Leidyklos Alma littera vaikų TOP
Mėnesio perkamiausios

Leidyklos ALMA LITTERA 2020 metų vaikų knygų TOP 10

Kokias leidyklos Alma littera knygas praėjusiais metais labiausiai skaitė vaikai? Dalijamės 2020-ųjų metų TOP 10 knygų vaikams, tarp kurių tikimės, kad rasite ne tik jūsų šeimos jau pamėgtų istorijų, bet ir atrasite naujų idėjų, kuo nudžiuginti mažuosius skaitytojus!

Beje, šie perkamiausių knygų rezultatai gauti apibendrinus visus leidyklos Alma littera pardavimo kanalus.

TOP 1: Tony Wolf „Miško pasakos“ (vertė Algimantas Gudaitis)

Kitados buvo stebuklingas miškas, kupinas džiugaus jo gyventojų – nykštukų, žvėrelių ir milžinų – kasdienio klegesio. Paskaitykite, kaip jie draugauja, pramogauja, keliauja ir patiria įvairių nuotykių.

TOP 2: Lina Žutautė „Kakė Makė ir baisi neteisybė“

Knygelėje „Kakė Makė ir baisi neteisybė“ tiek mažas, tiek didelis skaitytojas atpažins save. Nelengva ir nemalonu susidurti su baisia neteisybe, o tikra teisybės diena gali dovanoti be galo daug smagumo. Juk draugystė padeda nugalėti visus iššūkius! „Kakė Makė ir baisi neteisybė“ – tai knygelė apie vaikus kartais aplankantį pavydo jausmą ir pamokas, kurias turime išmokti, kad sugebėtume šį nemalonų jausmą suvaldyti.

„Man patiko ši trumpa ir pamokanti istorija apie pavydą ir vaikų jausmus. Smagu, kad skaitydami savo vaikams Kakės Makės knygutes galime susimąstyti, susivokti ir kartu išmokti ką nors naujo. Vertybės, kurias puoselėja Kakė Makė, yra labai svarbios ir aktualios. Ši istorija puikiai pamoko mus visus, kaip reikia nepavydėti, draugiškai gyventi ir tuo džiaugsmu dalintis su visais“, – nuomone dalijasi tinklaraščio „Babyblog“ įkūrėja Sotera Šveikauskaitė.

TOP 3: „Kalėdinės dainelės“

Spaudžiant mygtukus galima klausytis vaikų įdainuotų Kalėdinių dainelių: „Tyli naktis“, „Kalėdų varpeliai“, „Džiaugsmingų šventų Kalėdų“ ir „Kam, tavo, vilkeli, akelės šviesios?“. Pirmosiose dainelėse išgirsite apie tylų stebuklo laukimą, su trečiąja linkėsite linksmų švenčių, o paskutinioji – apie vilkelį – ypatinga lietuvių liaudies daina. Dainelės lavins vaiko ritmo pojūtį ir muzikinę klausą.

TOP 4: Zigmas Vitkus „Lietuvos istorija“

Istorikas Zigmas Vitkus paprastai ir įdomiai pasakoja Lietuvos istoriją nuo ledynmečio iki pat šių dienų. Vaikai (ir suaugusieji!) sužinos, kokie istoriniai įvykiai mūsų šalyje vyko, kokios didžios asmenybės gyveno, kokia buvo praeities žmonių kasdienybė. „Lietuvos istorija“ – ne tik įdomi pažintis su praeitimi. Joje sužinosite ir apie stulbinamus Lietuvos archeologų atradimus 2018 m.!

Knyga gausiai iliustruota nuotaikingais piešiniais ir vertingomis istorinėmis
nuotraukomis.

TOP 5: Edita Minkuvienė, Aušra Didžgalvienė „Kelionė po Lietuvą: enciklopedija vaikams“

Čiumpame pieštukus, į kompaniją pasikviečiame mažuosius savo bičiulius ir leidžiamės į nepakartojamą, įspūdžių kupiną kelionę po Lietuvą! Nuotaikingi veikėjai – Domas ir Urtė mažuosius keliautojus lydės per visą knygą, pateiks įdomius klausimus ir užduotis, padėsiančias pažinti nuostabią šalį, kurioje gyvename! Drauge išsiaiškinsime, kurioje pasaulio dalyje yra Lietuva, sužinosime įdomių dalykų apie Lietuvos valstybę ir jos simbolius, taip pat susipažinsime su skirtingose mūsų krašto vietose gyvenančių žmonių amatais ir verslais, sodybomis, drabužiais, patiekalais. Sužinosime, kokia Lietuva buvo senovėje, kuo ji gyvena dabar, ir, žinoma, pasigrožėsime unikaliu Lietuvos kraštovaizdžiu, jos augalija bei gyvūnija, aplankydami didžiuosius miestus ir nacionalinius parkus! Vasaros kelionės po Lietuvą prasideda šiandien! Prisijungsi?

TOP 6: „Opa opa opapa. Dainelės vaikams“

Versk puslapius, spausk mygtukus ir klausykis visų pamėgtų dainelių. Čia rasi: Katu, katu katutes; Bū bū, aš jaučiukas,; Augo žirnis ir pupa; Tupi žvirblis kamine.

Smagios dainelės patiems mažiausiems!

TOP 7: Stephany Moss „Kalėdų varpeliai“ (vertė Vainius Bakas)

Tamsiais vakarais su savo mažyliais jaukiai įsitaisius ir suklusus galima išgirsti kalėdinių varpelių tilindžiavimą! Stephany Moss knygelė „Kalėdų varpeliai“ (vertė V. Bakas) skirta ne tik 3–6 metų vaikams, bet ir jų tėveliams. Eiliuota kalėdinė istorija sušildys, įkvėps ir sukurs magiško laukimo atmosferą, o pajudinę knygelę išgirsite skambančius varpelius. Pasiimkite šią knygelę kartu su savimi keliaudami į svečius – knyga turi patogią rankenėlę! Tilindžiuokite varpeliais, dainuokite ir dalinkitės. Tegul šventinio laikotarpio laukimas būna kupinas maloniausių staigmenų ir džiaugsmo!

TOP 8 Lina Žutautė „Monstropedija su Kake Make“

„Monstropedija su Kake Make“ – tai knyga apie paslaptingą monstrų pasaulį. Knygoje vaikų kalba pasakojama apie baimes, meilę ir visus kitus jausmus, kitoniškumą ir draugystės džiaugsmą. Skaitydami šią knygą patikėsite, kad monstrai gyvena kažkur tarp mūsų. O gal net mumyse? Svarbiausia tai, kad išmoksite nugalėti vidines baimes ir į viską pažvelgi kitaip!

Rekomenduojama 5–8 metų vaikams, tačiau patiks visiems Kakės Makės ir monstrų gerbėjams.

TOP 9: XX ir XXI a. Lietuvos vaikų poetų eilėraščių rinkinys „Kai mėnulyje buvau…Įgarsinti eilėraščiai“

Spausk mygtukus ir klausykis smagių bei šmaikščių lietuvių poetų sukurtų gražiausių eilėraščių, tai Justino Marcinkevičiaus „Sapnas“, Violetos Palčinskaitės „Čiaudulys“, Sigito Gedos „Aritmetika“ ir „Senos mašinos“, Almos Karosaitės „Trakšt ir brakšt“.

Eilėraščių pasaulis žaviai vaikiškas, pasakojantis daugiausia apie mažylių kasdienybę: vaikai svajoja apie limonado upes ir šokolado kalnus, mašinėlę, bando suskaičiuoti pirštelius. Knygos eilėraščius sukūrė geriausi XX ir XXI a. lietuvių vaikų poetai, o žaismingai iliustravo Agnė Nananai. Ji taip pat iliustracijas sukūrė Justino Marcinkevičiaus eilėraščių rinktinei „Vaikų žemė“ bei Evelinos Daciūtės eilėraščių knygai „Paslapčiausia paslaptis“.

TOP 10: Kate Panhurst „Pasakos apie drąsias mergaites“ (vertė Danguolė Žalytė)

Nutrūktgalviškai pašėlusios ir linksmos, rimtos ir susimąsčiusios, smalsios ir svajingos – mergaitės gali būti visut visokiausios! Nuotaikingai iliustruota knygelė „mažąsias skaitytojas padrąsins ir įkvėps aštuonių pasakų pagalba! Verskite žaviai spalvingos knygelės puslapius ir susipažinkite su narsiomis bei sumaniomis mergaitėmis – ilgam įsimenančių pasakų herojėmis! Jos ieško nuotykių, yra tokios gudrios, kad gali apgauti net milžinus, nuolat kovoja su blogiu, moka pažadinti miegančius princus ir žino, kaip gyventi ilgai ir laimingai!

Knygelė „Pasakos apie drąsias mergaites“ sužavės iš užmaršties grąžinamomis aštuoniomis senomis pasakomis, kurių herojės įkvėps ir šių dienų mergaites, puoselėdamos jų emocinį intelektą. Nors knyga skirta vaikams nuo 6 metų amžiaus, pelnytai sužavės ir mamas, močiutes, vyresnes sesutes ar smalsius tėčius bei senelius!