausiais moksliniais tyrimais ir ilgamete darbo su šeimomis patirtimi grįsti aukso vertės patarimai atvers naujus vaikų auklėjimo horizontus ir padės įsitikinti, kad išsaugoti vidinę ramybę, neprarasti kantrybės ir susitarti su vaikais nėra taip jau sunku, kai žinai, kaip tai daryti.

Beje, turime perspėti, kad šią knygą greičiausiai norėsite perskaityti ne vieną kartą, o patikusias mintis pasibraukti (ko gero, būtų sudėtinga tiek daug puikių idėjų persirašyti į užrašų knygelę). Įkurdinkite knygą ant savo naktinio stalelio prie lovos ir kurkite džiaugsmingus šeimos santykius be bausmių, riksmų, verksmų ir po jų sekančios savigraužos.

Danielio J. Siegel’o, Tyne Payne Bryson knyga AUKLĖJIMAS BE DRAMŲ

Kiekvieną dieną tėvai susiduria su daugybe didesnių ar mažesnių iššūkių. Vienas didžiausių – išspręsti kylančias audras be emocijų protrūkio, dėl kurio vėliau gali tekti gailėtis. Kaip tėvams prisiimti brandaus suaugusiojo vaidmenį, nuraminti save kritinėse situacijose ir atrasti kelią į vaiko protą ir širdį? Kaip palaikyti drausmę ir išsaugoti pagarbų santykį? Kokie veiksmingi metodai gali padėti nuraminti vaiko pykčio priepuolį, nerimą ar net agresiją?

Žaismingai iliustruotoje žinomo psichiatro Danielio J. Siegel’o ir vaikų psichoterapeutės Tyne Payne Bryson knygoje „Auklėjimas be dramų: kaip visapusiškai lavinti vaiko protą ir numaldyti kylančias audras“ rasite gausybę patarimų, kuriuos galėsite pritaikyti praktiškai tada, kai to prireiks.

Suteikite sau galimybę pažvelgti į, rodos, įprastus auklėjimo metodus naujai ir pasisemkite ne tik žinių, bet ir pasitikėjimo, stiprybės ir noro kurti visapusiškai laimingus santykius.

Isabelle’s Filliozat knyga VISKĄ IŠBANDŽIAU

Sakote, kad sunku rasti laiko skaitymui? Nieko baisaus! Imkite šią vos 172 puslapių gausiai iliustruotą Isabelle’s Filliozat knygą „Viską išbandžiau. . Priešgyniavimas, ašaros ir įniršio priepuoliai. Kaip ramiai išlaukti 1-5 metų laikotarpį“, kurioje rasite ypač glaustai pateikiamą, bet labai vertingą situacijų analizę ir patarimų, kaip elgtis, kaip formuluoti pokalbius su vaikais, kaip geriau suprasti jų jausmų pasaulį.

Nauji neurofiziologijos ir eksperimentinės psichologijos atradimai padės geriau suprasti, kodėl vaikai savo elgesiu kartais varo iš proto. Ši knyga – tarsi pirmoji pagalba, pastebėjus save norint nuleisti rankas ir pasiduoti natūraliai kylančiam pykčiui, nevilčiai ar ketinimui drausminti bausmėmis.

Aušros Kurienės knyga KAIP UŽAUGINTI ŽMOGŲ

Tarp gausaus būrio pasaulyje pripažintų užsienio autorių džiugu atrasti ir lietuvę – psichologę psichoterapeutę Aušrą Kurienę, jau daugiau nei 35 metus konsultuojančią šeimas įvairiais klausimais.

Susilaukus kūdikio aplanko euforija, tačiau netrukus buityje ima gausėti vis daugiau darbų, kuriuos būtina padaryti. Pavalgydinti, aprengti, nuprausti, o kur dar būtinybė pasirūpinti finansiniais šeimos klausimais… Autorė knygoje „Kaip užauginti žmogų. Mintys iš vaikų psichologo smėlio dėžės“ atkreipia dėmesį, kad tėvai nėra vaikų techninis aptarnavimo personalas. Augindami ne tobulai funkcionuojantį robotą, o žmogų turime puoselėti žmogišką santykį, suteikiant to, ko augančiai asmenybei reikia labiausiai – meilės, dėmesio, užuojautos, bendravimo.

Nuo nėštumo ir gimimo iki pirmųjų metų mokykloje ir paauglystės – autorė įžvalgiai, jautriai ir šiltai dalijasi patarimais, kaip susitarti, nuraminti, padrąsinti ir mėgautis kiekviena tėvystės akimirka.

Dano Kindlono, Michaelo Thompsono knyga AUGANT KAINUI

Esame pratę, kad dauguma knygų tėvams yra universalios – tinka auginantiems ir berniukus, ir mergaites. Tačiau šįkart rekomenduojame knygą, subalansuotą berniukų tėvams ir, žinoma, pedagogams ar tiesiog besidomintiems, kaip šiuolaikinė kultūra ir joje gajūs vyriškumo stereotipai veikia berniukų jausmų pasaulį.

Šioje knygoje „Augant Kainui: kaip apsaugoti berniukų jausmų pasaulį“ garsūs JAV vaikų psichologai Danas Kindlonas ir Michaelas Thompsonas analizuoja sustabarėjusius, tačiau vis dar gyvus vyriškumo idealus, jų poveikį, dažniausiai daromas tėvų ir aplinkinių klaidas, be to, pataria, į ką derėtų atkreipti dėmesį, kad augdamas berniukas ugdytų dažnai nesąmoningai nuslopinamas savybes – empatiją, gebėjimą mylėti, rūpintis, identifikuoti savo jausmus ir gebėti apie juos kalbėti.

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!