Bendros naujienos

Vilniaus knygų mugė 2018: OBUOLYS jums paruošė išskirtinių naujienų

Kaip ir kasmet, visai netrukus Lietuvą šturmuos kasmetinis, visus literatūros mylėtojus suvienysiantis renginys – VILNIAUS KNYGŲ MUGĖ 2018. Tai ne tik skaitytojų susibūrimas, susitikimai su rašytojais ir renginių gausa, bet ir visų leidyklų naujienų pristatymas.

Leidykla OBUOLYS taip pat visus metus plušėjo ir paruošė išskirtinių, unikalių knygų, kurios bus pristatytos būtent knygų mugės metu! O kad būtų paprasčiau ir aiškiau nepasiklysti knygų gausoje, pasižvalgykime po OBUOLIO naujienas.

David Lagercrantz „Mergina, kur pakliuvo į voratinklį“

MERGINA, KURI PAKLIUVO Į VORATINKLĮJI GRĮŽO! Kone skandalingiausia knygų mugės žinia – Lisbeta Salander – mergina su drakono tatuiruote šį kartą pakliuvo į voratinklį! Taip taip, įžūlioji ir Lietuvos skaitytojų jau pamilta hakerė grįžta su nauja, pritrenkiančia ir intriguojančia istorija!

Pasauliniu bestseleriu tapusi trilogija pagaliau sulaukė tęsinio. Tie patys išsiilgti veikėjai, tik kiti iššūkiai ir dar daugiau kraują stingdančių nuotykių! Šį kartą nebijantis pavojų žurnalistas Mikaelis Bliumkvistas atsiduria itin pavojingoje situacijoje. Jis, garsus švedų profesorius ir visas Stokholmas atsiduria kibernetinių nusikaltėlių taikinyje. Situaciją apsunkina ir tai, jog nusikaltėlių pusėje stovi ir aukšti valdžios pareigūnai pasiryžę aukoti viską, kad tam tikra informacija niekada neiškiltų viešumon. Žinoma, atakų centre – Lisbeta Salander.

Itin gerai organizuota nusikaltėlių grupuotė, netikėti siužeto posūkiai, kupini veiksmo puslapiai, jau pamilti veikėjai ir neįtikėtinai geras detektyvas! Pradėję skaityti „Merginą, kuri pakliuvo į voratinklį”, negalėsite knygos užversti iki paskutinio puslapio!

Adolfas Ramanauskas – Vanagas „Partizanų gretose“

PARTIZANŲ GRETOSEAUKSINIO OBUOLIO kolekcijos pasididžiavimas – Adolfo Ramanausko – Vanago knyga „Partizanų gretose“. Tai unikali istorija apie partizanų vadą, kovojusį ir kentėjusį dėl mūsų tėvynės. Autobiografija gausiai iliustruota nuotraukomis bei skaudžių prisiminimų įrodymais.

Beje – nuotraukos dar niekur nematytos ir atrinktos paties Adolfo Ramanausko – Vanago dukters. Tokią knygą turėti – tikra garbė, o perskaityti – būtinybė. Pažinti savo šalies istoriją, kad ir labai skaudžią ir jautrią – reikalinga ir vertinga. „Partizanų gretose“ – vieno didžiausių Laisvės kovotojų liudijimai bei tikros meilės Lietuvai, nepriklausomybei ir šeimai įrodymas.

Vydūnas „Sveikata ir asmenybė“

2018 –ieji – VYDŪNO 150 METŲ GIMIMO JUBILIEJUS!

VYDŪNAS. ASMENYBĖ IR SVEIKATADar viena AUKSINIO OBUOLIO kolekcijos pažiba – rinktiniai Vydūno raštai iš 1903 – 1952 metais rašytų publicistinių straipsnių. Tai išskirtinė galimybė gauti dvasinio tobulėjimo pamokų iš vieno iškiliausių visų laikų Lietuvos mąstytojų!

Indijos filosofija bei vedomis žavėjęsis ir jomis remdamasis Vydūnas kūrė savo filosofiją ir domėjosi tuomet nauju teosofijos judėjimu. Savo mąstymu pralenkęs laiką, Vydūnas buvo feminizmo bei vegetarizmo pradininkas Lietuvoje, o jo taiklios įžvalgos yra aktualios iki šių dienų. „Sveikata ir asmenybė“ – išskirtinių Vydūno minčių rinkinys tapsiantis tikru dvasino augimo vadovėliu.

 

Robertas Pogorelis „Užkeikto keliautojo užrašai“

UŽKEIKTO KELIAUTOJO UŽRAŠAIKodėl keliautojas užkeiktas? Todėl, jog pats autorius teigia – nekeliauti jis tiesiog negali! Aplankęs daugiau nei septyniasdešimt šalių ir sukaupęs begales neįkainojamų žinių bei patirties, Robertas Pagorelis pristato jau antrąją savo knyga kelionių tema! Pirmojoje knygoje gavome patarimų, kaip keliauti pigiau, o antrojoje – „Užkeikto keliautojo užrašuose“ – rašytojas atskleis įdomių, netikėtų, o kartais ir pavojingų kelionių užkulisius. Knyga gausiai iliustruota autentiškomis nuotraukomis, nukelsiančiomis skaitytoją į autoriaus aplankytas egzotiškas vietas.

 

Andrius Užkalnis „Minčių srautas“

MINČIŲ SRAUTASAštuntoji autorius knyga – šį kartą itin stilinga, itin įžvalgi, įdomi ir… itin juokinga. „Minčių srautas“ – išskirtinių A. Užkalnio tekstų rinktinė, geriausios jo publikacijos vienoje vietoje. Tai knyga apie viską po truputį: keliones, žmones, miestus, Ameriką. Ir apie viską A. Užkalnis rašo per jau pamėgtą ir tik jam būdingą aštraus humoro prizmę.

Knygoje rasite ne tik taiklias autorius įžvalgas, bet ir gausybę nuotraukų iš jo gyvenimo, kelionių ir kasdienybės. „Minčių srautas“ – puiki galimybė pasižvalgyti į per dešimt metų parašytus ir sukauptus taikliausius A. Užkalnio tekstus ir rasti tą, kurio galbūt seniai ieškojote.

Apžvalgą paruošė leidykla OBUOLYS

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!