Dievas yra jaunas
Asmenybės

Naujoje knygoje – popiežiaus žvilgsnis į didžiąsias šiandienos problemas

Dievas yra jaunasLietuvai ruošiantis popiežiaus Pranciškaus apsilankymui, leidykla „Baltos lankos“ tikinčiųjų bendruomenei pateikia naują popiežiaus knygą – „Dievas yra jaunas“. Joje skelbiami popiežiaus pokalbiai su žurnalistu Thomas Leoncini (iš italų kalbos vertė Lina Gaučytė). Knygoje popiežius į dėmesio centrą iškelia jaunąsias kartas, ištraukia jas iš užribio, į kurį pernelyg ilgai buvo nustumtos, nurodo jas kaip pagrindines mūsų istorijos veikėjas. Nors šiais neramiais laikais jaunuomenė patiria atskirtį, iš tiesų jie – „drėbti iš to paties molio“ kaip ir Dievas, geriausios jų savybės – tai Jo savybės. Tik nutiesus tiltą tarp senolių ir jaunuolių, bus galima pasukti į švelnumą, kurio mums taip reikia.

Šiame drąsiame, intymiame ir atvirame pokalbyje Pranciškus kreipiasi ne tik į viso pasaulio jaunuolius, priklausančius ir nepriklausančius Bažnyčiai, tačiau ir į suaugusiuosius, dalyvaujančius juos ugdant. Su stiprybe, išmintimi ir aistra, įpindamas asmeninių prisiminimų, teologinių komentarų ir tikslių bei pranašiškų pastabų, neatsisakydamas nė vieno šių laikų iššūkio, popiežius žvelgia į didžiąsias šiandienos problemas – nuo pačių intymiausių temų iki viešosios sferos.

Tai jau ketvirtoji leidyklos „Baltos lankos“ leidžiama popiežiaus knyga. Primename ir apie anksčiau pasirodžiusius leidinius.

Šio gyvenimo laimėŠio gyvenimo laimė

Prieš kelis mėnesius išleistame homilijų, kalbų, žinių, maldų rinkinyje „Šio gyvenimo laimė“ popiežius Pranciškus kalba apie tai, kaip surasti laimę ir pajusti gyvenimo pilnatvę kasdienybėje. Knygoje šiltai ir atvirai kalbama apie gailestingumą, moterų teisių svarbą, apie iššūkius, su kuriais susiduria šiandienos jaunimas, ir apie tai, kodėl kova su diskriminacija – tai meilės artimui pagrindas.

 

 

Dievo vardas - GailestingumasDievo vardas – Gailestingumas

Per pokalbį su Vatikano apžvalgininku Andrea Tornielli Pranciškus, pasitelkdamas jaunystės prisiminimus ir jautrius epizodus iš savo ganytojiškos patirties, pasakoja, kodėl taip stipriai troško neįprastų Šventųjų jubiliejinių metų. Paprastais ir tiesiais žodžiais popiežius Pranciškus kreipiasi į visus planetos vyrus bei moteris, šitaip pradėdamas nuoširdų ir asmenišką dialogą. Pagrindinė, popiežiui labiausiai rūpinti, tema – gailestingumas. Ji visada buvo jo liudijimo, o dabar ir pontifikato, atspirties taškas.

 

 

KelyjeKelyje

Pokalbių su Andrea Tornielli knyga „Kelyje“ – išskirtinis kelionių dienoraštis, kur realiuoju laiku pasakojama apie evangelizavimą ir pajėgiama supurtyti sąžines „abejingumo globalizacijos“ akivaizdoje. Nepalikdamas nepapasakotų iki šiol neskelbtų epizodų ir įdomių detalių apie popiežiškųjų skrydžių užkulisius, Tornielli apsistoja ties keletu reikšmingų susitikimų: nuo Baracko Obamos iki Fidelio Castro, nuo Baltramiejaus I iki rusų patriarcho Kirilo, nuo Abu Mazeno iki Shimono Pereso.