japoniška tvarka namuose
Apžvalgos

Knygos apie japonišką tvarką namuose ir laimę turėti mažiau

Besaikio vartojimo mada – jau praeitis! Šiomis dienomis kur kas dažniau kalbama apie sąmoningą pirkimą, naudotų daiktų perdavimą į antras rankas ir laimę turėti mažiau. Tiesa, visa tai – graži teorija, tačiau kaip šios sveikintinos idėjos veikia kiekvieno mūsų kasdienybę? Kaip atsisakyti tų daiktų, kurie į mūsų namus atkeliauja tik dėl patrauklių reklamų, impulsyvaus pirkimo ir stulbinamų akcijų, o ne dėl realios naudos?

Ar kartais nekyla minčių, jog daiktų gausa namuose paverčia mus įkaitais, kasdien priverstais tvarkyti ne vietoje padėtus daiktus? Ar norėtumėte daugiau laiko skirti maloniai veiklai, užuot kas vakarą liedami prakaitą tam, kad išlaikytumėte namus tvarkingus? Ar nebūtų puiku išvengti kivirčų su namiškiais dėl tokių smulkmenų, kaip ne vietoje numestos kojinės? Šiandien norime pasidalyti patirtimi tų, kurie išsilaisvino iš daiktų vergijos ir apsupo save tik tais daiktais, kurie teikia džiaugsmą!

JAPONIŠKAS TVARKYMOSI MENAS PRAKTIŠKAI

JAPONIŠKAS TVARKYMOSI MENAS PRAKTIŠKAIJeigu jaučiate, kad sunkiai sekasi tvarkytis namuose, galbūt tiesiog nežinote, kiek daiktų jums iš tikrųjų reikia. Daugelis iš mūsų turbūt esame susidūrę su situacija, kai turėdami galybę daiktų reikiamo nerandame. Impulsyvūs pirkiniai seniai dulka stalčiuose, kol galiausiai esame priversti konstatuoti faktą – turėdami per daug daiktų švaistome savo brangų laiką ir pinigus, be to, neefektyviai išnaudojame naudingą namų plotą.

Pastaruoju metu dažnai tenka girdėti apie „minimalistinį“ požiūrį į mus supančią aplinką, kai „reikalingų“ daiktų kiekis apribojamas būtiniausiais poreikiais. Tačiau ši knyga nėra apie „minimalistinį“ gyvenimo būdą. Dėl pernelyg aktyvių pastangų riboti „reikalingų“ daiktų kiekį gali nukentėti gyvenimo patogumas.

Kiek drabužių, virtuvės apyvokos daiktų, vonios reikmenų ir kitų įvairių smulkmenų jums iš tiesų reikia? Išsiaiškinti jums padės 8 namų tvarkymo ekspertės iš Japonijos! Detalios schemos, puikios nuotraukos ir praktiški patarimai įkvėps atsisakyti to, kas tik užima vietą, ir atrasti idealią tvarką kiekvienoje namų erdvėje.

japoniškas tvarkymosi menas praktiškaiJAPONIŠKAS TVARKYMOSI MENAS PRAKTIŠKAI

TVARKINGŲ NAMŲ STEBUKLAS: JAPONŲ MENAS TVARKYTIS

Tvarkingų namų stebuklas: japonų menas tvarkytisKai man į rankas pateko ši palyginti nedidelė knygutė, prisipažinsiu, nusistebėjau, kad tai – pasaulinis bestseleris, prasiskynęs kelią ir į lietuvių skaitytojų širdis. Tačiau vos pradėjusi skaityti įsitikinau – gebėjimas glaustai ir neįtikėtinai įtaigiai atskleisti tuos mums jau įprastus pasiteisinimus, kurių daugelis sau ištaria mintyse, yra tikra Dievo dovana!

Taigi, kas šis japoniškas KonMari metodas, pagal kurį pertvarkius namus žadama ideali tvarka be kasdienių pastangų? Esminis principas paprastas – pasilikite tik tai, kas teikia džiaugsmą. Visa kita tegul be gailesčio keliauja tiesiai į šiukšliadėžę ar specialias dėžes labdarai.

Skaitydami šią knygą sužinosite, kaip susikurti tokį drabužių garderobą, kuris nekeltų klausimų, ką rengtis šiandien, atsisakysite lentynose dulkes renkančių suvenyrų, visiems laikams įvesite tvarką dokumentų stalčiuje, pamiršite, ką reiškia kur pakliuvo besimėtantys namiškių daiktai, ir galų gale pajausite, kaip gera gyventi erdviuose, švariuose, tvarkinguose namuose!

KEISK DRABUŽIUS – KEISK GYVENIMĄ: kuo mažiau domitės stiliumi, tuo labiau jums reikia šios knygos

Keisk drabužius - keisk gyvenimą: kuo mažiau domitės stiliumi, tuo labiau jums reikia šios knygosTiesa, ši knyga nėra tiesiogiai susijusi su tvarkymosi menu, tačiau ji tikrai padės išsiaiškinti, kurie drabužiai teikia Jums džiaugsmą ir yra verti pasilikti jūsų drabužinėje, o kuriems metas tarti sudie. Tad knygoje dėstomos mintys tikrai paskatins pratuštinti lentynas ir pakabas!

Kiek jūsų spintoje yra drabužių, kuriuos impulsyviai įsigijote paskatinti ypač patrauklaus išpardavimo? Kiek suknelių su etiketėmis vis dar laukia savo laimės valandos, o kiek jų tėra brangus prisiminimas iš tų laikų, kai vilkėdamos nejausdavote braškančių siūlių? Ar kartais paklausiate savęs, kodėl gražiausius drabužius taupote ateičiai, o kasdien vilkite vis tuos pačius džinsus ir niekuo neišsiskiriantį megztinį? Na ir svabiausia – ką jūsų drabužiai savo apie jus?

Skaitydamos sužinosite, kaip pakeisti mąstymą, kad spintos duris atidarytumėte pilna džiaugsmo, o ne baimės. O išėjusi iš namų pajustumėte, kad pasaulis – po jūsų kojomis!

LAIMĖ TURĖTI MAŽIAU. Minimalistinės gyvensenos vadovas

Apie laimę turėti mažiau, tiesa, kur kas filosofiškiau, rašė jau Erichas Fromas knygoje TURĖTI AR BŪTI.Laimė turėti mažiau. Minimalistinės gyvensenos vadovas Šiame minimalistinės gyvensenos vadove LAIMĖ TURĖTI MAŽIAU rasite praktinių patarimų, kaip neišlaidauti perkant daiktus, kurių jums nereikia ir susikoncentruoti į svarbesnius dalykus jūsų gyvenime.

Francine’os Jay knyga skirta žmonėms, kurie pavargę nuo priklausomybės daiktams – nuo to, kad jų daiktai valdo juos pačius. Jei jaučiate, kad jūsų namai perpildyti šlamšto, kad eikvojate laiką ieškodami kur ką padėjote, ar kad išleidžiate daugybę pinigų daiktams, kurių jums iš tiesų nereikia, ši knyga jums padės.

Ar kada nors paskaičiavote, kiek valandų jums reikėjo dirbti, kad puikiai veikiantį mobilųjį telefoną iškeistumėte į naujausio modelio populiariausio gamintojo išmaniausią technologijų stebuklą su funkcijomis, kurių niekada neturėsite nei laiko, nei noro net išmėginti? Ar bent įtariate, kiek laiko sugaišote drabužių parduotuvėse, kad susikurtumėte profesionalaus žmogaus įvaizdį, užuot gilinę savo profesines žinias?

Eiti prieš srovę, atsiriboti nuo reklamose primetamų gyvenimo modelių ir išsiaiškinti, kas reikalinga, o kas tėra menkavertis vietą užimantis šlamštas, gali pasirodyti sunku, tačiau tai, kas laukia kelio pabaigoje, jums padės atrasti naują gyvenimo kokybę. Mažiau daiktų = daugiau džiaugsmo ir laiko sau!

 

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!