Alma Littera istorijos
Bendros naujienos

7 istorijos, kurios pažadins iš žiemos miego net labiausiai užkietėjusias širdis

Pastaruoju metu tarp mėgstančiųjų skaityti itin populiarėja knygos, parašytos pagal tikras istorijas, pasižyminčios autentiškumu ir nuoširdumu. Istorijos, kurios mums leidžia patikėti jų tikrumu, susitapatinti su knygos herojumi, dažnai pačiu knygos autoriumi ir tarsi sau ištarti: „Taip, tikrai žinau tą jausmą! Ir man taip buvo!“ Istorijos, kurios galėjo atsitikti mūsų pažįstamų žmonių gyvenimuose. Tebūnie tai keistuolis ūsuotas kaimynas iš trečio aukšto, savo balkone nuolat papsintis pypkę, gretimoje krautuvėje daržovėmis prekiaujanti ir besišypsanti, gyvenimo raukšlėmis pasidabinusi dama, mokykloje visus despotiškumu kankinęs mokytojas „kirvis“ ar perdėm išsiblaškęs, linksmuolis darbo kolega, rodos, kasdien nesėkmingai bandantis pabėgti bent nuo tuzino komiškiausių ir keisčiausių jį besivejančių situacijų. Gyvenime visi esame herojai. Kiekvieno istorija – taip pat unikali ir vertinga, net jei nėra labai graži. Ypač jeigu ji nėra labai graži ar tobula. Ji – pati geriausia, nes yra mūsų. Todėl autentika šiandien tokia viliojanti ir įdomi, vertinga ir paliečianti širdis.

Autentiškumas yra ta savybė, kuri atveria žmonių širdis, įkvepia juos pokyčiams, žadina kūrybiškumą“, – sako leidyklos „Alma Littera“ knygų ekspertė Vitalija Pilipauskaitė-Butkienė, dalydamasi 7 tokio tipo knygų, kruopščiai atrinktų atsižvelgiant į skirtingą skaitytojų amžių ir pomėgius, rekomendacijomis. Kviečiame susipažinti su šiomis knygomis, nes esame tikri, kad bent vienoje iš jų greičiausiai slepiasi istorija, paliesianti ir Jūsų širdį.


Jamie OliverJamie gamina itališkai“

Maisto gaminimo knygų ir Italijos gerbėjams

Išskirtinė pasaulinio garso maisto gaminimo virtuozo Jamie’o Oliverio knyga, kurioje jo meistriškumas atskleidžia ir išplečia autentiškos Italijos virtuvės paslapčių ribas

Jamie gamina itališkai: autentiški itališki receptai

Jamie Oliveris yra pasaulinio masto fenomenas. Devyniolika metų kurdamas televizijos laidas ir leisdamas knygas, jis įkvėpė milijonus žmonių mėgautis maisto gaminimu ir paskatino valgyti šviežius, gardžius valgius. Jamie ir jo organizacijos tikslas – pasaulinė maisto revoliucija, kad mažėtų nutukusių vaikų, pagerėtų visų sveikatą ir maistas teiktų laimės. Būdamas aštuonerių, Jamie pradėjo gaminti savo tėvų bare „The Cricketers“ Klevringe, Esekse. Baigęs mokyklą pradėjo šefo karjerą, ir po kiek laiko jį „River Café“ pastebėjo televizijos laidų kompanija. Taip gimė laida „Nuogas virėjas“.

Dabar Jamie Oliveris jau yra išleidęs dvidešimt receptų knygų, visos jos – bestseleriai ir virtusios TV šou.

Knyga autentiška, nes ją rengdamas J. Oliveris dvejus metus keliavo po Italiją, bendraudamas su vietinėmis močiutėmis, vadinamosiomis nonomis, užsirašinėdamas autentiškus itališkus receptus, tarsi gardžiausiu naminiu padažu užpiltus palydinčiomis tikromis gyvenimo istorijomis ir autentiškais pasakojimais iš pirmų lūpų. Knyga tarsi garuote garuoja itališkos virtuvės žolelių aromatais, keri Viduržemio jūros spalvų deriniais ir širdyje degte uždega nenumaldomą norą tuojau užsidaryti virtuvėje naujam, dar nepatirtam eksperimentui. Receptai – paprasti ir lengvai paruošiami, o rezultatas kalba pats už save. Autentiški, spalvingi ir aromatingi itališki patiekalai gali atsirasti ant jūsų stalo jau šiandien!


Juliet Grames Septynios ar aštuonios Stelos Fortūnos mirtys“

Rimtos literatūros ir dramų skaitytojams

Nuolatinė, protu nesuvokiama ir nuožmi vienos moters kova su savąja lemtimi

Septynios ar aštuonios Stelos Fortūnos mirtys

Kvapą gniaužianti vienos šeimos saga, kuri aprėpia viską: varginančią, bet spalvingą pietų italų kasdienybę, emigraciją nuo Kalabrijos iki Konektikuto, amerikietiškąją svajonę, bėdas, paslaptis ir sudėtingus šeimos narių tarpusavio ryšius. O visų šių likimo verpetų centre – nuolatinė, kartais protu nesuvokiama ir nuožmi vienos moters kova su savąja lemtimi.

Mirtis visuomet buvo Stelos Fortūnos gyvenimo dalis. Pačios paprasčiausios situacijos – pavyzdžiui, baklažanų kepimas ar kiaulių šėrimas – baigdavosi kraują stingdančiomis pasekmėm, kažkodėl nuo pat vaikystės Stela dažniau nei kiti atsidurdavo prie gyvenimo ir mirties slenksčio. Prietaringa mergaitės motina buvo įsitikinusi: neapsieita be tamsiosios jėgos įsikišimo.

Graži ir protinga, įžūloka ir nepalenkiama Stela augo mažame Italijos Kalabrijos regiono kaimelyje kartu su jaunesniąja seserimi Tina ir kaip mokėdama ją saugojo nuo žiaurios realybės. Stela visa širdimi geidė laisvės ir nepriklausomybės – svajojo apie tokį gyvenimą, kokiam stereotipinė italų šeima priešinasi kaip tik įstengia.
Prieš Antrąjį pasaulinį karą Fortūnoms emigravus į Ameriką, Konektikuto valstiją, prasideda naujas šeimos gyvenimo etapas. Savo vietos priešiškame naujame pasaulyje ieškojimas, artimiausių žmonių klaidos, nuodėmės ir sielos žaizdos, nesantaika tarp seserų senatvėje ir, žinoma, nuolatinis Stelos flirtas su mirtimi. Konektikuto valstijoje gimusi ir gausioje italų šeimoje užaugusi Juliet Grames nuo pat vaikystės buvo apsupta knygų. Septynios ar aštuonios Stelos Fortūnos mirtys“ – debiutinis romanas, tai beletrizuota jos močiutės gyvenimo istorija, per kurią atsiskleidžia kelių kartų italų likimai pasaulinių pokyčių kryžkelėse.

Knygos autentiškumas atsiskleidžia ir patraukia savo turinio atvirumu, tikrais ir nesumeluotais autobiografiniais rupios autorės mamos ir močiutės gyvenimo kasdienybės momentais ir faktais. Pasakodama rašytoja nevengia nepatogumo ir parodo tų laikų gyvenimo realybę tokią, kokia ji iš tikrųjų buvo, į pasakojimą įterpdama ir savo pačios, jaunos šiuolaikinės moters, komentarus ir pastebėjimus. Džiugi žinia norintiesiems daugiau sužinoti apie šią įstabią knygą bei jos autorę – Juliet Grames viešės Vilniaus knygų mugėje šių metų vasarį.


Michelle ObamaMano istorija

Autobiografinių istorijų skaitytojams

Atviri, jaudinantys ir įkvepiantys buvusios Jungtinių Valstijų pirmosios ponios prisiminimai

MANO ISTORIJA: tarptautiniu bestseleriu tapusi atvira, jaudinanti ir įkvepianti JAV pirmosios ponios autobiografija, atskleidžianti intriguojančias asmeninio gyvenimo ir politinio pasaulio užkulisių detales

Knygoje „Mano istorija“ į platų Michelle Obamos artimųjų ratą žvelgiame jos akimis. Jos senelio Pietinio namuose iš jo paties sukonstruotos muzikinės sistemos nuolat liejosi muzika ir netrūko linksmybių. Po daugybės metų ponia Obama pasistengė, kad Baltuosiuose rūmuose taip pat skambėtų muzika ir nestigtų kultūrinių renginių, ji rengdavo gyvus pasirodymus ir keletą programų vaikams.

Michelle Obama pastebi, kad būti pirmąja dama – tai darbas be pareigų aprašo. Knygoje „Mano istorija“ ponia Obama atvirai pasakoja apie kritikus, kurie stengėsi sumenkinti jos padėtį. „Buvau moteris, juodaodė ir stipri, o kai kuriems tam tikro mentaliteto žmonėms tai reiškė tik „pikta“. Šio stereotipo dažnai griebdavosi tie, kurie siekdavo iš visur išstumti mažumoms priklausančias moteris, tai buvo nesąmoningas įspėjimas mūsų nesiklausyti.“

„Supratau, kad kartais reikia tik iškelti rankas ir atsiduoti nenuspėjamiems gyvenimo vingiams. Nėra jokio vadovėlio, kaip tinkamai tvarkytis gyvenime, nesvarbu, kalbama apie dviejų mažų vaikų auginimą, daug pastangų reikalaujantį darbą, vyrą, turintį įspūdingų tikslų, dviejų vyresnių vaikų auklėjimą ar apie tai, kaip kreiptis į šalia jūsų per vakarienę sėdintį ministrą pirmininką.“

MICHELLE OBAMA

Nuoširdžiai ir paprastai papasakota „Mano istorija“ veda skaitytoją per kuklias Ajovos virtuvėles ir Bakingamo rūmų puotų sales, supažindina su širdį gniaužiančio ypatingos ir novatoriškos istorinės figūros sielvarto ir neapsakomo atsparumo akimirkomis ir atskleidžia jos siekius gyventi autentiškai, pastangas pasitelkti savo stiprybę ir balsą aukštesniems tikslams. Michelle Obama meta iššūkį mums visiems – kas mes esame ir kuo norime tapti?

„Esu paprastas žmogus, patyręs nepaprastą kelionę. Dalydamasi savo istorija viliuosi sukurti erdvę ir galimybę pasisakyti kitiems, kad žmonėms būtų lengviau vertinti, kur kieno vieta ir kodėl“

MICHELLE OBAMA

Oriai, su puikiu humoru ir nepaprastai atvirai apie šeimos, į kurią sutelktas viso pasaulio dėmesys aštuonerių įsimintino gyvenimo Baltuosiuose rūmuose metų užkulisius.


Sheila KananiNepaprastas gyvenimas. Mišelė Obama

Jauniesiems skaitytojams

Pasakojimas, iš kurio vaikai gali semtis įkvėpimo

Nepaprastas gyvenimas. Mišelė Obama

Tai gausiai iliustruota ir žaismingai mokslų daktarės Sheilos Kanani perpasakota populiariosios Michelle Obamos knygos „Mano istorija“ versija jauniesiems skaitytojams. Vaikai nuo 10 metų, skaitydami šią knygą, supras, kad nėra vienos „teisingo gyvenimo“ taisyklės, kad visos svajonės gali išsipildyti, jei jų bus siekiama atkakliai ir pasitikint savimi, ir kad nieko tokio yra klysti, pripažinti klaidas, bandyti iš naujo, o sunkiausiomis akimirkomis prašyti pagalbos iš kitų.

Knygos veikėja mergaitė Mišelė buvo paprastų žmonių vaikas, augęs paprastuose namuose paprastoje aplinkoje, tačiau užaugusi ji įkvėpė žmones pokyčiams, jos balsas drąsiai skambėjo Baltuosiuose rūmuose, ji ir toliau, pasitelkusi savo įtaką, stengiasi keisti pasaulį. Tai, ko pasiekė Mišelė, gali pasiekti ir kiekvienas iš mūsų, nes didžiausi dalykai prasideda nuo mažų svajonių.

Ši knyga puikiai tiks visiems tiems, kurie ieško smagiai parašytų, nuotaikingų ir kartu motyvuojančių skaitinių vaikams. Tik būdamas savimi ir siekdamas savo tikslų, gyvensi autentišką gyvenimą!


Sean CarrollApie gyvybės ir visatos kilmę

Ieškantiems rimtos, mokslinės literatūros

Kupina atradimų knyga, parodanti, kad mokslu grįstas požiūris į pasaulį leidžia į save ir savo egzistenciją pasižiūrėti kitomis akimis

Apie gyvybės ir Visatos kilmę

Autentiškas mąstymas, gebėjimas unikaliu būdu susieti skirtingus duomenis ir kūrybiškai juos palyginti yra viena iš didžiausių šių dienų vertybių. Savito požiūrio kūrimas ir netikėtų, naujų sprendimų paieška yra būdinga ir Seanui Carrollui – mokslininkui, kuris sudėtingas fizikos teorijas aptaria išmoningai derindamas mokslinius faktus ir žmogaus patirtis. Jungdamas kvantinę fiziką, astronomiją, biologiją, teoretikų išvadas ir gyvenimo pavyzdžius, Carrollas kuria intriguojantį pasakojimą ir siūlo alternatyvų būdą apmąstyti ir suvokti žmonijos prigimtį. Jis pateikia įžvalgių filosofinių ir mokslinių argumentų, pasakoja stulbinamas, susimąstyti verčiančias istorijas, suteikia galimybę pažvelgti į daugelį žmogaus gyvenimo aspektų ir kartu palieka vietos abejonei.

Jei domitės kvantine fizika ir esate neabejingas gyvenimo prasmės paieškoms, jei keliate klausimą, ar žmogaus sąmonės egzistavimas yra mitas ar moksliniais įrodymais pagrįstas faktas, jei esate iš tų, kuriems rūpi išmanyti viską nuo Didžiojo sprogimo iki menkiausios dalelės, ši knyga jums pateiks naujų perspektyvų bei įžvalgų.

Unikali, išskirtinė ir intriguojanti knyga kiekvienam siekiančiam suvokti savo vietą šioje neįtikėtinoje Visatoje.


Vytautas VaraniusŠiltnamis“

Knyga – Jaunimo ir paauglių literatūros konkurso nugalėtoja

Literatūra jaunajam skaitytojui

Šiltnamis

Šešiolikmetis Elvinas kartu su tėčiu ir mažąja sesute Elze gyvena uždarame pasaulyje, vienkiemyje vidury milžiniško kukurūzų lauko, į kurį nukrito meteoritas. Prižiūrėti laukus ir šiltnamį – tokia šio jauno vaikino kasdienybė. Įveikti nuobodulį jam padeda knygos ir muzika iš tėčio įrašų kolekcijos. Tačiau visados kažko trūksta. Sėdėdamas ant daržinės stogo ir stebėdamas praskrendančius lėktuvus Elvinas pajunta nenumaldomą norą ištrūkti ir pradėti naują gyvenimą. Slenkančias dienas netikėtai praskaidrina į kaimą atsikrausčiusi raudonplaukė Luka, su kuria Elvinas patiria tai, ko dar niekada anksčiau nebuvo patyręs. Tačiau su Lukos atėjimu prasideda ir nauji išbandymai, kuriuos jiedviem teks atlaikyti.

Knygoje autentiškumo tema atsiskleidžia per pagrindinio jos veikėjo, šešiolikmečio Elvino asmeninius išgyvenimus. Vaikinas niekaip nepritampa prie jį supančio pasaulio ir visaip bando atrasti savus, unikalius būdus, kaip jame išgyventi. Autorius nevengia rupių ir šiurkščių socialinių temų, tokių kaip patyčios, pirmoji meilė, abortas, tačiau į jas pažvelgia jauno žmogaus akimis.

Autorius pabrėžia, kad šios knygos įkvėpimo šaltinis – tikros jo paties ir jį supusių žmonių istorijos, todėl knyga ir joje atskleidžiamos temos be tik palies skaitytoją, bet ir bus jam atpažįstamos, o gal net paties išgyventos.

Autentiškas ir išskirtinis leidinys, kuris patiks tiems, kam patiko J.D. Selingerio „Rugiuose prie bedugnės“ ar filmas „Šaunusis kapitonas: gyvenimas be taisyklių“ ir paskatins gyventi tikrą, nesumeluotą ir nesuvaidintą savo gyvenimą.


Indrė Pavilonytė, Martynas PavilonisMarmiai ir džiaugsmo fabrikėlis“

3 – 6m. vaikams

Jautri dvynių Indrės Pavilonytės ir Martyno Pavilonio nupiešta knyga visai šeimai apie drąsą įveikti savo baimes, džiaugsmo ir laimės paieškas, tikrąjį gerumą ir teisingo pasirinkimo svarbą.

Marmiai ir džiaugsmo fabrikėlis

Martvudo girioje stūksojo nepaprastas namelis. „Tai – džiaugsmo fabrikėlis“, – išdidžiai sakydavo marmiai. Girią jis kasnakt paskandindavo magiškoje džiaugsmo ir gėrio migloje. Bet vieną vakarą… fabrikėlis nustojo rūkti. Girioje iškart kilo sumaištis!

Jauni kūrėjai Indrė ir Martynas Paviloniai išdrįso peržengti įprastas vaikams kuriamų personažų ribas ir „išrado“ unikaliuosius marmius. Juodi nakties tamsoje gyvenantys padarėliai ir jų nuotykiai jau užkariavo Lietuvos vaikų širdis, tapo teatralizuotų knygų „Marmiai. Olis ir dažų kibirėlis“ ir „Marmiai ir džiaugsmo fabrikėlis“ įkvėpimu, o už originalias iliustracijas M. Pavilonis apdovanotas Jungtinės Karalystės knygų iliustruotojų apdovanojimuose „The Cheltenham Illustration Awards 2019“.

Ieškantiems kokybiškų ir autentiškų istorijų vaikams, kurios ne tik teikia nuotykio malonumą, bet ir lavina emocijas bei skatina pasitikėjimą savimi!