Baltos Lankos knygos vaikams
Bendros naujienos

Kiekviena vasara turi savo istoriją – kokiomis istorijomis šią vasarą nuspalvins vaikai?

Vasara tradiciškai prasideda tarptautine vaikų gynimo diena – tai ne tik proga kalbėti apie tai, kas aktualu ir svarbu užtikrinant vaikų gerovę, bet ir galimybė prisiminti, kad kiekviena vasara turi savo istoriją. O geros, auginančios, pamokančios ar tiesiog žiauriai linksmos istorijos dažniausiai nugula į knygas.

Net dešimt leidyklos „Baltos lankos“ knygų įvairaus amžiaus vaikams gali tapti tikrais vasaros atradimais.


Aušra Žičkienė, Dovydas Čiuplys, Vytautas Leistrumas „Džyru džyru muzikėlė. Tartį lavinančios dainelės

DŽYRU DŽYRU MUZIKĖLĖ: tarimą lavinančios dainelės. Vartykite, klausykite ir dainuokite kartu su vaikais!

Garsinėje, spalvingai ir šmaikščiai iliustruotoje knygoje rasite visiems žinomų ir mažiau girdėtų linksmų lietuvių liaudies dainelių vaikų tarčiai lavinti.

Knyga skirta visiems, kam būtų pravartu išmokti gražiai ištarti raides ir žodžius. Bet ne tik. Visi, kurie nori smagiai pamiklinti liežuvį greitakalbėmis-greitadainėmis, kuriems smagu traukti lietuviškas melodijas, galės šią knygelę vartyti, klausyti ir dainuoti kartu su vaikais. Dainelių melodijos nesudėtingos, jos įrašytos ir greitu, ir lėtu tempu.


Kes Gray, Jim Field „Ei, varle!

EI, VARLE! Spalvinga, šmaikšti ir netikėtai rimuota istorija vaikams nuo 3 metų

„Spalvinga, beprotiškai juokinga ir rimuota… Kam galėtų nepatikti?!“ – apie šią knygą rašo „The Guardian“.

Ei, varle!“ – šmaikšti ir netikėtai rimuota istorija apie žalią varlę, kuri sužino, kad visi gyvūnai turi tik jiems skirtas vietas sėdėti. Bet varlė visai nenori tupėti ten, kur jai liepiama. Laikas susirasti kitą, patogesnę, vietą!

Iš anglų k. vertė Reda Puodžiukė.


Bobbie Peers „Viljamas Ventonas. Orbuliatoriaus Agentas

ORBULIATORIAUS AGENTAS. Viljamas Ventonas. 3 knyga. Nauji Viljamo Ventono – geriausio pasaulyje kodų šifruotojo – nuotykiai

Gera žinia Bobbie Peerso knygų „Luridijaus vagis“ ir „Kriptalo portalas“ skaitytojams – jau greitai pasirodys trečioji serijos knyga „Orbuliatoriaus Agentas“. Leiskitės į naujus Viljamo Ventono – geriausio pasaulyje kodų šifruotojo – nuotykius!

Po šimto metų pertraukos didysis Londono laikrodis netikėtai sustojo. Tai gali reikšti tik viena – Orbuliatoriaus Agentas vėl čia. Ir jis ieško geriausio pasaulyje kodų šifruotojo – Viljamo Ventono.

Iš norvegų k. vertė Justė Nepaitė.


Linas Jonauskas „Kur ieškoti rudojo lokio

KUR IEŠKOTI RUDOJO LOKIO ir kiti nutikimai gamtoje. Spalvingas gidas jauniesiems gamtos tyrinėtojams!

Spalvingas, gumele perrištas gidas jauniesiems gamtos tyrinėtojams.

Ar kada susimąstėte, kokia įspūdinga gamta mus supa? Skaitydami šią knygą, leiskitės į nesibaigiančius nuotykius ir viską išvyskite savo akimis! Čia rasite galybę įdomių faktų, daug naudingų patarimų; pasisemsite idėjų, kaip keliauti su šeima ar draugais; sužinosite, kaip tausoti gamtą ir rūpintis kitais, bei išbandysite daugybę naujų dalykų!


Debi Gliori „Kaip išmokyti drakonus Žemę tausoti

KAIP IŠMOKYTI DRAKONUS ŽEMĘ TAUSOTI: dar viena nuostabi bestselerio „Mylėsiu tave, kad ir kas nutiktų“ autorės knygelė

Nuostabus pasakojimas vaikams itin svarbia mums visiems tema. Paprastais žodžiais ir ryškiomis iliustracijomis autorė padeda suprasti, kokią įtaką daro besaikis vartojimas, ir kviečia atsakingai rūpintis savo aplinka bei vienas kitu.

Jau ankstesnėse autorės knygose „Mylėsiu tave, kad ir kas nutiktų“ bei „Nuraminsiu tave, net jei šėls audra“ pamėgtas lapiukas kartu su draugais moko šėlstančius ir be saiko Žemės resursus eikvojančius drakonus pradėti gerbti, mylėti mūsų planetą, ją tausoti ir visada apgalvoti savus norus.

Iš anglų k. vertė Reda Puodžiukė.


Rotraut Susanne BernerKą žmonės veikia vasarą

KĄ ŽMONĖS VEIKIA VASARĄ: didelė, spalvinga knyga, kiekviename puslapyje pasakojanti daugybę vasariškų istorijų

Ši didelė, spalvinga, kupina pačių įdomiausių istorijų knyga įtrauks ne tik mažiausius, bet ir vyresnius vaikus! Pagaliau vasara! Prisirpo vyšnios, po žolę bėgioja basi vaikai, o po trumpo, bet smarkaus lietaus netrukus vėl nušvinta saulė. Knygos puslapiuose autorė pasakoja daugybę istorijų: apie Zuzanos gimtadienį parke, pradingusius pingvinus ar kiekviename puslapyje besislepiančią pelytę.

Iš prancūzų k. vertė Kotryna Žukaitė.


Aurelie Chien Chow Chine „Mano jausmai

MANO JAUSMAI: vienaragis Gastonas padės vaikams atpažinti užplūstančias emocijas ir patars, kaip su jomis elgtis

Gastonas – mažas vienaragis. Visai kaip ir tave, jį dažnai aplanko įvairios emocijos. Kad užplūdę jausmai neapverstų visko aukštyn kojomis, Gastonas žino vieną svarbią paslaptį, kuria mielai pasidalys ir su tavimi!

Trumpos kasdienės istorijos moko vaikus atpažinti ir įvardyti užplūstančias emocijas, pataria, kaip jas priimti ir kaip su jomis elgtis, o kiekvieno skyriaus pabaigoje aprašyti kvėpavimo pratimai parodys, kaip kaskart užvaldžius stipriems jausmams viską grąžinti į vėžes.

Iš prancūzų k. vertė Donata Pleskevičienė.


Živilė Adomaitytė „Linksmoji abėcė

LINKSMOJI ABĖCĖ: tyrinėti, sužinoti ir išmokti lengviausia tada, kai tai daryti smagu ir vaikams, ir suaugėliams!

Tyrinėti, sužinoti ir išmokti lengviausia tada, kai tai daryti smagu ir vaikams, ir suaugėliams!

Knygelės piešiniai paskatins vaikus susipažinti ir įsidėmėti, kaip atrodo lietuvių kalbos abėcėlės raidės, o kartu skaitantys vyresnieji draugai prisimins, kad būnant vaiku galima laisvai ŽONGLIRUOTI ŽIRNIAIS, pamatyti PŪKUOTĄ PONĮ ir ROŽINĮ RAGANOSĮ arba patikrinti: gal tikrai šiandien DELFINAS DŪKSTA DEBESYSE?


Živilė Adomaitytė „3D automobiliai“ ir „3D žvėrys ir gyvūnėliai“ (serija „Pasidaryk ir žaisk“)

Pasidaryk ir žaisk: 3D automobiliai. Spalvink, iškirpk, suklijuok ir kurk įvairiausius žaidimus!

Spalvink, iškirpk, suklijuok ir kurk įvairiausius žaidimus su 3D automobiliukais arba gyvūnėliais! Gal tai bus lenktynės trasoje, gal automobilių paroda ar gelbėjimo tarnybų žygdarbiai? O gal savo susikurtame miške, krūmynuose ir žolynuose apgyvendinsite miško žvėris, paukščius ir naminius gyvūnėlius?

Spalvinimas ir karpymas lavina smulkiąją motoriką, o ši itin svarbi sklandžiai kalbai, rašymui ir net skaitymui. Gamindamas modeliukus vaikas išmoks susitelkti, lavins koordinaciją ir rankos tikslumą. Be to, spalvinimas, kaip ir piešimas, ugdo kantrybę, mažina emocinį nuovargį ir padeda atsipalaiduoti, nusiraminti.