Apžvalgos

5 romantiškiausios šio pavasario knygos

Atgijus pavasariui, gamtai besipuošiant ryškiomis spalvomis, dienoms ilgėjant, siūlome ir jūsų lentynas papuošti spalvingomis, pavasariu ir romantika kvepiančiomis istorijomis.

Dinah Jeferies, „Šilko pirklio dukra“

 Šilko pirklio dukraAnksčiau išleista šios autorės knyga „Arbatos plantatoriaus žmona“ kaipmat sulaukė didžiulio skaitytojų dėmesio ir puikių įvertinimų. Naujoje D. Jeferies knygoje „Šilko pirklio dukra“ aprašomas 1952 m. prancūzų valdomas Vietnamas. Nikolė visada jautėsi vyresnės sesers šešėlyje, tačiau didžiausią kartėlį ji patiria, kai tėvas nusprendžia visą šeimos verslą perleisti seseriai, o jai – tik apleistą šilko parduotuvėlę.

Nikolė ryžtasi atgaivinti parduotuvę norėdama įrodyti tėvui, kad gali sėkmingai dirbti be jo pagalbos. Drąsius planus palaiko naujas mylimasis Markas, dėl kurio vis smarkiau plaka Nikolės širdis. Imbierų ir lotosų žiedų aromato pripildytame Hanojaus senajame kvartale Nikolė pasineria į spalvingą šilko pasaulį. Tačiau, deja, aplink slypi skaudūs įvykiai ir išdavystės.

Lauren Groff, „Moiros ir Furijos“

Tai knyga, kuri jau pusę metų puikuojasi knygynų populiariausiųjų sąraše. Ši nepaprasta istorija yra tikrų knygų gurmanų, tokių kaip buvęs JAV prezidentas Barakas Obama, vertinama kaip geriausia metų knyga.

„Moirose ir Furijose“, kalbėdama apie santuoką, Lauren Groff peržengia visus įmanomus jos lygmenis ir atveria tokius prasminius klodus, kuriuos galbūt tiek pat sunku pasiekti, kiek ir apibūdinti. Tačiau autorei pavyksta ir viena, ir kita. Nes jos idėjos, kaip du žmonės gali gyventi kartu, gyventi vienas kitame, kaip jie gali atsitraukti vienas nuo kito ar išduoti, atrodo fundamentaliai teisingos“, – rašo Meg Wolitzer.

A. Carlan, „Kalendoriaus mergina. Balandis, gegužė, birželis“

„SEKSAS IR MIESTAS“ IR „GRAŽI MOTERIS“ VIENAME! Tai antrojo serijos „Kalendoriaus mergina“ dalis, kurioje pasakojama apie merginą, kuri įsidarbina itin brangiai apmokama palydove tam, kad išgelbėtų savo tėvą nuo stambaus paskolų ryklio ir sumokėtų jo milijono dolerių skolą.

Balandžio mėnesį Mijos laukia seksualus beisbolo pasaulis. Havajietiškos saulės ir egzotiško modelio Tajaus deginančių glamonių apsupta Mija pasitinka naują mėnesį. O birželį Vašingtonas sutinka Miją tvankiu ir drėgnu oru.

 

Emily Giffin, „Tai, kas svarbiausia“

Tesa – dviejų vaikų mama, garsaus plastikos chirurgo Niko Ruso žmona. Nepaisydama mamos perspėjimo, ji atsisakė karjeros, kad visą savo laiką galėtų skirti šeimai. Valerija – advokatė, vieniša mama, auginanti šešiametį Čarlį, kuris niekada nepažinojo savo tėvo. Abi moterys gyvena tame pačiame Bostono priemiesčio rajone, tačiau niekada nebuvo susitikusios.

Baisus nelaimingas atsitikimas suveda Valeriją ir Tesą netikėčiausiu būdu ir pakeičia jų gyvenimus. Susipynę moterų likimai ir skaudi išdavystė priverčia jas iš naujo pažvelgti į save, šeimą, meilę ir pasirinkti, už ką verta kovoti stipriausiai.

A. Todd, „Nothing more. Tarp dviejų širdžių“

Tai AFTER knygų serijos autorės knyga, kurioje Hardino įbrolis Lendonas dėl meilės ryžtasi persikelti iš gimtojo miesto į triukšmingą Niujorką. „Labai džiaugiuosi, kad galėsite iš arčiau susipažinti su Lendonu Gibsonu. Galbūt apie jį išgirsite pirmą kartą, o gal jau pažįstate iš AFTER serijos knygų, tačiau žinau, kad jo istorija jums tikrai patiks. Lendonas yra geras, beprotiškai ištikimas, o kai įsimyli, tai visa širdimi“, – sako knygos autorė Anna Todd.

 

Knygų apžvalgą paruošė leidykla BALTOS LANKOS

Esu iš tų žmonių, kuriems knygų reikia kaip oro – tam, kad pilnais plaučiais būtų galima įkvėpti tyro ir gaivaus idėjų gūsio. Visuomet ant stalelio prie lovos savo akimirkos laukia bent trys skirtingo žanro knygos – juk niekada nežinai, kada bus TA nuotaika. Aplink tiek daug įdomių knygų, o joms perskaityti laiko tiek mažai!