Bendros naujienos

Sukrečiantis pasakojimas apie šeimą, kuriai teko išgyventi tragediją, širdgėlą ir šlovę

Alex Finlay – Alabamos valstijoje gimusio, dabar Vašingtone gyvenančio rašytojo slapyvardis. Autoriaus asmenybės formavimuisi didelės įtakos turėjo laikas, praleistas įvairiausiose pasaulio vietose – nuo atogrąžų salų Ramiajame vandenyne, kaimelio Jungtinėje Karalystėje iki atokaus krašto Tolimuosiuose Rytuose.

Vienos kelionės metu, kuomet rašytojas atostogavo Tulume, Meksikoje, o jo atsitiktinai užsisakytame ekologiškame viešbutyje jau dešimtą vakaro būdavo išjungiama elektra, Alex Finlay užrašė pirmąją debiutinio trilerio „Visos tavo baimės“ eilutę. Tą vakarą savo nešiojamajame kompiuteryje autorius žiūrėjo kriminalinę dokumentiką „Netflix“ platformoje, o telefone skaitė naujienas, kuriose buvo aprašyta mįslinga keliautojo iš Amerikos mirtis. Maždaug vidurnaktį, apsuptas įvairiausių džiunglių garsų ir tamsos, Alex Finlay užrašė: „Jų kūnai buvo rasti antradienį“.

Ryškus debiutas – trileris „Visos tavo baimės“

Debiutinis Alex Finlay trileris „Visos tavo baimės“ pasirodė 2021 metų pradžioje ir susilaukė didžiulio tarptautinio pripažinimo. Išverstas į daugiau kaip dvylika kalbų, dabar Alex Finlay debiutas pasirodo ir lietuviškai. Trilerį iš anglų kalbos vertė Inga Čepulienė, išleido Rašytojų sąjungos leidykla.

„Jų kūnai buvo rasti antradienį“ – taip prasideda trileris apie Painų šeimą ištikusį likimą. Po naktinio vakarėlio Niujorko universiteto studentas Metas Painas, grįžęs į bendrabutį, sužino, kad beveik visa jo šeima – mama, tėtis, jaunesnysis brolis ir sesė, atostogavę Meksikoje, rasti negyvi. Apsinuodyta dujomis. Vietos policininkai įsitikinę, kad tai nelaimingas atsitikimas, bet FTB ir Valstybės departamento atstovai šia versija abejoja.

Tragediją plačiai nušviečia spauda, kurios dėmesio centre šeima atsiduria ne pirmą kartą. Iki gyvos galvos įkalintas Meto brolis Denis kadaise tapo dokumentinio serialo herojumi. Jame buvo peršama mintis dėl neteisingo kaltinimo. Tada šalyje kilo didžiulė Denio palaikymo banga, tačiau Metas žino neatskleistą brolio paslaptį.

Grįžęs palaidoti artimųjų Metas susiduria ne tik su įaudrinta žiniasklaida, bet ir su miestelio gyventojų priešiškumu. Jam grįžta prisiminimai, kurių vylėsi atsikratęs, o mirtys Meksikoje kelia vis daugiau įtarimų. Jis privalo atskleisti tiesą apie nusikaltimą, dėl kurio jo brolis atsidūrė už grotų, – ir stoti į akistatą su didžiausiomis savo baimėmis.

Debiutinis trileris sulaukė ir garsiausių rašytojų pripažinimo

Viename interviu Alex Finlay atskleidė nemažą, jo manymu, geriausių trilerių autorių sąrašą, tarp kurių yra Lisa Gardner, Karin Slaughter, John Grisham, James Patterson, Liv Constantine ir kiti. Kai kurie jų nepraleido progos perskaityti ir debiutinio A. Finlay trilerio „Visos tavo baimės“.

„Literatūrinė bomba! Nenuspėjamo siužeto trileris, kuriame tyrinėjama tikroji šeimos – meilės, ištikimybės ir apgavysčių – prasmė“, – trilerių autorė Lisa Gardner.

„Jaudinantys siužeto posūkiai vos spėja vyti vienas kitą. Išskirtinis trileris, parašytas su chirurgo precizika“, – trilerių autorė Karin Slaughter.

„Nuostabu. Finlay pasakojimas sykiu ir hipnotizuoja, ir nuoširdžiai jaudina. Jis įtraukia nuo pat pirmo puslapio ir verčia spėlioti iki pat netikėtos ir stulbinamos atomazgos. Išmintingas, įtaigus, įtampos kupinas trileris. Būtina perskaityti!“ – rašytoja Liv Constantine.