Apžvalgos

„Baltų lankų“ knygos vasarai ir atostogoms: nuo premijuotų bestselerių iki aktualių istorijų ir šiltų pasakojimų

„Atostogų knyga gali tapti ir sudėtingiausias šiuolaikinės ar klasikinės rimtosios grožinės literatūros kūrinys, reikalaujantis susikaupti ir pasiduoti lėtai skaitymo tėkmei, ir pramoginis romanas, skirtas atsipalaiduoti ir užsimiršti, ir negrožinė knyga, suteikianti naujų žinių. Viskas turbūt priklauso nuo to, kiek laiko per atostogas galime skirti knygai ir ko iš jos tikimės. Gal tai bus sunkiasvorė ilga knyga, seniai taupyta būtent atostogoms, kurios kitu laiku nebūtų galimybių perskaityti, o galbūt – keletas vienos dienos tomelių.

Tad atostogų knygos ar knygos atostogoms formulė, regis, paprasta: tai ta knyga ar knygos, kurios kiekvieno subjektyviu skoniu atostogas pripildys skaitymo ir pažinimo džiaugsmo“, – paklausta apie atostogoms puikiai tinkančias knygas, sako leidyklos „Baltos lankos“ vyr. redaktorė Saulina Kochanskaitė.

Leidykla šią vasarą rekomenduoja rasti laiko skaityti ir garantuoja, kad tikrai bus iš ko rinktis net ir išrankiausiam skaitytojui, kad ir kaip nuspręsite leisti laiką.

„Baltų lankų“ vasaros TOP 10

„Stengiamės vasarai išleisti kuo įvairesnių naujienų ir atostogaujantiems skaitytojams pasiūlyti kuo įdomesnį, vertingesnį knygų repertuarą. Vis dėlto kas vienam yra atostogų knyga, kitam gali būti kasdienybė. Kaip ir atostogos gali vykti nebūtinai vasarą. Apskritai gera literatūra nebūtinai paklūsta metų laikams ar sezonams, – su tokiu atviru žvilgsniu ir kviečiame skaitytojus rinktis atostogų knygas iš mūsų specialiai vasarai siūlomų naujienų, bestselerių ar naujam gyvenimui prikeltų jau kultinėmis tampančių knygų“, – įsitikinusi leidyklos vyr. redaktorė.

Net dešimties knygų rekomendacijos sufleruoja, į ką atkreipti dėmesį el. knygų parduotuvėse ir knygynų lentynose.

Šią vasarą siūlome atsiversti vieno neįprasto, gražaus, bet tragiško ir rupaus gyvenimo istoriją, prestižine Goncourt’ų premija apdovanotą Jean-Paulio Dubois romaną „Ne visi šiam pasauly gyvena vienodai“. Jį rekomenduojame rimtosios literatūros mėgėjams.

Skaitytojus pasieks ir vienas skaitomiausių JAV praeitų metų romanų, pelnęs „Goodreads Choice Awards 2020“ apdovanojimą už istorinę grožinę literatūrą, – Britos Bennett „Nykstantys saitai“. Jame pasakojama apie likimus juodaodžių seserų dvynių, kurių oda tokia šviesi, kad nė neatskirsi nuo baltųjų, keliami tapatybės ir rasės klausimai.

Išleidžiame ir Kate Elizabeth Russell romaną „Tamsi Vanesa“ – jame rodomas trauminių seksualinio priekabiavimo patirčių, nuolatinių dvejonių ir baimės pripažinti skriaudą nužymėtas moters kelias.

Romantiškoje, lengvai vasariškoje knygoje „Evė Dreik viską pradeda iš naujo“ Linda Holmes kuria gyvais dialogais, paveikiu humoru ir kasdienišku paprastumu pasižymintį pasakojimą apie snūduriuojančio pajūrio miestelio gyventojos ryžtą savo gyvenimą apversti aukštyn kojomis ir tokio sprendimo pasekmes.

Emily St. John Mandel „Stiklo viešbutis“ skirtas šiuolaikinės literatūros skaitytojams, nebijantiems nelinijinio pasakojimo. Tai šviežios ir savitos žiūros kaleidoskopiškas pasakojimas apie lemtingus atsitiktinumus, tik iš pirmo žvilgsnio nereikšmingus pasirinkimus, žmogaus daugialypumą.

Svarbius moterų sprendimus tapti motinomis ar ne, apskritai galimybę rinktis nekonvencinius gyvenimo kelius nagrinėja Sarah Blau feministinis trileris „Kitokios“, Izraelio literatūriniame pasaulyje sukėlęs nemažai diskusijų.

Galiausiai atnaujintu leidimu atgims Achilo ir Patroklo meilės, Trojos karo legendas naujai pasakojanti Madeline Miller „Achilo giesmė.

Kokybiškos literatūros pasiilgę skaitytojai dėmesį turėtų atkreipti ir į naujai atgimstančias anksčiau leistas ir kone kultinėmis jau tapusias knygas, tokias kaip J. M. Coetzee „Barbarų belaukiant“, Adamo Johnsono „Našlaičių prižiūrėtojo sūnus“ ar Ruth Ozeki „Knyga laiko būčiai“.