knygos.lt apdovanojimai
Knygos.lt naujienos

knygos.lt mugės apdovanojimai: kaip buvo išrinktos 2020 m. perkamiausios knygos?

Pasaulyje, kuriame, rodos, nėra nieko pastovaus, vis tik yra dalykų, įveikiančių visus išbandymus. Tai meilė knygoms! Nors pandemija kėsinosi į visų – skaitytojų, rašytojų ir leidėjų – taip lauktą vasario mėnesio knygų šventę, knygos.lt kviečia prisijungti į virtualią knygos.lt mugę tiesiai iš namų.

Pagrindinis šių metų knygos.lt mugės akcentas – 2020 m. TOP knygų apdovanojimai, kurių vertinimo komisija buvote Jūs. Taip, Jūs! Jokių abejotinų atrankos kriterijų, jokių neišvengiamai šališkų vertinimo komisijų – tik kiekvieno Jūsų balsai, kuriuos suskaičiavome tam, kad galėtume drąsiai ištarti – štai 2020 metų perkamiausios knygos. Apsilankykite knygos.lt mugės puslapyje: https://www.knygos.lt/muge

Kas pateko tarp knygų nominančių?

Pagrindinis kriterijus, pagal kurį atsirinkome knygas nominantes, buvo leidimo metai. Milžiniškame 2020 metais išleistų knygų sąraše po vienu stogu tilpo visos Lietuvos leidyklos nuo mažiausių iki didžiųjų. Visus metus varžėsi net ir tos knygos, kurių išleidimu rūpinosi patys autoriai.

Tiesa, tarp knygų kandidačių pakliuvo ir pakartotiniai leidimai, su viena svarbia sąlyga – lemiamą reikšmę turėjo pakeitimai atnaujinant knygą, pavyzdžiui, naujas viršelis, papildytas skyrius ar naujas vertimas.

Ar buvo ryškių knygų lyderių?

Knygos, pelniusios pirmąsias apdovanojimų vietas, buvo ryškios leidybinio dangaus žvaigždės, gerokai nutolusios nuo antrosios vietos laimėtojų. Aršiausia kova vyko tarp paskutinių dešimtuko vietų knygų laimėtojų, kurių pardavimai pernai metais taip ženkliai nesiskyrė vienų nuo kitų. Visgi vietos interpretacijoms nebuvo – geriausias teisėjas buvo konkretūs skaičiai ir po jais besislepiantis svarus kiekvieno knygos.lt pirkėjo balsas.

Knygas laimėtojas pristato Dovilė Filmanavičiūtė

Viena žinomiausių Lietuvos skaitytojų Dovilė Filmanavičiūtė pristato net tris knygos.lt 2020 m. TOP – grožinių, negrožinių ir vaikų bei jaunimo knygų. Žiūrėkite vaizdo įrašus ir sudalyvaukite virtualiuose knygos.lt mugės apdovanojimuose tiesiog iš namų!

Kodėl reikia tokių knygų apdovanojimų?

Knygų apdovanojimai – tai šventė ir autoriams, ir leidėjams, ir, žinoma, skaitytojams! Autoriams svarbu žinoti, jog jų kūryba pasiekė skaitytojų širdis. Leidėjams – tai proga pasidžiaugti bendro darbo rezultatais ir pažvelgti, kas pernai metais buvo aktualiausia, kokių naujų įžvalgų galima pasisemti naujiems leidybiniams metams. Skaitytojams ši retrospektyva – tai būdas sutaupyti brangaus laiko, renkantis knygas, kurias jau įvertino minios bendraminčių.

Kaip galiu rasti apdovanojimą pelniusias knygas?

Vasario mėnesį knygas laimėtojas galite rasti specialiame renginio puslapyje knygos.lt/mugė. Be to, visos TOP 2020 metų knygos žymimos specialiu ženklu – žvaigždute TOP. Rinkdamiesi knygą ir pamatę šį ženkliuką, žinosite, kad tai viena perkamiausių praėjusių metų knygų.

Kasmet išleidžiama nesuskaičiuojama gausybė knygų. Kaip išsirinkti tas knygas, kurios nedulkės lentynoje ir bus vertos kiekvienos Jūsų laisvalaikio minutės, praleistos skaitant? Kviečiame atidžiai apžiūrėti 2020 metų perkamiausias knygas laimėtojas! Kiek iš jų jau esate skaitę? Kurias norėtumėte perskaityti? Tegul knygų šventė šį vasarį ateina ir į Jūsų namus! Juk šventę galime susikurti ir patys, tiesa?

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!