Bendros naujienos

Kada geriausias metas tobulinti profesinius įgūdžius, semtis žinių ir mokytis naujų dalykų? Dabar!

Gali būti nelengva save tuo įtikinti, bet geriausias metas mokytis naujų dalykų, gilinti žinias ir tobulinti profesinius įgūdžius yra… dabar. Jau seniai norėjote išsivaduoti iš žalingų įpročių, svajojote pradėti medituoti, išmokti geriau planuoti laiką ar išbandyti naujus vadovavimo metodus? Taigi laikas pradėti, o įkvėpimo ir žinių geriausia semtis iš knygų.

Būtent tam atrinkome net šešias profesiniam ir asmeniniam tobulėjimui skirtas leidyklos „Baltos lankos“ knygas, kurios ne tik motyvuos pokyčiams, bet ir padės rasti būdų, kaip gerinti savo profesinius įgūdžius.


Saulius Jovaišas, Valerija Buzėnienė „Misija Talentai. Kaip pritraukti, atrinkti ir išlaikyti geriausius

MISIJA TALENTAI: knygos „Boso valanda“ bendraautorių siūlomas sprendimas tiems, kurie neranda darbuotojų

Dviejų bendraautorių – vadovų konsultanto, projekto „Boso valanda“ kūrėjo Sauliaus Jovaišo ir talentų pritraukimo, darbuotojų paieškos ir atrankos praktikės, lektorės Valerijos Buzėnienės knygoje „Misija Talentai“ siekiama atsakyti į svarbiausius su personalo vadyba susijusius klausimus: ką daro tie, kuriems pavyksta pritraukti ir teisingai atsirinkti darbuotojus? Kaip išlaikyti darbuotojus, kurių reikia ir kitiems?

Leidinyje taip pat pateikiami ir geriausią personalo vadybos patirtį taikančių organizacijų pavyzdžiai.

„Knygą skiriame Jums. Tiems, kurie rūpinatės, kaip pritraukti ir atrinkti. Ir išlaikyti. Geriausius. Jūs atliekate nepaprastai reikšmingą vaidmenį vertės kūrimo grandinėje“, – teigia knygos bendraatoriai.


Saulius Jovaišas ir bendraautorių kolektyvas „Boso valanda. Kasdienė šiuolaikinio vadovo knyga: kaip vadovauti žmonėms

Boso valanda. Kasdienė šiuolaikinio vadovo knyga: kaip vadovauti žmonėms?

Mūsų dienų rinkoje būtent vadovo elgesys su darbuotojais yra lemiamas veiksnys, užtikrinantis įmonės našią, produktyvią veiklą ir sėkmę konkurencinėje kovoje. Lektorius ir verslo valdymo konsultantas Saulius Jovaišas siekia paskatinti būsimus ir esamus vadovus susimąstyti apie savo efektyvumą dabartinėje rinkoje – kaip turi elgtis ir ką turi daryti vadovas, kad jo vadovaujamos organizacijos darbuotojai kurtų maksimalią pridėtinę vertę.

„Apie ką ši knyga? Peteris Druckeris kitados yra taikliai pasakęs: „Jei vadovai suprastų, kad jų darbas ir yra darbas su žmonėmis, jie būtų kur kas efektyvesni vadovai…“ (Ar kažkaip panašiai.) Ką tai reiškia? <…> Šiandien vadovai – ne tie žmonės, kurie valdo kitus, kad jie atliktų užduotis ar funkcijas, o tie, kurie ugdo žmones, kad būtų pasiekti tikslai“, – sako S. Jovaišas.


Charles Duhigg „Įpročio galia“ (vertė Nida Norkūnienė ir Milda Černiauskaitė)

Įpročio galia. Kodėl mes taip elgiamės ir kaip tai pakeisti

Kaip vienas reklamos paslaptis perpratęs žmogus dantų valymą pavertė kasdieniu kone viso pasaulio žmonių įpročiu? Kaip kariuomenės generolas įstengė nuraminti įtūžusią minią, perpratęs ryšį tarp riaušių ir greitojo maisto? Kaip plaukikas Michaelis Phelpsas pasiekė pasaulio rekordą, nieko nematydamas pro vandens prisisunkusius akinius? Kaip prekių reklamuotojai nustato, kurios klientės laukiasi, ir ima reklamuoti joms prekes, nors apie nėštumą dar nežino net jų šeimos? Atsakymas yra įpročiai.

Šioje knygoje „New York Times“ žurnalistas Charlesas Duhiggas priveda mus prie šiurpinančio mokslinių atradimų bedugnės krašto. Šie atradimai paaiškina, kodėl egzistuoja įpročiai ir kaip galima juos pakeisti –kad pasikeistų verslo įmonių, bendruomenių ir mūsų pačių gyvenimai.


Charles Duhigg „Geriau, greičiau, efektyviau. Produktyvumas versle ir gyvenime“ (vertė Eglė Podčašinskienė)

Geriau, greičiau, efektyviau: produktyvumas versle ir gyvenime

Knygoje nagrinėjamos aštuonios idėjos, kurios turi lemiamą poveikį didinant žmogaus ar įmonės produktyvumą. Remdamasis naujausiais neurologijos, psichologijos, elgesio ekonomikos tyrimais bei verslo lyderių, pokerio lošėjų, lėktuvų pilotų, kognityvinio mokslo specialistų patirtimi, autorius C. Duhiggas atrado, kad jo pašnekovai dažnai kartoja tas pačias sąvokas ir principus, ir šie padėjo jam suprasti, kodėl vieni žmonės ir įmonės yra daug našesni už kitus.

Šioje knygoje rasite atsakymus į klausimus, kokie sprendimai padeda siekti sėkmės ir yra svarbiausi; kaip nusistatyti tikslus, padėsiančius įgyvendinti drąsias svajones; kaip kitu kampu pažvelgti į situaciją ir pamatyti ne problemą, o situacijoje slypinčias galimybes; kaip atverti savo protą naujiems kūrybiškiems ryšiams ir kaip šiuolaikiniame technologijų pasaulyje sugebėti greičiau mokytis, pristabdant žaibiškai užliejantį informacijos srautą.


Jen Sincero „You are a badass: kaip nustoti abejoti savimi ir pasiimti iš gyvenimo viską, ko nori“ (vertė Karina Juodelytė-Moliboga)

You are a badass: kaip nustoti abejoti savimi ir pasiimti iš gyvenimo viską, ko nori

Būti visada nuolankiam, priimti viską, kaip yra, ir laukti, kol likimas visas problemas išspręs už jus, – nelabai efektyvu, tiesa? O ką, jei imtumėt ir stipriai papurtytumėt save už pečių, kad pagaliau atsibustumėt iš šimtu procentų jūsų netenkinančios dabarties? Patikėkite – viskas įmanoma! Reikia tik išdrįsti daryti tai, ko iki šiol nesate darę: ne norėti keisti savo gyvenimą, o tvirtai nuspręsti tai padaryti.

You are a badass“ jums taps paspirtimi pasiimti iš gyvenimo viską, ko nusipelnėte. Juk nusipelnėte, tiesa?


Kankyo Tannier „Gydanti tyla“ (vertė Greta Štikelytė)

GYDANTI TYLA: kaip surasti kelią į vidinę ramybę

Sugebėjimas atrasti tylos minutę nesibaigiančioje rutinoje mažina stresą, gerina gyvenimo kokybę ir savijautą. Nors esame nuolatos apsupti garsų ir vaizdų, trumpam sugrįžti į save nėra taip sudėtinga, kaip galėtų atrodyti.

Prancūzė dzenbudistė vienuolė Kankyo Tannier šioje knygoje dalinasi sukaupta patirtimi apie tylos svarbą mūsų gyvenime. Kankyo Tannier patarimai pagrįsti kasdieniu gyvenimu, todėl lengvai įgyvendinami, o jos aprašyti pratimai – lengvai atliekami. Pamažu taikant autorės metodus atsivers durys į kitokį gyvenimą, pasaulis taps geresnis ir jums, ir aplinkiniams.