knygų naujienos
Knygų naujienos

Ką skaityti šią savaitę? Rugpjūčio 1 – 7 d. knygų naujienos

Savaitė prabėgo taip greitai ir mes vėl trumpai pristatome įdomiausias knygas, šią savaitę pasiekusias KNYGOS.LT sandėlį. Jūsų teismui – 5 įdomiausios šios savaitės knygų naujienos.

Knyga, į kurią panašių nėra

Robert Sabuda „Alisa stebuklų šalyje“ su iššokančiais paveikslėliais

Alisa stebuklų šalyje

Be jokios abejonės tai yra pati įspūdingiausia šios savaitės naujiena. „Alisa stebuklų šalyje“ jau savaime yra išskirtinė ir stebuklinga istorija, kurią žino kiekvienas, tačiau knygų iliustratorius, popieriaus inžinierius ir modernių knygų su iššokančiais paveikslėliais superžvaigždė Robertas Sabuda šią legendinę knygą perkėlė į visiškai kitą lygį. „Oho“ faktorius šioje knygoje labai stiprus –atverskite ją ir jums prieš akis tiesiogine prasme iššoks stebuklingas Alisos pasaulis. Netradicinė, be galo įdomi knyga – ar gali būti geresnė dovana smalsiam ir stebuklus mylinčiam skaitytojui?

Verta perskaityti: 6 faktai, kurių nežinojote apie knygą „Alisa stebuklų šalyje“

Dar daugiau receptų pietums darbe

Paulius Strasevičius „Superpietūs dėžutėje“

Superpietūs dėžutėje

Mano širdį jau spėjo pavergti „Smagurio“ leidyklos išleista knyga „Pietūs dėžutėje“, tačiau idėjų naujiems patiekalams niekada nebus per daug. Ypatingai naujiems patiekalams, kurie tilptų į dėžutę ir puikiai tiktų numalšinti alkį dirbant biure ir neturint laiko arba tiesiog nenorint eiti valgyti į kavines. Įdomūs salotų receptai, lavašai, omletai, sumuštiniai ir, svarbiausia, desertai… Smagiausia tai, kad prie kiekvieno recepto nurodytas jo sudėtingumas šaukštais (1 šaukštas – labai paprasta, 3 šaukštai – reikia šiek tiek paplušėti), tai leis iš karto nuspręsti ar receptas domina, ar geriau jį pasilikti ateičiai. Išvada – puiki knyga kiekvienam, besirenkančiam pietus darbe.

Knyga kamuojamiems dvasinio alkio

John O’Donohue „Anam ċara: keltų pasaulio dvasinė išmintis“

Anam cara. Keltų pasaulio dvasinė išmintis

Šią knygą man teko skaityti tikriausiai prieš gerą dešimtmetį, o dabar jos leidimas pakartotas. Nors šią knygą parašė Katalikų kunigas, tačiau ji skirta bet kurią religiją išpažįstančiam (arba neišpažįstančiam visai) skaitytojui. Visų pirma tai knyga apie sielų draugystę ir bendrumą, taip pat apie vienatvę, senėjimą ir mirtį. Į visa tai pažvelgiama per keltiškąją pasaulėvoką. Šią knygą vertėtų perskaityti tiems, kurie ieško paguodos, išminties, įkvėpimo.

Jaudinanti trečioji „Ypatingų vaikų namų“ knygų serijos dalis

Ransom Riggs „Sielų biblioteka. „Ypatingų vaikų namai“. 3 knyga“

Sielų biblioteka. „Ypatingų vaikų namai“. 3 knyga

Į New York Times bestselerių sąrašą patekusi serija sulaukė paskutinės dalies. Daugiau nei pusšimtis gūdžių, niūrių senovinių nuotraukų, randamų knygoje, nuostabiai papildo jos turinį, o ant stalo paguldyta knyga atrodo lyg atkeliavusi iš praeities. Įtempta jaudinančios ir keistos istorijos pabaiga, kurios laukė visi „Ypatingų vaikų namų“ serijos gerbėjai.

Kelionė po Vilnių anglų kalba

Julija Reklaitė,Rūta Leitanaitė, Marija Drėmaitė „Vilnius 1900 – 2016: an architectual guide“

Vilnius, 1900-2016 an architectural guide

Vilniaus architektūros gidas lietuvių kalba buvo išleistas jau seniau šiais metais, o dabar leidykla „Lapas“ pristatė knygos leidimą anglų kalba. Tai puiki žinia visiems, norintiems su Vilniaus architektūra supažindinti lietuviškai nekalbančius draugus bei pažįstamus. Gausiai iliustruotas ir faktine medžiaga prisotintas gidas leis ne tik pamatyti, bet ir atrasti, sužinoti, suprasti.

Gero savaitgalio su knyga!

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!