Bendros naujienos

5 nauji BALTO trileriai vasarai: įtampa iki paskutinio puslapio

Ne vienam knyga – būtina atostogų dalis. Knygos telpa tarp daiktų, sukrautų neštis į paplūdimį, jas įspraudžiame į kelionės lagaminą, kurį vos galime užsegti, ar atsiverčiame atokvėpio valandėlę po karščiu alsuojančios dienos darbų. BALTO leidybos namų naujienos – tiems, kurie trokšta atsidurti kraują varinėjančio trilerio sūkuryje.

Bo Svernströmas daug metų dirbo viename didžiausių Švedijos dienraščių „Aftonbladet“, nors nebuvo kriminalinių naujienų reporteris, tačiau kompiuteryje kaupė įvairią informaciją apie nusikaltimus. Tad kai galų gale sėdo rašyti debiutinio trilerio „Aukos“, jau žinojo, kas bus „nužudytas“ pirmas… Pirmoji auka – daržinėje rastas šiurpiai sužalotas vyras. Netrukus aptinkamas panašiai nukankintas kitas vyras. Aukų daugėja, tad komisaras Karlas Edsonas ir jo komanda turi išspręsti šį rebusą.

Aktorė Eimė Sinkler grįžta namo ir supranta, kad jos vyras dingo. Jeigu būtų dingęs dėl jos kaltės, juk prisimintų? Bet Eimė neprisimena. Kriminalistai mano, kad ji kažką slepia, ir yra teisūs. Eimė tikrai turi tamsių paslapčių. Ir atrodo, kad kažkas iš jos praeities jas žino. Taip užsimezga buvusios žurnalistės britės Alice Feeney naujo trilerio „Žinau, kas tu esi“ intriga. Pirmasis jos psichologinis trileris „Kartais aš meluoju“ tapo pasauliniu bestseleriu.

Liusė, mamos netekusi paauglystėje, veltui tikisi, kad elegantiška ir santūri anyta Dajana užpildys širdyje atsivėrusią tuštumą. Marčios ir anytos santykiai ilgainiui tampa vis sudėtingesni. Praeina dešimt metų ir Dajana savo namuose randama negyva. Stalčiuje – atsisveikinimo laiškas, kuriame ji prisipažįsta nebeturėjusi jėgų kovoti su vėžiu. Tačiau po skrodimo paaiškėja, kad jokio vėžio nebūta. Ar tikrai Dajana pasitraukė iš gyvenimo pati? Mėgstantiems psichologines dramas su detektyvo prieskoniu – australų rašytojos Sally Hepworthromanas „Anyta“.

Išgirdusi, kad tėvas, jauna jo žmona ir dvylikametė podukra buvo sunkiai sužeisti per ginkluotą apiplėšimą, Robina priversta grįžti į gimtąjį miestą, iš kurio stengėsi pabėgti kuo toliau. Kol ligoninėje tėvas kovoja už savo gyvybę, o policija nesėkmingai bando aiškintis nusikaltimą, Robina bando atkurti santykius su artimaisiais, tačiau greitai supranta, kad šioje šeimoje visi turi ką slėpti: ir tėvo žmona, ir sesuo, ir brolis, ir netgi sūnėnas. Tokią mįslę naujame romane „Bloga duktė“ užmena populiari kanadietė rašytoja Joy Fielding.

Tai turėjo būti paprastas pasimatymas su patikimai atrodančiu vyruku iš pažinčių svetainės. Tačiau atsibudusi sekmadienio rytą Alė supranta, kad įvyko kažkas bloga. Ji kruvina, jai beprotiškai skauda galvą ir ji neatsimena, kas atsitiko. Dar baisiau – dirstelėjusi į veidrodį, Alė neatpažįsta į ją žiūrinčio veido. Neatpažįsta buvusio savo vyro, brolio ir draugų. Ir ji negali atpažinti žmogaus, kuris ketina ją sunaikinti… Taip prasideda bestselerių autorės Louise Jensen psichologinis trileris „Pasimatymas“.