naujos knygos vaikams
Bendros naujienos

Skaito visa šeima: knygos vaikams, kurios patiks ir tėvams

Gyvename sudėtingais laikais. Dar neseniai susidoroję su karantinu namuose, pasitinkame naujus iššūkius. Vienas jų – kaip paskatinti savo vaikus praleisti mažiau laiko prie labai traukiančių spalvotų telefonų ir planšetinių kompiuterių ekranų. Trauka suprantama! Juk ten tiek įdomybių! Tiek žaidimų! Azarto! Viskas mirgėte mirga ir vilioja.

Ką daryti, kai tėvų ir vaikų interesai išsiskiria? Tėvams rūpi, kaip pakurstyti vaikų norą bėgti į lauką, važiuoti dviračiais, kankinti savo apdaužytas riedlentes ar pagaliau įkišti kojas į menkai nuvažinėtus riedučius. Kaip parodyti, koks malonumas lėkti, bėgti, kvėpuoti tikru, gyvu oru ir priminti, kas yra kiemo šėlsmas su draugais, nerūpestingai suplėšyti drabužiai, dėmės ant pilvo, nubrozdinti keliai ar alkūnės, tikri, gyvenimiški įbrėžimai ant delnų? Štai kur buvę, kur nebuvę ir mokslo metai pasibeldė į duris. Ir…

Mokytoja Kristina maloniai teiraujasi, kaipgi sekėsi su vasaros skaitiniais? …hmmmm… O kas buvo užduota?

Nenuostabu, kad vasara buvo skirta pačiupti išsiilgtą žalią gamtą už kojų, pakutenti vėjui plaukus ir ištaškyti kiek įmanoma daugiau Lietuvos jūros, ežerų ir ežeriukų vandenį. Dabar pats laikas priminti vaikams meilę knygoms ir parodyti, kaip skaitydami ne tik augame, tobulėjame, tampame geresni, bet ir išdrįstame svajoti.

Šiandien pristatome keturias naujas leidyklos „Alma Littera“ knygas, kurias su malonumu skaitysite visa šeima. Spalvingos, interaktyvios ir žaismingos knygos trauks ne mažiau nei įdomiausi žaislai, be to padės išmokti skaityti, lavins atmintį, sužadins smalsumą, atsakys į visus mažųjų kodėlčiukų klausimus ir paskatins gerai pasukti galvą net ir tėvelius bei senelius. Pažadame – smagus ir azartiškas šeimos vakaras garantuotas!

Kiškių troleibusai. Įgarsinti eilėraščiai

Penki įgarsinti žinomų lietuvių autorių eilėraščiai vaikams!
Skirta mažiausiems skaitytojams nuo 1 iki 3 m.

Nuostabios Vilijos Kvieskaitės iliustracijos tikrai patrauks mažųjų skaitytojų dėmesį ir paskatins įsitraukti. Spaudydami mygtukus ir klausydami eilėraštukų vaikučiai lavina atmintį, ugdo dėmesingumą ir kantrybę, ritmo pojūtį ir kalbos jausmą. Beje, tai puiki knygelė prieš miegą, kuri puikiai tiks vietoje lopšinės ar pasakos.

Spausdami mygtukus vaikai išgirs lietuvių poetų sukurtų gražiausių eilėraščių apie gyvūnus: Kazio Jakubėno „Pelytė“ ir „Kačiukai“, Violetos Palčinskaitės „Boružė“, Janinos Degutytės „Bitė“, Ramutės Skučaitės „Lopšinė“.

Vaikai sužinos, kaip žaidžia kačiukai, kam boružei reikia sparnų, kaip pluša bitutė ir kokie kiškiai vairuoja troleibusus. Nejučiomis mažieji ims kartoti kartu eilėraščius kartu su diktore Violeta.

Mano abėcėlė. Su magnetukais

Naujas knygos tiražas: susipažink su raidėmis ir išmok skaityti pirmuosius žodžius!
Skirta 5 – 7 m. amžiaus vaikams

Puiki knyga tėvams, kurių mažieji mokosi skaityti ir nori mokytis su džiaugsmu. Rinkinyje yra visos reikalingos priemonės: 60 psl. knyga su abėcėlės raidėmis ir žodžiais, žodžių junginiais ir didelė magnetinė lenta su 70 didžiųjų ir mažųjų magnetinių raidžių. Rinkinį labai patogu naudoti namuose kaip neteplią rašymo lentą. Puiki priemonė susipažinti su raidėmis ir mokytis skaityti pirmuosius žodžius!

Protų mūšis visiems sumaniems ir gudriems

80 klausimų – 80 atsakymų! Tai interaktyvi ir smagi knyga mažiesiems kodėlčiukams su atverčiamais langeliais, traukiamais ar sukamais paveikslėliais
Skirta 6–8 m. ir vyresniems vaikams

Autorių Pavlos Hanáčkovos ir Terezos Makovskos knygoje rasite atsakymus į dažniausiai mažiesiems smalsuoliams kylančius klausimus. Taip, atsakymų galima ieškoti ir internete, tačiau ši knyga bus visada po ranka, be to, tai puiki proga parodyti vaikams, kaip smagu patenkinti pažinimo troškimą vartant knygas!

Kodėl dangus mėlynas? Kiek kaulų yra žmogaus kūne? Kodėl po lietaus išlenda sliekai? O iš kur kyla vėjas? Ir kodėl? Ši interaktyvi ir smagi knyga – tikras išsigelbėjimas mažųjų gudragalvių tėvams! Išmokime ko nors naujo kartu.

Mįslės ir galvosūkiai 7-9 metų vaikams

Daugiau nei 150 šmaikščiai iliustruotų mįslių ir galvosūkių!
Skirta 7-9 m. vaikams ir visai šeimai

Amandos Learmonth knygoje „Mįslės ir galvosūkiai“ paruošė puikią smegenų mankštą visai šeimai: ir vaikui, ir tėvams, ir seneliams. Patikėkite, norėdami išspręsti šias mįsles, rimtai pasukti galvą turėsite ir Jūs. O tai juk tikrai įdomu, smagu ir įtraukia!

Leidinys yra nedidelio, patogaus nešiotis ir visada turėti su savimi formato. Tikrai pravers leidžiant laiką su vaikais ilgose kelionėse automobiliu ar laukiant nuobodžiose eilėse.

Kas turi dvi galvas, vieną uodegą ir keturias kojas? Kur yra upės, bet nėra nei lašelio vandens, yra gatvės, bet nėra nei vieno automobilio, yra miestai, bet nėra nei vieno žmogaus? Ką gali laikyti kairėje rankoje, bet niekada neturėsi dešinėje? Pasukti galvą privers net ir suaugusiuosius!

Sportas naudingas kūnui, o nuolat galvosūkiai, šeimos protmūšiai ir smagios skaitymo pamokos — gera mankšta kiekvienam, norinčiam turėtų aštrų protą. Tad ko laukiame? Pirmyn į smegenų mankštą!

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!