Knygos paaugliams
Knygų naujienos

KNYGOS PAAUGLIAMS: ką skaityti, kai manai, kad nemėgsti skaityti

Meilė knygoms gali aplankyti įvairiausiais būdais – nuo pat ankstyvos vaikystės klausant pasakų prieš miegą ar kur kas vėliau, netikėtai į rankas pakliuvus įdomiai istorijai. Tačiau ką daryti tuomet, kai esi įsitikinęs, jog knygų skaitymas ne tau?

Mokyklose rekomenduojamų perskaityti sąrašų knygos – neabejotinai vertinga literatūra, tačiau mes manome, kad svarbiausia atrasti tas knygas, kurias skaityti bus taip įdomu, jog daugiau niekada nesinorės ištarti „aš nemėgstu skaityti“.

Štai TOP 3 naujos knygos jauniesiems skaitytojams, kuriose jie atras ne tik įtraukiančias istorijas, bet ir daug bendrumų su knygų personažais!

Apie pirmąją mokyklos meilę

MŪSŲ ŠIRDŽIŲ CHEMIJANedrąsūs žvilgsniai ir dar nedrąsesni meilės prisipažinimai. Netikėtai prasiveržę jausmai, kurie neleidžia užmerkti akių naktį, o dieną – susikaupti pamokose. Taip, tai pirmoji meilė! Skaitydami Krystal Sutherland knygą MŪSŲ ŠIRDŽIŲ CHEMIJA jūs juoksitės. Jūs verksite. Mylėsite ir čia pat nekęsite. O svarbiausia, pajausite, kokie cheminiai procesai veikia tada, kai meilei pasipriešinti nėra jėgų.

Netikėtų posūkių, ryškių personažų, šmaikščių dialogų – ir „Facebook“ pokalbių! – kupina istorija apie pirmąją meilę – idealus pasirinkimas tiems jauniesiems skaitytojams, kurie ieško knygos, prilygstančios smagiam pokalbiui su geriausia drauge ar draugu!

Apie baimę būti atstumtuoju ir drąsą kovoti už save

Edeno vaikaiEdenas – uždaras pasaulis, kuriame medžiojamu atstumtuoju tapti paprasta. Tereikia gimti šeimoje antruoju vaiku. Taip nutiko ir Rovanai. Ji niekada nelankys mokyklos, nesusiras draugų, negaus akių implantų, kurie pažymės ją kaip tikrą Edeno gyventoją. Vienintelis būdas išgyventi – slapstytis be vilties kada nors išeiti už namų sienų.

Debiutiniame Joey Graceffos romane EDENO VAIKAI pasakojama istorija nukels į ateities pasaulį, kuriame nepaisant fantastiškos mokslo pažangos jaunuoliai patiria tas pačias jausmų audras, ieško savęs, myli, nekenčia ir nesiliauja svajoti, kad vieną dieną viskas pasikeis.

Apie vaizduotės pasaulį, kuriame viskas yra įmanoma

KaravalisPilka rutina namai – mokykla – namai akimirksniu atgys naujomis spalvomis, kai atsiversite Stephanie Garber knygą KARAVALIS. Tai stebuklinga istorija, kuri įtrauks skaitytojus į meilės, dūžtančių širdžių ir magijos žaidimą.

Skaitydami šią knygą patirsite tikrą vaizduotės išbandymą. Ar jums pavyks vaizduotėje atkurti magiškąjį pasaulį ir tapti neatsiejama jo dalimi? Ar paslaptingasis žaidimas įtrauks taip stipriai, jog bus sunku atskirti, kas tiesa, o kas tik fantazija?

 

Tad jei iki šiol manote, kad nesate sutverti knygų skaitymui, galbūt dar neatradote tos knygos, kuri įtrauktų visas jūsų mintis? Suteikite progą vienai iš šių knygų įrodyti, kad knygų pasaulis gali būti ne mažiau įdomus nei realus gyvenimas.

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!