
Leidyklos „Tyto alba“ 2020 metų skaitomiausių knygų TOP 10
Kokias knygas labiausiai skaitėte praėjusiais metais? Šįkart TOP 10 populiariausių knygų dalijasi leidykla TYTO ALBA – kviečiame pasidairyti ir išsirinkti, ką norėtumėte perskaityti patys!
TOP 1
Jordanas B. Petersonas „12 gyvenimo taisyklių“ (vertė Daiva Vilkelytė)
„12 gyvenimo taisyklių“ – viena daugiausiai pastaraisiais metais diskusijų visame pasaulyje sukėlusių knygų. Pasaulis nuolat keičiasi, yra nenuspėjamas ir dažnai nesaugus, griūva šeimos, politinė santvarka, švietimo sistema nebetenka pasitikėjimo. Tai, kas buvo saugu ir patikima, darosi pavojinga ir miglota. Kaip rasti atramą?
Drausmė, laisvė, nuotykiai ir atsakomybė, pasaulio išmintis, išgryninta ir suvesta į 12 praktiškų ir išmintingų taisyklių, skirtų kiekvienam protingam šiuolaikinio pasaulio gyventojui, norinčiam išsivaduoti iš aplink tvyrančio chaoso. Netrukus pasirodys taip pat labai laukiama J. B. Petersono knyga „Kitapus tvarkos. Dar 12 gyvenimo taiskylių“.
TOP 2
Kunigas Algirdas Toliatas „Ramybė tau“ (vertė Aira Nekrašaitė)
Lietuvoje kunigo A. Toliato knygos parduotos daugiau nei 100 tūkst. tiražu, kiekviena jo knyga tampa įvykiu. „Ramybė tau“ – išskirtinis Vilniaus knygų mugėje gimęs projektas. Tai ispanų kalba parašyta knyga, skirta tarptautinei auditorijai, pavasarį ši knyga turėtų pasirodyti Ispanijoje.
Kas atima iš mūsų ramybę ir laimę? Ar gali kliūtys gyvenime tapti galimybėmis? Kodėl reikia paleisti praeitį? Kaip per smulkmenas nepamesti tikslo? Pasitelkdamas gyvenimiškus, populiarios kultūros, meno pavyzdžius naujausioje knygoje kunigas A. Toliatas kalba apie santarvę su pačiu savimi ir vidinę ramybę.
TOP 3
Lucy Worsley „Karalienė Viktorija“ (vertė Vilija Vitkūnienė)
„Karalienė Viktorija“ – vienos garsiausių visų laikų karalienių portretas. Romanui prilygstanti dramatiška istorija moters, kuri prieš savo valią labai jauna tapo karaliene, o vėliau – viena įtakingiausių valdovų vyrų pasidalytame pasaulyje. Jos vardu pavadinta ištisa epocha. Ir ne tik dėl to, kad Britų imperijoje niekada nenusileisdavo saulė – imperija tapo galinga kaip niekad. Jos valdymo laiku keitėsi daugybė politinio, visuomeninio ir socialinio gyvenimo normų.
Ji buvo ne tik karalienė, bet ir dukra, žmona, motina. Ir kiekvieną kartą iš jos buvo tikimasi, kad atlikdama šiuos vaidmenis ji elgsis taip, kaip iš moters reikalavo visuomenė. Ji buvo reformatorė, pakeitusi ne tik monarchiją, bet ir moters padėtį visuomenėje.
TOP 4
Lucinda Riley „Drugelių kambarys“ (vertė Ieva Albertavičienė)
L. Riley puikiai pažįstama Lietuvos ir pasaulio skaitytojams: jos knygos išverstos į 37 kalbas, jų parduota daugiau nei 20 milijonų egzempliorių. Geriausiai rašytoja žinoma kaip „Septynių seserų“ ciklo autorė, bet daug dėmesio sulaukia ir necikliniai jos romanai.
Būtent taip nutiko su pavasarį pasirodžiusiu romanu „Drugelių kambarys“. Tai įkvepiantis pasakojimas apie Pouzę, gyvenančią didžiuliame savo vaikystės name, kur – visi jos prisiminimai, anksti žuvusio tėvo drugelių kolekcijos, nuostabus sodas, puoselėtas visą gyvenimą. Tačiau netikėtai į jos gyvenimą įsiveržia jaunystės meilė ir, pasirodo, kad buvęs mylimasis ir jos vaikystės namas saugo didžiulę paslaptį.
TOP 5
Vaiva Rykštaitė „Lizos butas“
Didžiulio populiarumo sulaukusios knygos „Pirmąkart mama“ autorė Vaiva Rykštaitė praėjusių metų pradžioje pristatė romaną „Lizos butas“.
Pasakojimas nukelia į vieną Kauno senamiesčio butą. Kažkur toli už lango žmonės ruošiasi į Baltijos kelią, stoja prieš tankus Sausio tryliktosios naktį, švenčia, perka, parduoda – laukinio kapitalizmo pradžia. Lizos bute gyvena maža mergaitė, kuri akylai viską stebi. Storos buto sienos nepraleidžia nei saulės, nei riksmo, bet viską atsimena.
TOP 6
Lucinda Riley „Saulės sesuo“ (vertė Kristina Miliūnienė)
Labiausiai L. Riley skaitytojams pažįstama kaip „Septynių seserų“ ciklo autorė, šis ciklas paremtas mitu apie garsųjį Plejadžių žvaigždyną. Kiekviena šio ciklo knyga tampa bestseleriu visame pasaulyje, o Holivudas nusipirko teises statyti serialą.
Šeštoji ciklo knyga „Saulės sesuo“ pasakoja išskirtinio grožio ir būdo, vieno garsiausių pasaulio modelių Elektros istoriją. Atrodo, kad ši sesuo turi viską: nepaprastą išvaizdą, nuostabų butą Manhatane, svajonių profesiją. Tačiau niekas nežino, kad už viso to slypi vienatvė ir liūdesys dėl staigios ją ir penkias seseris įvaikinusio tėvo mirties. Tai svaiginantis pasakojimas, vedantis skaitytoją nuo betoninių Manhatano dangoraižių iki deginančios Afrikos saulės.
TOP 7
Inos Pukelytės „Panelės iš Laisvės alėjos“
Vasarą po dviejų dešimtmečių pasirodęs Inos Pukelytės istorinis romanas sulaukė didelio susidomėjimo ne tik gimtajame Kaune. 1932-ieji, auksiniai Kauno laikai. Tiek lenkiškai kalbanti knygyno darbuotoja Zofija, tiek gražuolė žydaitė Rachelė, vykstanti vaidinti į Kauno žydų teatrą, puoselėja pačias gražiausias ateities svajones. Kaunas juk beveik mažasis Paryžius! Čia – teatras, meilė, džiazas… Svaiginantys Rachelės karjeros planai ir Zofijos šeimyninės laimės vizija. Tačiau nei viena, nei kita nenujaučia, kokia trumpa bus jų laimė. Kaip greit viską pakeis laikinąją sostinę užgulęs tamsus karo šešėlis ir kokius gyvenimą keičiančius sprendimus teks priimti.
TOP 8
Marina Stepnova „Sodas“ (vertė Dalia Saukaitytė)
Knyga, kurios skaitytojai laukė kone dešimtmetį, nes M. Stepnova Lietuvos skaitytojams gerai pažįstama ir mylima autorė. „Sodas“ – knyga, skirta pasiilgusiems klasikinės rusų literatūros. Tai epinis, plačiais mostais nutapytas anuometinės Rusijos paveikslas, nukeliantis į XIX a., klestinčią kunigaikščio Boriatinskio sodybą, apsuptą lūžtančio nuo gėrybių sodo. Ir sodyba, ir pats kunigaikščių gyvenimas – kaip šventė, tačiau į šį gyvenimą ateina vėlyvas ir niekieno nelaukiamas vaikas. Dukra, kurios gimimas sugriauna idealiai atrodžiusią šeimą. O kažkur toli, už dvaro sienų, Simbirske, įsižiebia kibirkštis, iš kurios įsiplieks didysis gaisras. Bręsta sąmokslas prieš carą.
TOP 9
Lina Vėželienė „Septynios didžiosios nuodėmės psichologo kabinete“
2018 m. pasirodžiusi psichologės-psichoterapeutės L. Vėželienės knyga „Septynios didžiosios nuodėmės psichologo kabinete“ – iki šiol viena perkamiausių leidyklos knygų, o atsiliepimai apie knygą keliauja iš lūpų į lūpas.
Knygoje išsamiai, vaizdingai ir sąmojingai, pagyvindama pasakojimais psichologo kabinete, cituodama žymius psichologus, filosofus ir dvasinius mokytojus, autorė nagrinėja septynių sielos ligų apraiškas, dalijasi įžvalgomis ir neprimygtinai pataria, kaip įveikti dvasinius sunkumus, baimes ir atsiverti tikram ir sveikam gyvenimui. Praėjusių metų pabaigoje L. Vėželienė pristatė naują knygą „Žuvis medyje“.
TOP 10
David Walliams „Blogiausi pasaulio mokytojai“ (vertė Gediminas Auškalnis)
Neperdėsime sakydami, kad dėl britų rašytojo David Walliams visi vaikai eina iš proto. Jis – mėgstamiausias vaikų rašytojas pasaulyje, jo knygos išverstos į 53 kalbas. Visos jo knygos Lietuvoje sulaukia didžiulio populiarumo, „Blogiausi pasaulio mokytojai“ – taip pat.
Šioje knygoje – dešimt istorijų apie mokytojus, šalia kurių blogiausi pasaulio vaikai atrodo lyg bažnyčios choras. Tai labiausiai PASIŠLYKŠTĖTINA suaugusiųjų kompanija planetoje. Šie mokytojai yra baisiausias kiekvieno vaiko košmaras. Tačiau prieš juos yra vienas nepaprastai galingas ginklas – juokas!
Ši knyga skirta vaikams, kurie mėgsta juoktis. Tiems, kas myli savo mokytojus ir džiaugiasi, kad jie – ne tokie, kaip knygos herojai. Ir tėvams, kurie galės šiais pasakojimais linksminti ir šiurpinti savo vaikus.